Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

МРТ головного мозку

МРТ головного мозку

МРТ головного мозку

Щорічно у світі діагностують 17,3 млн інсультів. Водночас Україна є лідером із захворюваності та кількості смертей від гострого порушення мозкового кровообігу (у нас його діагностують навіть у дітей). А це тільки один із небезпечних станів, за яких пацієнтові потрібна МРТ.

Магнітно-резонансна томографія головного мозку — абсолютно безпечний та інформативний метод візуалізації мозку та його навколишніх структур. Вона дає змогу оцінити анатомію та патологічні процеси в головному мозку (запалення, пухлини, гематоми, зміни в судинах тощо) та дає діагностичну інформацію, яка якісно доповнює анамнез, складений на основі результатів лабораторних аналізів, КТ, УЗД та ін. МРТ головного мозку в Києві в медичному центрі «RADI» — це ще й можливість здобути знімки з найкращою роздільною здатністю з експертним оцінюванням від радіологів із багатим практичним досвідом.

МРТ головного мозку

Переваги нашої цифрової системи МРТ

У діагностичному центрі «RADI» використовується найновіший томограф для проведення МРТ головного мозку — система Philips Ingenia Ambition 1.5T з апертурою тунелю магніту в 70 см. Це забезпечує якісне та детальне оцінювання структур головного мозку у всіх категорій пацієнтів.
Підвищення швидкості сканування на 50 %

Підвищення швидкості сканування на 50 %

Технологія Compressed SENSE скорочує час обстеження майже вдвічі. Водночас зберігається чіткість та деталізація отриманих зображень.
Ефект візуального занурення

Ефект візуального занурення

Візуальний та музичний супровід з ефектом занурення допомагає пацієнтам проходити МРТ у спокійнішому та розслабленішому стані.
Висока точність діагностики нейроонкологічних захворювань

Висока точність діагностики нейроонкологічних захворювань

3D APT (Amide Proton Transfer, перенесення протонів аміду) — це унікальний метод візуалізації головного мозку без використання контрастних агентів. Вона полягає в тому, що внутрішній клітинний білок мозку використовується для формування МР-сигналу. А він безпосередньо пов’язаний із процесом проліферації клітин — індикатором утворення пухлини. Ця технологія значно розширює можливості онкорадіології. З 3D APT лікарі можуть точно класифікувати пухлини та відстежувати їхні зміни на всіх етапах лікування, навіть у пацієнтів, яким протипоказано введення контрасту.
Допомога під час проходження обстеження

Допомога під час проходження обстеження

Повністю інтегроване та автоматизоване рішення AutoVoice. Система повідомляє про тривалість процедури, рух столу й дає вказівки з дихання. Це дає змогу зробити МРТ комфортнішим.
Зниження фонового шуму

Зниження фонового шуму

Технологія ComforTone дає змогу знизити рівень акустичного шуму на 80 %. Це не позначається на якості зображень, контрастності або тривалості процедури.
Обстеження без затримки дихання

Обстеження без затримки дихання

Система ідентифікації дихальних рухів Vital Eye дає змогу проводити діагностику без необхідності затримувати дихання. Це дуже важливо під час обстеження дітей та пацієнтів у тяжкому стані.
01/10
/

Переваги МРТ головного мозку в RADI

Розширення можливостей обстеження головного мозку
Розширення можливостей обстеження головного мозку
У нашому діагностичному центрі можливе проведення термінового МРТ за гострого інсульту, а також МР-спектроскопії під час пухлин мозку (зокрема без контрастування) та деяких вроджених метаболічних аномаліях.
Діагностика для кожного
Діагностика для кожного
Обстежуємо головний мозок дітей (зокрема новонароджених та немовлят — із застосуванням седації), пацієнтів з ожирінням тощо.
Координація діагностичного процесу з лікарем
Координація діагностичного процесу з лікарем
Для отримання інформації, що повністю відповідає діагностичним цілям, ми зв’язуємося з лікарем, який призначив вам МРТ головного мозку.
Експертне оцінювання результатів
Експертне оцінювання результатів
Наші фахівці постійно вдосконалюють свої знання (зокрема на тренінгах, курсах, семінарах), складають іспити в європейських радіологічних спільнотах та мають вузьку спеціалізацію — раннє виявлення злоякісних пухлин головного мозку та інших онкопатологій.

Як проводиться МРТ головного мозку?

Крок 1

Крок 1

Пацієнт одягає медичний халат і лягає на стіл томографа. Для отримання якісних знімків під час обстеження пацієнт має перебувати в нерухомому положенні.
Крок 2

Крок 2

Щоб зменшити акустичний шум, пацієнт надягає навушники.
Крок 3

Крок 3

Стіл засувається до тунелю томографа. Радіолог під час процедури МРТ перебуває в сусідньому приміщенні, але має можливість спілкування з пацієнтом через спеціальне обладнання для зворотного зв’язку.
Крок 4

Крок 4

Проводиться безпосередньо обстеження мозку. Робиться серія знімків, що показують його в різних проєкціях. Тривалість процедури залежить від розміру обстежуваної зони та діагностичної мети.
01/10
/

Скільки коштує МРТ головного мозку в медичному центрі RADI?

МРТ головного мозку
Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
7:00 - 22:00
МРТ головного мозку
2450 ₴
МРТ головного мозку при епілепсії
3350 ₴
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку (вени та артерії)
4450 ₴
МРТ головного мозку при розсіяному склерозі
2750 ₴
МРТ основи черепа
4150 ₴
МРТ судин головного мозку – артерій
2450 ₴
Назва послуги
Ціна
7:00 - 22:00
МРТ головного мозку з контрастом
4540 ₴
МРТ головного мозку з контрастом при розсіяному склерозі
4950 ₴
МРТ гіпофізу з контрастом
4000 ₴
МРТ основи черепа з в/в контрастуванням
6350 ₴

Як підготуватися до МРТ головного мозку?

Стандартна МРТ мозку не вимагає ніякої спеціальної підготовки. А ось до МРТ головного мозку із контрастуванням потрібно підготуватися. Від цього залежить правдивість результатів МРТ головного мозку, безпека використання та швидкість виведення контрастної речовини.

У яких випадках проводять МРТ головного мозку?

Головні симптоми, за яких рекомендують МРТ головного мозку:

  • хронічні, періодичні та гострі головні болі;
  • шум у вухах та/або звук, що плаває;
  • часті епізоди запаморочення;
  • слабкість та оніміння ніг та/або рук;
  • порушення пам’яті (особливо провали);
  • судоми;
  • дезорієнтація в просторі;
  • порушення координації рухів.

Показаннями для проведення МРТ головного мозку є:

  • Пухлинні або схожі на пухлинні патології паренхіми головного мозку, мозкових оболонок або черепа (первинні та вторинні).
  • Судинні патології:
    • гостра ішемія та інфаркт,
    • вади розвитку судин головного мозку (з-поміж іншого — аневризма, тромбоз, кавернозна ангіома, венозні аномалії розвитку),
    • хронічні судинні захворювання та ін.

  • Вроджені порушення та анатомічні аномалії головного мозку.
  • Вроджені чи набуті нейродегенеративні розлади.
  • Вроджена чи набута гідроцефалія.
  • Метаболічні, трофічні та демієлінізувальні розлади.
  • Травми головного мозку:
    • дифузне пошкодження аксонів,
    • посттравматичні неврологічні порушення,
    • наслідки черепно-мозкової травми та ін.

  • Внутрішньомозковий крововилив (з-поміж іншого — визначення давності крововиливу, оцінювання хронічного крововиливу, виявлення церебральних мікровиливів, діагностика інсульту).
  • Запальні та аутоімунні розлади (зокрема порушення мієлінізації).
  • Інфекційні захворювання (з-поміж іншого — енцефаліт, менінгіт, емпієма).
  • Епілепсія та рухові розлади.
  • Захворювання гіпофіза.
  • Деякі ендокринні розлади тощо.

Також зробити МРТ головного мозку часто рекомендують для оцінювання:

  • анатомічних особливостей або патологій черепно-мозкових нервів,
  • органічних причин психічних розладів,
  • наслідків певних видів лікування (зокрема променевого некрозу),
  • стану мозку під час планування операції,
  • причин головного болю (особливо за наявності супутніх неврологічних ознак чи підозр на структурну аномалію),
  • причин підвищення чи зниження внутрішньочерепного тиску,
  • відхилень (або передбачуваних відхилень), виявлених під час інших тестів візуалізації (наприклад, КТ або УЗД).

Шукаєте, де пройти МРТ головного мозку в Києві? Можна прямо зараз записатися на МРТ головного мозку до медичного центру «RADI» (якщо у вас є призначення лікаря). Наші радіологи дадуть експертну розшифровку МРТ головного мозку та допоможуть вам пройти обстеження без стресу та в комфорті. У нашій клініці ви зможете пройти не тільки первинну діагностику, але й здобути об’єктивну другу думку. Звернувшись до нас, ви можете не турбуватися, що щось залишиться поза увагою, адже ми розуміємо важливість точної діагностики для кожного нашого пацієнта.

Поширені питання про МРТ головного мозку

Чи є протипоказання до МРТ головного мозку?
Прямих протипоказань до МРТ головного мозку немає, але в кожному конкретному випадку можуть бути певні обмеження (з-поміж іншого — вагітність (найчастіше I триместр), годування груддю, клаустрофобія, декомпенсований стан пацієнта, проблеми з нирками). Водночас здебільшого обмеження пов’язані з використанням контрасту.
Чи можна робити МРТ головного мозку, якщо у мене є металеві пломби?
Можна. МРТ не призводить до усунення або випадання зубних пломб, оскільки матеріал, з якого вони виготовлені, не схильний до впливу магнітного поля системи МРТ. Однак, наявність пломб іноді стає причиною утворення спотворень на отриманих знімках. Тому краще попередити радіолога про наявність титанових, срібних та інших штифтів під пломбами.
МРТ головного мозку – це не боляче?
Під час МРТ пацієнт не відчуває болю чи фізичного дискомфорту. Психологічний дискомфорт (зокрема страх замкнутого простору) можна відкоригувати заспокійливими препаратами. Тому, якщо ви боїтеся проходити МРТ або з якоїсь причини не можете довго перебувати в нерухомому стані, поговоріть із радіологом до обстеження.
Чи можна робити МРТ, якщо у мене є металеві імплантати?
Найчастіше за наявності металевих або металовмісних імплантатів (зокрема через 6 тижнів після ендопротезування суглобів) можна проходити МРТ. Однак бувають імплантати, які дійсно можуть стати серйозною перешкодою для обстеження — кардіостимулятори, нейростимулятори, кліпси, які застосовуються за лікування аневризм головного мозку, та деякі інші пристрої. Допустимість та безпеку проведення МРТ головного мозку має оцінювати тільки спеціаліст.
Чи можна вагітним робити МРТ головного мозку?
Вагітність не є прямим протипоказанням до МРТ мозку. Водночас, якщо немає прямої небезпеки життя вагітної, не проводиться МРТ головного мозку з контрастуванням, а стандартне обстеження можуть перенести на ІІ та ІІІ триместр (тобто на період від 90 днів вагітності).

Коментарі (0)



Залишити відгук

This thread has been closed from taking new comments.

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле