МРТ головного мозку
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ гіпофіза
МРТ внутрішнього вуха
МРТ орбіт
МРТ приносових пазух
МРТ основи черепа
МРТ голови та шиї
МРТ артерій шиї
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ грудинно-ключичних зчленувань
МРТ грудного відділу хребта
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ молочних залоз
МРТ ліктьового суглоба
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ матки та яєчників
МРТ сечового міхура
МРТ органів малого таза
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ черевної порожнини
МРТ печінки
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ прямої кишки
МРТ хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ крижів
МРТ крижово-клубових зчленувань
МРТ суглобів
МРТ кульшових суглобів
МРТ колінного суглоба
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
Біопсія молочної залози під МРТ контролем

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

КТ скелета

КТ скелета

-15% на КТ з 11.03 до 11.05.2025 р.

КТ скелета

Найпоширеніша патологія кісток — це остеопороз. За інформацією Міжнародного фонду остеопорозу (IOF), на нього страждають приблизно 200 млн осіб у світі. Також частими проблемами є механічні пошкодження кісток (тільки остеопоротичних переломів 9 млн щорічно), остеоартрит, ревматоїдний артрит, остеомієліт, фіброзна дисплазія, кісткові метастази (первинний рак кісток рідкісний — усього 0,2 % від усіх онкологій), патології розвитку, хвороба Педжета та ін. Щоб здобути ефективну допомогу в разі цих патологій, треба пройти якісну діагностику. КТ кісткових структур у таких випадках часто використовується як основний та додатковий інструмент під час встановлення первинного діагнозу та контролю за станом пацієнта.

Комп’ютерна томографія скелета — це сучасний неінвазивний метод візуалізації, який використовує рентгенівське проміння для створення деталізованих 3D зображень кісток. КТ скелета дає можливість діагностувати переломи, пухлини, метастази, інфекції кісткових структур, дегенеративні зміни тощо. КТ скелета відрізняється високою швидкістю, точністю, інформативністю та здатністю виявляти навіть найменші дефекти, недоступні звичайній рентгенографії та ультразвуковій діагностиці.

Зробити КТ скелета в діагностичному центрі «RADI» — довірити своє здоров’я професіоналам. Ми проводимо комп’ютерну томографію на сучасному обладнанні, це швидко, безболісно й дає лікарю повну картину стану вашої кісткової системи, що особливо важливо в разі травм та підготовки до операцій (з-поміж іншого — встановлення ортопедичних конструкцій).

КТ скелета

Переваги цифрової системи Philips Incisive CT Plus

Philips Incisive CT Plus 2022 — це передовий 128-зрізовий томограф, який відмінно підходить для дослідження кісткових структур. Він поєднує високу точність, безпеку та зручність, роблячи КТ скелета — наприклад, таза, хребта або кінцівок — ефективною та комфортною процедурою.

Відмінна діагностична цінність
Відмінна діагностична цінність

Томограф створює 128 деталізованих зрізів у різних площинах, що забезпечує виняткову візуалізацію кісткових структур. Це дає можливість виявляти навіть мінімальні зміни в скелеті людини, такі як тріщини або ранні ознаки набутих (зокрема вікових) патологій.

Нові технології для безпеки та ефективності
Нові технології для безпеки та ефективності

Апарат використовує передові технології: обробку зображень за допомогою AI, сканування за низької напруги (до 70 кВ), ітераційну реконструкцію iDose 4, систему зменшення артефактів O-MAR та платформу IntelliSpace Portal. Ці рішення знижують променеве навантаження, пришвидшують процес, підвищують якість знімків, усувають шуми, зберігаючи деталізацію.

Швидкі результати
Швидкі результати

Сучасні алгоритми обробки даних набагато скорочують час очікування результатів дослідження. Пацієнти та лікарі отримують доступ до знімків та висновків у найкоротші терміни, що прискорює постановку діагнозу.

Зниження психологічного та фізичного дискомфорту
Зниження психологічного та фізичного дискомфорту

Широкий тунель апарату, ергономічний стіл та висока швидкість сканування мінімізують незручності. Це особливо важливо для пацієнтів із болями в кістках або тих, кому складно довго залишатися в нерухомому стані.

Простота та підтримка
Простота та підтримка

Голосові інструкції та ефект повного занурення супроводжують пацієнта на кожному етапі КТ скелета, роблячи процес зрозумілим та не таким стресовим, навіть для людей, які вперше проходять томографію.

01/10
/

Переваги проведення КТ скелета у «RADI»

Висока точність та клінічна значущість
Висока точність та клінічна значущість

Система Philips Incisive CT Plus забезпечує виняткову деталізацію під час дослідження скелета завдяки передовим технологіям обробки зображень та інтелектуальному регулюванню дози опромінення. Якість знімків на 30 % перевершує результати багатьох інших КТ-апаратів. Це особливо важливо для діагностики складних кісткових структур, таких як хребет чи таз.

Безпека під час повторного сканування
Безпека під час повторного сканування

Інноваційна рентгенівська трубка зі швидким охолодженням та оптимізована доза опромінення роблять повторні КТ кісток скелета безпечними. Проте, якщо є така можливість, ми рекомендуємо чергувати КТ з іншими методами, такими як МРТ або УЗД кісток і суглобів. Усі послуги, що надаються, відповідають міжнародним стандартам, з акцентом на комфорт і персоналізований підхід до пацієнта.

Діагностика для кожного пацієнта
Діагностика для кожного пацієнта

КТ скелета в Києві в медичному центрі «RADI» проводиться не тільки в стандартних ситуаціях, а і для людей віком від 70 років, дітей (у критичних ситуаціях), пацієнтів із вагою до 200 кг, імплантами та психоневрологічними особливостями. За потреби можливе застосування седації.

Професійна інтерпретація даних
Професійна інтерпретація даних

Технологія IntelliSpace Portal розширює можливості томографа, що дає можливість проводити глибокий аналіз кісткових структур після сканування. Це пришвидшує встановлення діагнозу та підвищує його точність, забезпечуючи інформативність КТ скелета. Є можливість отримання другої думки експерта.

Як проводиться КТ скелета

Крок 1
Крок 1

Перед КТ скелета ви знімаєте всі металеві аксесуари та лягаєте на стіл томографа в зручну позу (зазвичай на спину). Медперсонал допомагає прийняти потрібне положення, іноді фіксуючи кінцівки або голову для збереження нерухомості впродовж сканування. Якщо потрібен контраст, його вводять внутрішньовенно через катетер перед початком процедури.

Крок 2
Крок 2

Стіл повільно переміщається в тунель томографа — кільцеподібний гентрі. Рентгенівська трубка з датчиками обертається довкола вас, роблячи серію знімків у різних проєкціях. Процедура проходить майже без шуму, але ви можете почути легке дзижчання. В деяких випадках лікар просить затримати дихання на кілька секунд для підвищення чіткості зображення. Сканування займає до 30 хвилин, залежно від складності діагностики.

Крок 3
Крок 3

Після сканування стіл висувається з апарата, і ви можете підвестися. Якщо використовувався контраст, наш фахівець прибирає катетер та дає рекомендації щодо відновлення. Результати (знімки та висновки радіолога) будуть передані вашому лікарю для інтерпретації та складання плану лікування або видані вам на руки для подальшої консультації зі спеціалістом.

01/10
/

Скільки коштує КТ скелета в RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
КТ скринінг всіх відділів хребта
2762.50 ₴
КТ суглоба (кульшового, колінного, гомілковостопного, плечового, ліктьового та інших)
1334.50 ₴
Назва послуги
Ціна

Як підготуватися до КТ скелета

Підготовка до КТ скелета залежить від того, чи використовуватиметься контраст. КТ скелета з внутрішньовенним контрастуванням потребує більшої підготовки. Це необхідно для зниження ризику виникнення побічних реакцій.

У яких випадках проводиться КТ кісток скелета

Показаннями для проведення КТ скелета є:

  • травми — виявлення переломів, тріщин, вивихів або зміщень кісток, а також наявність стороннього тіла в ділянці перелому та контроль формування кісткової мозолі, особливо, якщо рентген недостатньо інформативний (наприклад, у разі складних переломів таза та хребта);
  • підозра на новоутворення — виявлення первинних кісткових пухлин та метастазів у кістки від інших видів раку;
  • підозри на інфекції кістки (зокрема остеомієліт і абсцеси);
  • дегенеративні та системні захворювання — оцінювання остеопорозу, артриту, остеонекрозу та інших змін кісткової структури;
  • проведення передопераційного планування та контролю після хірургічного лікування — детальний аналіз перед ортопедичними операціями (наприклад, встановлення імплантів або корекція деформацій) та моніторинг ефективності та ускладнень після;
  • хронічні болі неясної етіології (у тому разі, коли інші методи (рентген, УЗД) не дали відповіді, КТ допомагає виявити приховані патології);
  • підтвердження та контроль вроджених та набутих аномалій скелета — вивчення дефектів кісткових структур у деталях.

Контраст під час комп’ютерної томографії скелета найчастіше використовується, коли потрібне оцінювання судин або м’яких тканин поруч із кістками.

Перешкодити зробити КТ скелета можуть такі стани, як:

  • сильна алергія на йодовмісні препарати, ниркова недостатність, тяжкі форми цукрового діабету та інші захворювання, що супроводжуються складнощами виведення рідини з організму — для введення контрасту;
  • тяжкий загальний стан (зокрема шок або нестабільна гемодинаміка);
  • клаустрофобія, ПТСР, сильний стрес та інші психічні розлади — у цих випадках ми пропонуємо пройти КТ під седацією;
  • дитячий вік (особливо до 7 років) тощо.

Абсолютними протипоказаннями до КТ кісткових структур є вага понад 200 кг (стіл томографа не витримає більшого навантаження) та вагітність.

Остаточне рішення щодо можливості проведення комп’ютерної томографії без і з контрастом приймає тільки спеціаліст.

Шукаєте, де пройти КТ скелета в Києві? Діагностичний центр «RADI» — місце, де допоможуть із високою точністю перевірити наявність та оцінити широкий спектр патологій кісток: від травм до онкологічних процесів. Якщо у вас є проблеми з кістками, записатися на КТ скелета можна прямо зараз, зателефонувавши до нашого контакт-центру або заповнивши форму на сайті. Своєчасне обстеження — запорука ефективного лікування та збереження якості життя.

Поширені питання

Як відбувається відновлення після КТ скелета?

Відновлення після нативної КТ скелета найчастіше не є потрібним, оскільки сама процедура є неінвазивною та не пов’язана з хірургічним втручанням. Якщо використовувався контраст (наприклад, йодовмісний препарат, що вводиться внутрішньовенно), можливі тимчасові побічні ефекти — присмак металу в роті, тепло в тілі або легка нудота. Здебільшого ці симптоми швидко минають. Важливо пити більше води впродовж дня, щоб допомогти ниркам вивести контраст з організму. Крім того, в обох випадках після комп’ютерної томографії скелета можливі такі індивідуальні реакції, як втома та легкий дискомфорт (зокрема через довге перебування в одному положенні). Щоби покращити стан, достатньо після процедури прогулятися на свіжому повітрі та розім’яти м’язи. Якщо ж тривожні симптоми не йдуть, переростаючи в нудоту, сильну слабкість та запаморочення, або є ознаки алергії на контраст (висипання, свербіж, набряк, задишка), треба негайно звернутися за медичною допомогою.

Чи можна на КТ побачити метастази в кістках?

КТ скелета дає можливість виявити метастази в кістках. Цей метод є ефективним для виявлення змін у кістковій структурі, таких як остеолітичні (руйнування кістки) або остеобластичні (ущільнення) вогнища, характерні для метастазів. КТ скелета з контрастом покращує візуалізацію, особливо в разі ураження м’яких тканин поруч із кістками. Однак, для точнішого оцінювання діагностику метастазів іноді доповнюють ПЕТ-КТ або МРТ.

Чи показує КТ остеопороз?

КТ кісткових структур має можливість опосередковано вказати на остеопороз, але вона не є основним методом його діагностики. КТ показує зниження щільності кісткової тканини, витончення кісток (а саме — тонкі кортикальні шари кісток) або зміни їхньої структури (зокрема збільшення пористості губчастої речовини), які можуть бути пов’язані з остеопорозом. Однак для точного оцінювання мінеральної щільності кісток (BMD) та підтвердження діагнозу зазвичай використовується двоенергетична рентгенівська абсорбціометрія (DXA або ДЕРА), оскільки вона більш специфічна та стандартизована для цього.

Коментарі (4)
  1. Наталія:
    25.01.2025


    Прийомом задоволена. Видачі результатів не довелося довго чекати.

  2. Качур Яна:
    23.01.2025


    Можу підібрати лише позитивні слова про роботу цього закладу. Кажу так, бо маю з чим порівнювати, якщо мова йде про заклади медичного профілю.

  3. Дмитро:
    16.01.2025


    Боїтеся? Скажу відверто: нема там нічого страшного. Як виявилося, абсолютно нескладна процедура. З усякими там ковтаннями зонда не йде ні в яке порівняння.

  4. Марія Філоненко:
    29.12.2024


    Процедура КТ пройшла швидко і безболісно. Результати дослідження були чіткими та детальними, лікар уважно їх проаналізував і надав вичерпний опис.



Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле