МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку (вен та артерій)
Судинні захворювання головного мозку, включно з інсультами, є однією з найрозповсюдженіших причин смертності та інвалідності. Щорічно у світі реєструється приблизно 16 млн випадків інсульту, з яких 5,7 млн закінчуються летально, причому третина з них припадає на людей віком до 65 років. А це статистика тільки однієї медичної проблеми! Крім інсульту, є інші хвороби (зокрема вроджені) і наслідки травматизацій голови, шкоду від яких можна зменшити за їхнього раннього виявлення. Ранню та надточну діагностику таких патологій забезпечує магнітно-резонансна томографія головного мозку з ангіографією.
МРТ головного мозку з реконструкцією судин — це неінвазивний метод дослідження м'яких тканин та судин (вен та артерій) головного мозку, що не потребує введення контрастної речовини. Магнітно-резонансна ангіограма ґрунтується на здатності крові та м'яких тканин випромінювати радіочастотні імпульси. Завдяки високій точності та безпеці метод широко застосовується в сучасній неврології та ангіології.
Пройти МРТ головного мозку з ангіографією можна в діагностичному центрі «RADI». Ми пропонуємо дослідження головного мозку та його судин на одній із передових систем МРТ, що забезпечує комфортну, швидку та інформативну діагностику з розшифровкою на базі AI-алгоритмів.

Переваги нашої цифрової МР-системи для пацієнта
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку в медичному центрі «RADI» проводиться на новітній цифровій системі Philips Ingenia Ambition 1.5T (2022 року). Робота цього апарату ґрунтується на інноваційній технології dStream, завдяки чому він став першим повністю цифровим МР-томографом, що забезпечує високу точність діагностики.
Переваги МРТ головного мозку з ангіопрограмою в діагностичному центрі «RADI»
Сучасні технології візуалізації дають можливість робити деталізовані 3D-зображення кровопостачання, судин та м'яких тканин головного мозку з найвищою точністю. Система Ingenia Ambition 1.5T забезпечує найтонші зрізи, стабільну якість знімків, мінімальний рівень шуму та комфортні умови для пацієнтів під час МРТ головного мозку з дослідженням судин. Діагностика стану головного мозку та його судин у нас виявляє патологічні зміни на ранніх стадіях, не піддаючи організм променевому навантаженню та ризикам введення контрасту, що уможливлює багаторазове застосування МРТ головного мозку з ангіографією (зокрема для контролю стану пацієнта впродовж лікування).
Максимальна інформативність МРТ досягається завдяки точному налаштуванню параметрів дослідження. Якщо направлення лікаря не містить усіх необхідних даних, наш спеціаліст зв'яжеться з ним для уточнення деталей. Це підвищує якість діагностики та її відповідність клінічним завданням.
МРТ судин головного мозку є оптимальним різновидом діагностики для молодих пацієнтів, вагітних (у 2–3 триместрі) та людей із протипоказаннями до рентгеноконтрасту. Також у складних випадках її можна проводити дітям до 7 років та людям із психічними розладами (під седацією), літнім пацієнтам (70+). Крім того, стіл нашого томографа підійде для обстеження пацієнтів із масою тіла до 200 кг.
Наші лікарі проходять регулярні тренінги, курси підвищення кваліфікації та стажування у європейських радіологічних спільнотах. Це гарантує точність розшифрування знімків та виявлення навіть мінімальних відхилень.
Пройшовши одне обстеження — МРТ головного мозку і 3D реконструкцію судин головного мозку (вен і артерій) — ви зможете здобути інформацію про кровопостачання головного мозку, стан його структур (сірої та білої речовини) та судин, наявність пухлин, запалень, крововиливів, вогнищ демієлінізації, набряку та пошкоджень м'яких тканин та судин.
Як проводиться МРТ головного мозку із судинною програмою
Скільки коштує МРТ головного мозку та його судин в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до МРТ головного мозку з ангіографією
Підготовка до МРТ мозку з реконструкцією судин мінімальна. Вона складається з невеликого переліку загальних рекомендацій, які краще виконувати, якщо ви хочете здобути максимально точні результати.
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку найчастіше проводиться без застосування контрастного підсилювача. Це робить її ідеальним методом, якщо у вас є проблеми із виведенням рідини з організму.
У яких випадках проводиться МР-дослідження головного мозку та його судин
МРТ головного мозку та реконструкцію судин головного мозку (ангіографію) призначають у разі підозри на різні патологічні стани, пов'язані з функціонуванням головного мозку та кровообігом.
Показанням до МРТ головного мозку із дослідженням судин можуть стати:
- підозри на інсульт (ішемічний, геморагічний) та мікроінсульт;
- потреба виявлення судинних аномалій, зокрема в разі появи ознак порушення кровотоку — артеріовенозні мальформації, аневризми (розширення судин), стенози (звуження судин), тромбози;
- підозри на неврологічні порушення;
- хронічна ішемія мозку під час атеросклерозу або гіпертонії;
- розширена діагностика за підтвердження пухлини мозку;
- необхідність виключення серйозних судинних порушень за ВСД;
- оцінювання наслідків травм (не за гострих станів);
- спостереження за станом пацієнта після операції на судинах та мозку;
- діагностика розсіяного склерозу, деменції та ін.
Призначенню МР-реконструкції судин головного мозку часто передують скарги пацієнта на такі тривожні симптоми, як:
- часті головні болі та запаморочення (особливо неясного генезу);
- епізоди непритомності;
- шум у вухах, а також зниження слуху;
- погіршення зору;
- судоми та напади, схожі на епілептичні;
- слухові та зорові галюцинації;
- проблеми з пам'яттю та зниження концентрації уваги;
- порушення функції мовлення;
- розлад координації рухів та слабкість у кінцівках;
- оніміння пальців рук та ніг;
- регулярні різкі перепади артеріального тиску та ін.
Протипоказання до МРТ головного мозку та його судин бувають абсолютними та відносними. До абсолютних протипоказань належить наявність у тілі пацієнта життєзабезпечувальних конструкцій (з-поміж іншого — кардіостимулятора, кохлеарних імплантів, слухових апаратів, кліпс, коронарних стентів, ортопедичних спиць) і не витягнутих уламків, зміщення яких під впливом потужного магнітного поля несе небезпеку для пацієнта.
Відносними (такими, за яких рішення залишається за лікарем) вважаються:
- І триместр вагітності (дослідження проводиться тільки у випадках, коли є прямий ризик для життя жінки);
- татуювання з металовмісними барвниками;
- неможливість лежати нерухомо під час сканування (наприклад, через дитячий вік, сильні болі або психічні розлади);
- гострі стани (зокрема черепно-мозкова травма);
- вага понад 200 кг та ін.
За наявності неферомагнітних імплантів МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку проводяться тільки після того, як пацієнт надасть документацію, що підтверджує допуск до МРТ.
Шукаєте, де зробити МРТ головного мозку з реконструкцією артерій та вен у Києві? Прямо зараз можна записатися на МРТ головного мозку з реконструкцією судин у діагностичний центр «RADI», щоби пройти точну діагностику та вчасно подбати про своє здоров'я. Наші експерти детально оцінять стан судинної мережі та не пропустять патології, навіть на ранніх стадіях. Довіряйте своє здоров'я тільки професіоналам!
Поширені питання
Чи можна за допомогою МРТ виявити поганий приплив крові до мозку?
МРТ головного мозку виявляє поганий приплив крові за допомогою спеціальних режимів: ангіографічного, перфузійного та дифузійно-зваженого. Якщо вас турбують симптоми, пов'язані з порушенням кровообігу (з-поміж іншого — запаморочення, шум у вухах, погіршення пам'яті), потрібно проконсультуватися в лікаря для вибору оптимального методу діагностики.
Що можна побачити на магнітно-резонансній ангіограмі, чого не можна розгледіти на звичайній МРТ?
МРТ головного мозку з ангіопрограмою, на відміну від звичайної МРТ, забезпечує чітке зображення кровоносних судин та кровотоку. Тому МРА допомагає з високою точністю виявити звуження судин, аневризми, вроджені порушення будови судин (артеріовенозні мальформації), що підвищують ризик інсульту, закорковування вен та артерій тромбами, недостатній приплив крові до мозку, асиметрію вертебральних артерій тощо.
Що краще: МРТ чи КТ ангіографія судин головного мозку?
Вибір між МРТ-ангіографією (МРА) та КТ-ангіографією (КТА) залежить від мети дослідження та індивідуальних особливостей пацієнта. Безперечними перевагами МРТ головного мозку з ангіопрограмою є безпека (не використовується рентгенівське випромінювання і найчастіше можливе проведення без контрасту) та можливість чіткої візуалізації не тільки судин, а й м'яких тканин (тому цей протокол буде корисним під час хронічних порушень кровопостачання). Однак у тих випадках, коли потрібно провести дослідження максимально швидко (наприклад, у разі гострих станів — інсульту, черепно-мозкової травми тощо) або візуалізувати дрібні судини та кальциновані відкладення, більше підходить КТА (з контрастом).