МРТ хребта
Магнітно-резонансна томографія - це метод візуалізації, який застосовують для оцінки анатомії та патології хребта. Завдяки більш високій контрастній і роздільній здатності (порівняно з комп'ютерною томографією), МРТ допомагає своєчасно виявляти важку патологію хребта (запальний процес, пухлини), а також уникнути непотрібної операції. Якщо ж вона все ж таки необхідна, магнітно-резонансна томографія дає змогу спланувати хірургічне втручання і звести до мінімуму ризик можливих ускладнень.
Переваги нашого обладнання
У клініці RADI використовується новітнє обладнання для проведення МРТ, а саме - модель 2022 року Philips Ingenia Ambition 1.5T. Це цифрова система магнітно-резонансної томографії преміум-класу з напруженістю магнітного поля 1.5 Тесла і широкою апертурою тунелю магніту 70 см. Її основними перевагами є:
Переваги МРТ хребта в RADI
Як проводиться МРТ хребта?
Скільки коштує МРТ хребта в медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ хребта?
Перед дослідженням вам запропонують заповнити Форму безпеки проведення магнітно-резонансної томографії. Дайте максимально повну відповідь на запитання. Це дасть змогу лікарям оцінити, наскільки безпечним є проведення МРТ у вашому конкретному випадку.
У яких випадках проводять МРТ хребта?
МРТ хребта найчастіше призначається для діагностики таких захворювань:
- Вроджені вади розвитку хребта та спинного мозку
- Запальні / аутоімунні розлади:
- демієлінізуючі захворювання (розсіяний склероз, гострий розсіяний енцефаломієліт, гостра запальна демієлінізуюча полірадикулопатія, хронічна запальна демієлінізуюча полірадикулопатія);
- захворювання сполучної тканини (наприклад, системний червоний вовчак);
- м'язові дистрофії та міопатії.
- Інфекційні захворювання:
- інфекція хребта, у тому числі інфекція міжхребцевих дисків (дисцит), остеомієліт хребців, епідуральний абсцес, інфекція м'яких тканин, у тому числі післяопераційні ускладнення;
- інфекція спинного мозку, включаючи абсцес.
- Судинні розлади:
- вади розвитку судин хребта;
- інфаркт спинного мозку;
- екстраспінальні судинні вади та новоутворення.
- Дегенеративні захворювання
- остеохондроз і його наслідки в шийному, грудному і поперековому відділах хребта, включно з мієлопатією;
- грижа міжхребцевого диска і радикулопатія;
- нейродегенеративні розлади, такі як підгостра комбінована дегенерація, спінальна м'язова атрофія, бічний аміотрофічний склероз;
- стеноз хребта.
- Травма хребта.
МРТ дає змогу визначити характер і ступінь пошкодження спинного мозку, хребетного стовпа, ребер і основи черепа, зв'язок, текального мішка і параспінальних м'яких тканин після травми. Золотим стандартом для первинної оцінки хребта вважається комп'ютерна томографія. МРТ проводять для отримання додаткової інформації, особливо, коли клінічні дані розходяться з початковими результатами КТ. - Новоутворення хребта:
- інтрамедулярні пухлини;
- інтрадуральні екстрамедулярні пухлини;
- інтрадуральна лептоменінгеальна хвороба;
- пухлини кісток;
- екстрадуральні новоутворення м'яких тканин
- пухлини нервів;
- пухлини м'язів і сполучної тканини.
- Інші захворювання хребта:
- сирингогідромієлія;
- післяопераційний набряк і зміни м'яких тканин (екстра- та інтрадуральні);
- епідуральне і субдуральне скупчення рідини;
- відкладення амілоїду в хребті;
- витік спинномозкової рідини (ліквору), внутрішньочерепна гіпотензія;
- спинномозкова грижа.
МРТ хребта також може бути призначена для планування променевої терапії, а також вертебропластики, кіфопластики та інших видів операцій на хребті.
Поширені питання
Усе залежить від виду металу і локалізації імплантату або чужорідного тіла. Оскільки МРТ-сканер являє собою великий магніт, присутність металевих предметів у тілі пацієнта може бути досить небезпечною. Тому перед обстеженням вам запропонують заповнити анкету, яка дасть змогу оцінити індивідуальний ризик.
Проходження МРТ з деякими імплантатами, такими як кардіостимулятори або кліпси, що використовуються для лікування аневризм головного мозку, пов'язане з ризиком серйозних ускладнень. Водночас ендопротези або гвинти, що використовуються для лікування переломів, не є перешкодою для МР-обстеження.
МРТ не належить до рутинних тестів, використовуваних для з'ясування причин болю в попереку. Однак лікар може порекомендувати вам пройти МР-обстеження в таких випадках:
- У результаті вивчення анамнезу та фізичного огляду у вас виявлено ознаки серйозних проблем, як-от окультний перелом, інфекція, пухлина або пошкодження нерва.
- Ви старше 50 років, страждаєте на остеопороз або мали компресійний перелом в анамнезі.
- Ви хворієте на діабет.
- Ви страждаєте на імунні розлади і схильні до інфекційних захворювань.
- Ви приймаєте стероїдні препарати протягом тривалого періоду часу.
- У вас є історія попередньої травми та / або операції на хребті.
- У вас є симптоми, пов'язані з компресією нервових корінців.
- Біль у спині не зменшується після принаймні 6 тижнів консервативної терапії.
МРТ дає змогу детально оцінити міжхребетні диски, виявити грижі, протрузії та розриви фіброзного кільця. Оскільки магнітно-резонансна томографія дає змогу вивчити анатомію хребта з просторовою роздільною здатністю до 0,5 мм, цей метод є золотим стандартом для діагностики гриж міжхребцевих дисків.