МРТ нирок та наднирників
За інформацією ВООЗ, у світі в понад 850 млн осіб діагностовано патології, пов’язані з нирками. Хронічні хвороби нирок спричиняють 2,4 млн смертей на рік. І це є шостою причиною смерті, що найшвидше зростає. А сечокам’яна хвороба — найпоширеніший урологічний діагноз. За думкою експертів, вона наявна у 15 % населення та призводить до серйозних наслідків — пієлонефрит, гідронефроз, видалення нирки тощо. Патології наднирників не такі поширені (наприклад, рак надниркових залоз виявляють у 0,5–2 випадках на 1 млн, а хворобу Аддісона — у 5 на 100 тис.), але не менш небезпечні.
Найкращий спосіб виявити проблему з нирками та наднирковими залозами вчасно — зробити магнітно-резонансну томографію нирок та наднирників. МРТ нирок та наднирників — це абсолютно безпечний, неінвазивний та інформативний метод візуалізації, що застосовується для оцінювання анатомії, структури та функціональності органів. Технологія, яка базується на відмінності хімічного складу тканин і структур, дає змогу роздивитися та вивчити органи в різних розрізах і виявити навіть незначні відхилення.
Пройти МРТ нирок та надниркових залоз у Києві можна в діагностичному центрі «RADI». Тут ви отримаєте найточніші результати діагностики та розшифровку МРТ наднирників та нирок спеціалістами, які не просто мають багатий досвід, а й постійно підвищують свою кваліфікацію.
Переваги нашої цифрової системи МРТ
Переваги МРТ нирок та наднирників у «RADI»
Як проводиться МРТ нирок та наднирників
Скільки коштує МРТ нирок та наднирників у медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ нирок та наднирників
Підготовка до МРТ нирок та наднирників не потрібна, якщо дослідження проводиться без введення контрастних агентів через вену. Коли призначено проведення МРТ нирок та надниркових залоз із контрастуванням, потрібно буде трохи підготуватися — чек-лист мінімально короткий і без труднощів.
Обов’язково надайте лікареві медичну документацію з результатами проведених раніше досліджень (якщо такі є) та чесно заповніть анкету — вона дає змогу виявити протипоказання.
В яких випадках проводять МРТ нирок і наднирників
Основними цілями проведення МРТ нирок є:
- комплексне оцінювання функції нирок;
- виявлення кістозних уражень нирок, нирково-клітинного раку, наслідків перенесених інфекцій, запальних процесів у нирках, посттравматичної регресії, сечокам’яної хвороби тощо;
- диференціація складних багатокамерних кіст нирок від кістозних карцином;
- визначення підтипу нирково-клітинного раку;
- стадування ракових пухлин нирки;
- виявлення поширення пухлини в ниркові вени;
- передопераційна підготовка (зокрема до нефронзберігаючої хірургії);
- оцінювання перехідно-клітинної карциноми в пацієнтів із протипоказаннями до КТ та ендоскопії;
- виявлення доброякісних новоутворень нирок;
- діагностика ксантогрануломатозного пієлонефриту;
- оцінювання стану нирок потенційних донорів;
- контроль стану нирки після трансплантації та ін.
Також показаннями до МРТ нирок можуть стати такі стани, як:
- підвищений чи знижений артеріальний тиск;
- біль у нижній частині спини;
- дискомфорт та біль під час сечовипускання;
- підвищена набряклість обличчя та кінцівок;
- цукровий діабет;
- остеопороз;
- порушення гормонального балансу;
- сумнівні результати лабораторних досліджень сечі тощо.
Основними показаннями до проведення МРТ наднирників є:
- виявлення доброякісних уражень надниркових залоз — адренокортикальної аденоми, гіперплазії, мієлоліпоми, кіст, кістозної лімфангіоми, тератоми, крововиливів (спричинених травмою та нетравматичними причинами), гемангіом тощо;
- діагностика злоякісних новоутворень;
- виявлення метастатичних вогнищ у надниркових залозах та ін.
Крім того, МРТ нирок та надниркових залоз призначають за результатами КТ або УЗД, які не дають повної інформації про стан органів, а також за підозри на порушення кровообігу в органах заочеревинного простору та аномалії розвитку внутрішніх органів (зокрема в новонароджених дітей).
Протипоказанням до проведення МРТ нирок та наднирників можуть стати:
- незнімні конструкції з металом та електронікою (з-поміж іншого — ендопротези, кардіо- та нейростимулятори, судинні клапани);
- І триместр вагітності (до 90 днів);
- хронічна ниркова недостатність;
- період годування груддю (найчастіше для використання контрасту);
- алергія на контрастну речовину та ін.
Можливість проведення дослідження оцінює тільки лікар.
Шукаєте, де записатися на МРТ нирок та наднирників? Зробіть це в діагностичному центрі «RADI». Завдяки сучасному оснащенню та кваліфікації наших радіологів, ми можемо гарантувати кожному пацієнту, що навіть найменше відхилення на знімках не залишиться поза увагою. Адже ми розуміємо, наскільки важлива для вас точність діагностики.