МРТ головного мозку
МРТ голови та шиї
МРТ молочних залоз
Біопсія молочної залози під МРТ контролем
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ печінки
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ сечового міхура
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
МРТ матки та яєчників
МРТ прямої кишки
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ колінного суглоба
МРТ суглобів
МРТ хребта
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ органів малого таза
МРТ ліктьового суглоба
МРТ крижів
МРТ черевної порожнини
МРТ кульшових суглобів
МРТ приносових пазух
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті (зап’ястя)
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ внутрішнього вуха
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ орбіт
МРТ основи черепа
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ гіпофіза

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

МРТ шийного відділу хребта

МРТ шийного відділу хребта

МРТ шийного відділу хребта

Шийний остеохондроз вражає шийний відділ хребта (С1-С7) та є другим за поширеністю різновидом остеохондрозу. Однак ним не закінчується перелік патологічних станів, які можуть розвинутись у цій частині хребта. І щоб їх не пропустити, за найменших підозр лікар рекомендує пройти інструментальну діагностику. Нині золотим стандартом оцінювання стану шийного (та й будь-якого іншого) відділу хребта є магнітно-резонансна томографія.

МРТ шийного відділу хребта — це неінвазивний, безпечний та високоінформативний метод візуалізації, який застосовують для оцінювання анатомії та патологічних змін твердих та м’яких тканин хребта в шийному відділі. За МРТ шийного відділу хребта оцінюється не просто стан тіла хребців С1-С7, а і спинномозкового каналу, зв’язок, міжхребцевих дисків, судин, нервів, м’язів, спинного мозку, підпавутинного та субдурального простору.

Завдяки магнітно-резонансній томографії шийного відділу хребта можна з високою точністю поставити діагноз на початковій стадії патології (з-поміж іншого — за дегенеративно-дистрофічних змін), навіть якщо ще немає симптомів. Ніякий інший вид діагностики не дасть такого обсягу й такої точності інформації про тканини хребетного стовпа, як МР-сканування.

У діагностичному центрі «RADI» можна зробити МРТ шийного відділу хребта на одному з найсучасніших апаратів у Києві. Точність запропонованої діагностики значно покращує шанси пацієнта на позитивний результат лікування. Оскільки за своєчасного звернення воно буде призначено до того, як захворювання набуде хронічної форми.

МРТ шийного відділу хребта

Переваги нашої цифрової системи МРТ

МРТ шийного відділу хребта виконується на апаратах різного класу. Ми використовуємо преміальну цифрову систему магнітно-резонансної томографії 2022 року Philips Ingenia Ambition з напруженістю магнітного поля 1.5 Т, у яку успішно інтегровані передові технології та використаний надпровідний магніт.

На 50 % менше часу знаходження в гентрі

На 50 % менше часу знаходження в гентрі

Завдяки інтелектуальному програмному забезпеченню — технології Compressed SENSE — стало можливим зменшити час сканування вдвічі без втрати в чіткості й контрастності МР-зображень.

На 80 % нижче акустичне навантаження

На 80 % нижче акустичне навантаження

Технологія ComforTone без впливу на якість зображення та тривалість дослідження знижує рівень шуму від котушки томографа на 80 %. А завдяки навушникам акустичний дискомфорт зводиться майже нанівець.

Допомога під час проходження обстеження

Допомога під час проходження обстеження

Під час сканування пацієнт отримує автоматичні підказки від інтегрованої в апарат функції AutoVoice. Завдяки цьому діагностика стає більш зрозумілою та менш нервовою для пацієнта.

Обстеження без затримки дихання

Обстеження без затримки дихання

Система ідентифікації дихальних рухів Vital Eye дає можливість проводити діагностику без затримки дихання. Це дуже важливо під час обстеження дітей та пацієнтів у тяжкому стані.

Ефект візуального занурення

Ефект візуального занурення

Візуальний та музичний супровід допомагає значно знизити страх і напруження від знаходження в гентрі.

01/10
/

Переваги проведення МРТ шийного відділу хребта у «RADI»

Висока точність та інформативність
Висока точність та інформативність

МРТ шийного відділу хребта в Києві в медичному центрі «RADI» — можливість пройти сучасне обстеження та здобути чіткі МР-знімки в різних площинах, з різним збільшенням та 98–99,9 % чутливістю. На нашому томографі, робота якого ґрунтується на революційній архітектурі dStream, можна виявити найменші патологічні ділянки (зокрема новоутворення в 1 мм), оцінити масштаби, локалізацію та точні межі патології шийного відділу хребта на ранніх стадіях тощо.

Можливість динамічного контролю
Можливість динамічного контролю

Ми не просто можемо обстежити практично кожного, кому відмовили в інших клініках — дітей із 0 років, пацієнтів 70+, людей із зайвою вагою (до 200 кг), а й забезпечити нешкідливий динамічний контроль за станом пацієнта. МРТ, як і УЗД, можна проводити настільки часто, як це потрібно для забезпечення кращого результату лікування. (Дітей до 7 років та дорослих пацієнтів із проблемами збереження нерухомості обстежуємо тільки під седацією.)

Оцінювання результатів сканування експертами
Оцінювання результатів сканування експертами

Наші лікарі проходять тренінги, спеціалізації, стажування, курси та складають іспити у європейських радіологічних спільнотах. Крім того, вони спеціалізуються на виявленні доброякісних та злоякісних новоутворень, метастазів, запалень спинного мозку та його оболонок, виявленні та дослідження травм структур хребта та ін.

Координація діагностичного процесу з вашим лікарем
Координація діагностичного процесу з вашим лікарем

Щоби правильно спланувати дослідження, представник центру зв'яжеться із лікарем, який спрямував на діагностику. Такий підхід дає можливість під час обстеження розставити акценти, що будуть відповідати діагностичній меті.

Як проходить МРТ шийного відділу

Крок 1

Крок 1

За МРТ шийного відділу хребта пацієнт лягає на стіл томографа на спину, а спеціаліст надягає йому на шию спеціальну котушку, фіксує руки, голову та груди. Під час сканування необхідно зберігати нерухомість. Тільки так можна уникнути появи рухових артефактів.

Крок 2

Крок 2

Стіл із пацієнтом плавно переміщається в кільцевий блок томографа до рівня грудей, після чого спеціаліст на час сканування йде до сусіднього приміщення, але зберігає можливість спілкування з пацієнтом. Під час МРТ є можливість перебування поруч із пацієнтом людини, що його супроводжує.

Крок 3

Крок 3

Нативна МРТ шиї триває 10–15 хвилин. Найбільше часу витрачається, якщо в процесі діагностики виявиться, що треба детально досліджувати судини. А ось на МРТ шийного відділу хребта з контрастом треба трохи більше — від 30 до 45 хвилин. Додатковий час йде на введення контрастної речовини та її накопичення в тканинах хребта.

01/10
/

Скільки коштує МРТ шийного відділу хребта в в RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
МРТ шийного відділу хребта
2450.00 ₴
Назва послуги
Ціна
МРТ шийного відділухребта з в/в контрастуванням
4650.00 ₴

Як підготуватися до МРТ шийного відділу хребта

Якщо призначено нативну магнітно-резонансну томографію шийного відділу хребта, то пацієнту не потрібно майже нічого змінювати у звичному для нього способі життя. А ось МРТ із контрастуванням включає підготовку, яка насамперед потрібна для забезпечення безпеки під час введення контрасту.

Також, незалежно від того, який спосіб проведення МРТ шийного відділу хребта планується, треба надати спеціалісту діагностичного центру:

  • направлення від лікаря на діагностику;
  • результати попередніх досліджень — для оцінювання динаміки;
  • витяг з амбулаторної картки та всі інші документи, що стосуються обстежуваної ділянки (якщо такі є).

У яких випадках проводять МРТ шийного відділу хребта

Показанням до МРТ шийного відділу хребта є:

  • підозра на дегенеративно-дистрофічні та запальні захворювання (зокрема шийний остеохондроз), аномалії розвитку (роздвоєння відростків хребців, шийні ребра тощо), новоутворення, грижі дисків, стеноз у шийному відділі, розлад кровообігу головного мозку, розсіяний склероз та ін.;
  • травми шиї та шийного відділу хребта різного ступеня тяжкості (зокрема гострі — за допомогою МРТ можна визначити характер та ступінь ушкодження спинного мозку, хребців, основи черепа та ін.);
  • контроль метастазів (з-поміж іншого — з інших органів);
  • наявність таких симптомів зміни тканин хребта, як біль, що поширюється в надпліччя та руки, біль із боку спини на рівні грудної клітки, оніміння рук, головний біль (особливо в потилиці), обмеження рухливості в шиї, слабкість у ногах, найрідше — погіршення зорової функції та ін.

Також магнітно-резонансна томографія шийного відділу хребта призначається, коли необхідно:

  • уточнити інформацію про стан хребта за наявності встановленого діагнозу (наприклад, перед операцією);
  • проконтролювати лікування (з-поміж іншого — хірургічне);
  • зробити запланований скринінг здоров'я шийного відділу;
  • уточнити інформацію, здобуту під час проведення інших видів інструментальної діагностики (зокрема рентгенографії спини);
  • зіставити рівень ураження нервової системи з рівнем змін у хребті та ін.

Загальними протипоказаннями до МРТ шийного відділу хребта вважають:

  • наявність кардіостимуляторів, незнімних слухових апаратів, імплантованих у середнє вухо, зубних імплантів та ендопротезів на основі металу, що намагнічується, уламків у тілі та ін.;
  • І триместр вагітності;
  • вага понад 200 кг;
  • неможливість зберігати нерухомість (у разі сильних болів, клаустрофобії, психічних розладів та ін.) — таким пацієнтам ми пропонуємо проведення обстеження під седацією;
  • інфаркт, передінфарктний стан тощо.

МРТ шийного відділу хребта з внутрішньовенним контрастуванням заборонено проводити впродовж усього періоду виношування дитини, у разі індивідуальної непереносимості гадолінію, тяжкої ниркової недостатності та інших станів, що супроводжуються затримкою виведення рідини з організму. За грудного вигодовування рекомендується на якийсь час перевести дитину на годування зцідженим грудним молоком або сумішами з пляшечки. Після виведення контрасту можна відновити режим годування.

Рішення щодо можливості проведення МРТ шийного відділу хребта (базового та з введенням контрасту) залишається за радіологом.

Шукаєте, де зробити МРТ шийного відділу хребта? Спеціалісти діагностичного центру «RADI» проведуть обстеження швидко, якісно й без стресу, детально проаналізують стан ділянки, що обстежується, і зроблять інформативний опис, який допоможе лікарю призначити найефективніше лікування, скласти план операції тощо. Не треба терпіти біль у шиї — точно визначте проблему й позбавтеся її!

Поширені питання

Що не можна робити перед МРТ шийного відділу?

Перед МРТ шийного відділу заборонено вживати алкоголь та будь-які інші речовини, які провокують активність нервової системи, і палити. Також не можна наносити на ділянку сканування косметичні та лікарські засоби, лікувальні пластирі тощо. Вони можуть містити речовини, які стануть винуватцями артефактів на МР-зображеннях (спотворення, засвіти та ін.).

Що можна побачити на МРТ шийного відділу?

МРТ шийного відділу допомагає визначити, у якому стані спинний мозок пацієнта (зокрема виявити на початку розвитку пухлини, хронічні, інфекційні та гострі захворювання спинного мозку), виявити здавлювання або запалення нервів, оцінити стан міжхребцевих дисків, побачити судинні зміни, дистрофію, грижі та ін.

Чи можна за допомогою МРТ шийного відділу визначити нестабільність шийних хребців?

Якщо першорядною діагностичною метою є перевірка стабільності шийних хребців, лікар рекомендує провести рентген із функціональними пробами. Саме в цьому випадку він буде найбільш показовим.

Як часто можна робити МРТ шийного відділу хребта?

За МРТ шийного відділу можна досліджувати тверді та м'які тканини хребта, навіть без застосування контрасту. Крім того, МРТ безпечна з погляду променевого навантаження на організм пацієнта. Під час неї використовується те ж магнітне поле, що має Земля, але більшої інтенсивності. Тому без шкоди здоров'ю МРТ можна проходити так часто, як це рекомендує лікар (за умови наявності діагностичної доцільності).

Чи можна вагітним робити МРТ шийного відділу хребта?

На ранніх термінах вагітності МРТ будь-якої частини тіла найчастіше проводиться тільки за життєво важливими показаннями. Після закінчення I триместру вагітності можна проводити МРТ шийного відділу хребта без контрасту, отже й без небезпеки для здоров'я майбутньої мами та ризику відхилень розвитку в плода, але тільки за направленням від лікаря.

Коментарі (3)
  1. Ірена:
    20.01.2025


    Були застереження і запитання від мене стосовно деяких нюансів по процедурі. На все отримала детальні відповіді. На всяк випадок, навіть перегуглила все. Надані мені відповіді збігаються з офіційною інформацією.

  2. Оксана Житняк:
    13.01.2025


    Запис швидкий, так само не затягнута процедура. Всіма наданими умовами особисто я задоволена.

  3. Тимофій:
    29.12.2024


    Головне, що мій невролог сказав, що знімки і опис - на найвищому рівні. Саме цю інформацію залишаю тут для інших відвідувачів сайту, що обирають, де зробити якісне МРТ.



Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле