МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
Згідно з думкою експертів, розсіяний склероз точно має 2 млн осіб із популяції. Хронічне аутоімунне запальне захворювання ЦНС діагностується в чоловіків та жінок різного віку, але найчастіше в молодих жінок. Понад 90 % людей із розсіяним склерозом підтверджують діагноз за допомогою такого достовірного та інформативного методу діагностики, як магнітно-резонансна томографія головного мозку.
Магнітно-резонансна томографія за розсіяного склерозу точно візуалізує зміни в головному мозку (з-поміж іншого — атрофію, запальні вогнища та демієлінізацію), для яких типові руйнування мієлінової оболонки нервових волокон та порушення провідності нервових імпульсів.
Без МРТ головного мозку за розсіяного склерозу не вдасться розпочати ефективну терапію на ранній стадії, уповільнити розвиток патології — знизити ризики серйозних фізичних змін та інвалідизації. У разі раннього виявлення розсіяного склерозу середня тривалість життя пацієнтів тільки на 7 років менша, ніж популяційний показник.
Діагностичний центр «RADI» пропонує пройти МРТ головного мозку за спеціальним протоколом для діагностики розсіяного склерозу. Магнітно-резонансна томографія головного мозку за протоколом розсіяного склерозу відрізняється від стандартного дослідження тим, що сканування спрямоване на високоточну нейровізуалізацію, виявлення захворювання на ранній стадії (іноді до того, як у людини з'являється виражена клінічна картина та її стан гіршає).
Переваги цифрової системи Philips Ingenia Ambition 1.5T (2022) для пацієнтів
Система магнітно-резонансної томографії Philips Ingenia Ambition 1.5T 2022 року з тунелем завширшки 70 см і ультратонким каналом магніту — перший повністю цифровий МР-томограф, що ґрунтується на революційній архітектурі dStream. Вона відрізняється надійністю, високою деталізацією знімків, тонкістю шарів та ін. Однак для пацієнта є й інші важливі переваги цього апарату.
Переваги МРТ за діагностики розсіяного склерозу у «RADI»
Система 3D візуалізації в різних площинах Ingenia Ambition 1.5T забезпечує протокол МРТ за розсіяного склерозу, який дає можливість виявити найменші зміни в тканинах головного мозку безпечно — без хірургічного втручання та рентгенівського опромінення. Для підвищення деталізації активних запальних процесів МРТ для діагностики розсіяного склерозу проводиться із контрастом.
На відміну від КТ, МРТ головного мозку за розсіяного склерозу можна використовувати для частого системного моніторингу динаміки патології та оцінювання ефективності призначеної схеми лікування.
МРТ за розсіяного склерозу потребує чіткої постановки діагностичної мети від лікаря, який спрямував на обстеження. Якщо необхідних параметрів в направленні немає, представник нашого діагностичного центру обов'язково зв'яжеться з ним для уточнення деталей. Це підвищує інформативність здобутих зображень головного мозку.
Наші спеціалісти постійно підвищують кваліфікацію: проходять тренінги, спеціалізації, курси та ін. у європейських радіологічних спільнотах.
Стіл та капсула цифрового магнітно-резонансного томографа Ingenia Ambition 1.5T підходять для фізичних параметрів пацієнта, що відповідають вазі 200 кг. Зазвичай томографи не витримують вагу понад 120 кг.
Як проводиться МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
Скільки коштує МРТ головного мозку за розсіяного склерозу в медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
Специфічної підготовки до МРТ головного мозку за розсіяного склерозу немає, якщо вона проводиться за стандартним протоколом. Перед проведенням МРТ головного мозку з контрастом за розсіяного склерозу треба буде виконати низку рекомендацій, які забезпечують безпеку застосування гадолінію.
У яких випадках проводиться МРТ за розсіяного склерозу
Показанням для проведення МРТ за розсіяного склерозу є:
- поява таких тривожних симптомів захворювання, як раптове погіршення зорової функції (аж до повної втрати зору), слабкість, відчуття поколювання та/або оніміння в кінцівках, порушення координації рухів і рівноваги, хронічна втома, порушення пам'яті, неможливість сконцентруватися, поступове погіршення інтелектуальних здібностей та ін.;
- необхідність підтвердження / уточнення діагнозу після позитивного результату інших обстежень;
- оцінювання активності хвороби, встановлення кількості та розмірів нових осередків запалення (зокрема для визначення ефективності застосовуваної терапії, корекції схеми лікування).
Ознаками розсіяного склерозу на МРТ можуть бути:
- пошкодження білої (а іноді й сірої) речовини головного мозку — осередки демієлінізації;
- атрофія (зменшення об'єму) головного мозку (найчастіше відбувається на пізніх стадіях патологічного процесу);
- зміни в кровотоку головного мозку.
Розсіяний склероз можна побачити на знімках, здобутих під час МР-сканування, як яскраві або темні плями, найчастіше овальної форми.
Абсолютним протипоказанням до МРТ-діагностики за розсіяного склерозу є наявність у тілі пацієнта деяких типів металевих імплантів, а також предметів, пошкодження чи зміщення яких несе небезпеку для життя (зокрема кардіостимулятора, осколків снарядів, кліпс на судинах).
Також є певні складнощі з проведенням МРТ за протоколом розсіяного склерозу під час:
- тяжких форм клаустрофобії, епілепсії та інших порушень, пов'язаних із неможливістю збереження нерухомості (є можливим проведення обстеження під медикаментозним сном);
- І триместру вагітності;
- наявності неферомагнітних імплантів та татуювань, нанесених металовмісними пігментами;
- наявності в пацієнта ваги понад 200 кг тощо.
Перешкодою для застосування в діагностиці контрастування є:
- алергія на гадоліній;
- хронічна ниркова недостатність та інші стани, за яких порушується функція виведення рідини з організму;
- весь період вагітності;
- годування груддю (якщо жінка не хоче тимчасово переводити дитину на інші різновиди харчування) та ін.
Остаточне рішення щодо можливості проведення МР-діагностики головного мозку за розсіяного склерозу залишається за радіологом.
Шукаєте, де зробити МРТ розсіяного склерозу в Києві? Записатися на МРТ головного мозку за розсіяного склерозу можна зараз, зв'язавшись зі службою клієнтської підтримки діагностичного центру «RADI». Звернувшись до нас, ви точно не пошкодуєте. Наші спеціалісти забезпечать обстеження в комфорті, увагу до вашої проблеми та точність розшифрування здобутих зображень. Ми використовуємо сучасне обладнання, що забезпечує високу роздільну здатність знімків, оскільки розуміємо, наскільки важливий точний діагноз і поважаємо право кожного на високу якість життя.
Поширені питання
Частота проведення МРТ головного мозку за розсіяного склерозу залежить від особливостей стану пацієнта та стадії захворювання. Однак за наявності діагнозу обстеження не радять проходити рідше одного разу на рік.
Розсіяний склероз на МРТ — це еталонний показник діагностики. Оскільки МРТ забезпечує 95–99 % достовірність у виявленні цього запального захворювання головного та спинного мозку. Під час діагностики із контрастом можна виявити вогнища патологічного процесу від 1 мм.
МРТ для діагностики розсіяного склерозу має вирішальне значення. Здебільшого, якщо ознак розсіяного склерозу на МРТ немає, це означає, що пацієнт не має захворювання, яке припускалося до інструментального обстеження. Однак за наявності характерної симптоматики та в будь-яких спірних випадках для підвищення точності діагностики призначається лабораторне дослідження ліквору (спинномозкової рідини). Це відповідає критеріям діагностики розсіяного склерозу МакДональда, що були ухвалені у 2017 році.