УЗД лімфовузлів шиї
Патології лімфатичних вузлів шиї можуть включати як інфекційні, так і неінфекційні захворювання. Статистика захворюваності варіюється залежно від регіону та вікової групи, але загалом патологічні стани лімфовузлів шиї (лімфаденіт, метастази зі злоякісних пухлин, лімфоми та вторинні реакції на такі інфекції в організмі, як цитомегаловірус тощо) є частими проблемами. І це не дивно. Оскільки лімфоїдна тканина — частина периферичної імунної системи, яка виконує функцію біологічного «фільтра»: перешкоджає поширенню токсинів у крові, фільтрує потік лімфи, стає джерелом лімфоцитів та фагоцитів. Тому, коли лімфовузли збільшуються, ущільнюються і болять, обов'язково потрібно обстежитися. Одним із методів діагностики, який рекомендується в таких випадках, є якісне ультразвукове дослідження лімфовузлів шиї.
УЗД лімфовузлів шиї — це неінвазивний метод діагностики, що використовує ультразвукові хвилі для візуалізації лімфатичних вузлів у ділянці шиї. Процедура проводиться за допомогою датчика, який притуляють до шкіри, яку попередньо змащують гелем. УЗД шийних лімфовузлів дає можливість оцінити розмір, форму, структуру, кровопостачання маленьких органів та виявити патології: новоутворення, запалення, інфекції та ін. Це безпечний та швидкий спосіб діагностики.
Пройти ультразвукове дослідження лімфовузлів шиї можна в діагностичному центрі «RADI». Наші експерти зроблять усе швидко, уважно та з високою точністю візуалізації та опису. На основі нашого висновку ваш лікар зможе підібрати схему лікування, яка буде найефективнішою за вашого стану та дасть швидкий ефект.

Переваги системи Philips EPIQ 7 Elite для пацієнтів
Philips EPIQ 7 Elite — ультразвуковий апарат преміального класу, який дає можливість виявляти навіть найдрібніші зміни в лімфатичних вузлах. Висока роздільна здатність забезпечує ранню діагностику запальних процесів, кіст, пухлин, метастазів та ін.
Переваги УЗД лімфовузлів шиї в центрі «RADI»
УЗД лімфовузлів на шиї Philips EPIQ 7 Elite забезпечує детальне зображення. Завдяки новим технологіям апарат допомагає лікареві не тільки візуально оцінити структуру лімфовузлів, але й виявити найменші зміни на ранніх стадіях, що значно покращує можливості діагностики.
Сучасні технології ультразвукової діагностики виходять за межі простого візуального аналізу. Philips EPIQ 7 Elite використовує AI-технології, які допомагають лікарю детально вивчити структуру лімфовузлів, виявити ознаки запалення, збільшення або можливих новоутворень, мінімізуючи ймовірність пропуску патології.
УЗД лімфатичних вузлів шиї можна проводити стільки разів, скільки це необхідно та діагностично виправдано. Дослідження не супроводжується дискомфортом або променевим навантаженням, не чинить негативного впливу на організм. Це особливо важливо для пацієнтів, які проходять регулярний контроль у разі хронічних захворювань або онкомоніторингу.
УЗД лімфовузлів шиї підходить як дорослим, так і дітям, починаючи з перших днів життя. Ультразвукові хвилі в безпечних концентраціях дають можливість швидко та безболісно оцінити стан тієї частини лімфатичної системи, яка розташовується в ділянці шиї.
Уже через 30–35 хвилин після УЗД лімфатичних вузлів шиї пацієнт отримує детальний висновок з описом виявлених змін, структурним аналізом лімфовузлів та знімками. Висновок за результатами УЗД оформлюється відповідно до міжнародних стандартів.
Як проводиться УЗД лімфатичних вузлів шиї
Скільки коштує УЗД лімфовузлів шиї в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до УЗД шийних лімфатичних вузлів
Підготовка до УЗД шийних лімфовузлів не потрібна. Це дуже спрощує проведення процедури, особливо коли її потрібно провести екстрено.
У яких випадках проводять УЗД лімфатичних вузлів шиї
Прямими показаннями до ультразвукової діагностики шийних лімфовузлів є клінічна картина, що включає такі симптоми, як:
- збільшення лімфовузлів (понад 1 см, тривале збереження збільшених розмірів без явних причин);
- болючість, почервоніння та/або набряклість у ділянці лімфовузлів;
- біль, спазми та будь-які інші неприємні відчуття в шиї;
- підвищена температура тіла, слабкість, нічна пітливість;
- місцева гіпертермія у ділянці лімфатичних вузлів;
- складності під час дихання та/або біль під час ковтання;
- відчутне ущільнення лімфовузлів (під час промацування) та ін.
Також УЗД лімфовузлів шиї показано в разі підозри на виникнення інфекційних захворювань (зокрема ангіни, туберкульозу, мононуклеозу), діагностики та моніторингу пухлин і метастазів (особливо під час онкології голови, шиї, грудей), контролю стану лімфом та аутоімунних процесів, травматизації шийної ділянки (з-поміж іншого — тупий удар під час аварії), а також для контролю стану після операції та перенесеної хвороби (у тих випадках, коли лімфатичні вузли не повернулися до колишніх розмірів через два тижні після одужання та є побоювання розвитку ускладнень).
Немає абсолютних (прямих) протипоказань до УЗД лімфовузлів шиї. Це безпечний та неінвазивний метод, який підходить дітям, старим та вагітним. Однак можливі відносні протипоказання:
- відкриті рани, опіки, шкірні інфекції, розвиток нориці в ділянці дослідження (можуть спричиняти дискомфорт та спотворювати результати);
- сильна алергія на гель для УЗД (можна підібрати склад);
- виражена набряклість шиї, що заважає контакту датчика зі шкірою.
Шукаєте, де зробити УЗД шийних лімфовузлів у Києві? Прямо зараз можна записатися на УЗД лімфовузлів шиї до діагностичного центру «RADI». У нас ви пройдете якісне обстеження на преміальному апараті та в комфорті, й обов'язково здобудете максимально інформативний висновок. Щоб записатися на цей та інші види ультразвукової діагностики, зв'яжіться з нами телефоном або скористайтесь онлайн-формою на сайті.
Поширені питання
Чому лімфовузли на шиї можуть запалюватися?
Лімфовузли на шиї можуть запалюватися через інфекції (наприклад, причиною можуть стати ангіна, ГРВІ, ВІЛ, мононуклеоз, а також нетипові види — токсоплазмоз, туберкульоз, ІПСШ та ін.), запальні процеси (зубні інфекції, хронічний тонзиліт та ін.), онкологічні процеси або навіть реакції на терапію, яка була проведена раніше для лікування цих чи інших станів. Вони збільшуються та болять, оскільки імунна система активується для боротьби з патогенами. Якщо запалення тривале або без очевидної причини, зверніться до лікаря.
Які ще є методи діагностики захворювань лімфовузлів шиї, крім УЗД?
Крім УЗД шийних лімфатичних вузлів, для діагностики патологічних станів цієї ділянки використовують: пальпацію, лабораторні аналізи крові (клінічний, біохімічний, на онкомаркери), біопсію (взяття тканини для гістології в разі підозр на рак), КТ або МРТ (для детальної візуалізації), ПЕТ-сканування (задля оцінювання активності клітин), а також тести на інфекції (наприклад, туберкульоз, ВІЛ). Вибір методу залежить від симптомів, історії хвороби пацієнта, супутніх патологій та передбачуваного діагнозу.
Що можна знайти на УЗД лімфовузлів шиї?
Завдяки УЗД шийних лімфовузлів можна визначити розмір, форму, структуру та розташування цих периферичних органів. А отже, і виявити запальні зміни (лімфаденіт), туберкульоз лімфовузлів, реактивне збільшення, що виникає в разі інфекцій та злоякісного переродження (а головне — диференціювати ці процеси), наявність гною (абсцеси), кісти, а також ознаки злоякісності, метастази пухлин, зони некрозу та ін.
Чи можна на УЗД побачити злоякісний лімфовузол?
Під час УЗД лімфовузлів на шиї можна виявити ознаки злоякісного ураження. Небезпечними є такі маркери, як збільшений розмір, кругла форма, нечіткі контури, неоднорідна структура, випадки, коли воріт лімфовузла немає або вони деформовані, ділянки некрозу, надлишковий кровотік. Для підтвердження діагнозу потрібна біопсія, проведення КТ або МРТ.
Де розміщені лімфатичні вузли на шиї?
Лімфовузли на шиї є в декількох зонах: підщелепні (під нижньою щелепою), підборідні (під підборіддям), потиличні (на межі шиї та голови), завушні (за вухами), поверхневі та глибокі шийні (вздовж яремної вени та трахеї), надключичні (над ключицями).
Ліна Тимофеєва:
31.10.2024
Все пройшло чітко. Результати вже були готові за якихось півгодини. Для мене така оперативність дуже важлива, бо на рахунку зараз кожна хвилина.
Оксана:
02.09.2024
Спасибі! Дослідження пройшло без проблем!
Інна Михайлівна:
10.07.2024
Мені треба було обстеження по жіночій частині. Від вулиці Поповича центр Раді найближчий. Тому записалася там. Результатом і ставлення персоналу задоволена.