УЗД м’яких тканин шиї
Захворювання м’яких тканин шиї, включно з міозитами, лімфаденітами та абсцесами, діагностуються у 15–20 % пацієнтів зі скаргами на біль у цій ділянці тіла. Приблизно 30 % випадків пов’язані із запальними процесами, спричиненими інфекціями або аутоімунними порушеннями. Крім того, за статистикою, у 25–40 % пацієнтів із хронічними болями в шиї виявляють зміни в м’яких тканинах, які потребують додаткового медичного спостереження. Тому за наявності скарг на біль у шиї не відкладайте консультацію з лікарем і пройдіть обстеження — дуже часто призначають УЗ-дослідження м’яких тканин шиї, що дає можливість точно оцінити загальний стан цієї ділянки тіла та згодом призначити відповідне лікування.
УЗД м’яких тканин шиї — це неінвазивний метод діагностики, що дає можливість оцінити стан м’язів, зв’язок, лімфатичних вузлів та підшкірних структур. Воно забезпечує ранню діагностику запальних процесів, новоутворень та інших патологій. Дослідження повністю безпечне та не спричиняє хворобливих відчуттів. Тому його часто використовують для первинної діагностики в разі підозри на патологічні стани м’яких тканин шиї.
Якщо вам потрібно пройти УЗД м’яких тканин шиї в Києві, запрошуємо вас до діагностичного центру «RADI». Досвідчені спеціалісти нашої клініки проведуть детальне обстеження, ретельно оцінять стан м’яких тканин та підготують розгорнутий опис знімків. Це дасть можливість вашому лікарю (терапевту, отоларингологу, неврологу та іншим спеціалістам) встановити точний діагноз та підібрати найефективніше лікування.

Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики
Philips EPIQ 7 Elite — це найновіша ультразвукова система преміального класу, яка була розроблена для максимально точної діагностики. Інноваційні технології візуалізації, що ґрунтуються на інтелектуальній обробці даних та чистому хвильовому фронті, дають можливість досягти високої точності під час проведення УЗД м’яких тканин шиї та інших ділянок.
Переваги УЗД м’яких тканин шиї в «RADI»
Як проводиться УЗД м’яких тканин шиї
Скільки коштує УЗД м’яких тканин шиї у RADI
Як підготуватися до ультразвукової діагностики м’яких тканин шиї
У яких випадках проводиться УЗД м’яких тканин шиї
Показанням до УЗД м’яких тканин шиї є:
- поява ущільнень, набряків або припухлостей у ділянці шиї;
- болючість м’яких тканин під час пальпації або руху;
- підозра на абсцеси, кісту або запалення в м’яких тканинах шиї;
- збільшення лімфатичних вузлів без видимої причини;
- травми шиї з можливим ушкодженням м’яких тканин;
- потреба в уточненні діагнозу у разі підозри на новоутворення;
- контроль динаміки раніше виявленого первинного новоутворення;
- моніторинг метастатичних процесів;
- контроль проведеного лікування, загоєння травми, післяопераційних ускладнень (зокрема формування рубців) та ін.
Суворих протипоказань щодо УЗД шиї немає. Хоча обмежувати проведення ультразвукової діагностики можуть такі стани, як:
- виражений набряк у ділянці шиї (це впливає на точність діагностики);
- пошкодження шкіри в ділянці контакту датчика зі шкірою;
- неможливість пацієнта прийняти потрібне положення для процедури (наприклад, через травми шиї або важкі захворювання);
- алергічна реакція на компоненти контактного гелю (трапляється дуже рідко, але є ймовірність, що це спричинить чималий дискомфорт).
Якщо пацієнт має відносні протипоказання до УЗД м’яких тканин шиї, лікар за цих умов часто пропонує альтернативний метод діагностики або адаптує процедуру з урахуванням індивідуальних особливостей.
Записатися на УЗД м’яких тканин шиї можна через інформаційну службу діагностичного центру «RADI» або за допомогою онлайн-форми на нашому сайті. Експерти клініки проводять дослідження на сучасному обладнанні з використанням AI-технологій, що дає можливість виявляти патології на ранніх стадіях та своєчасно розпочати ефективне лікування.