МРТ головного мозку
МРТ голови та шиї
МРТ молочних залоз
Біопсія молочної залози під МРТ контролем
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ печінки
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ сечового міхура
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
МРТ матки та яєчників
МРТ прямої кишки
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ колінного суглоба
МРТ суглобів
МРТ хребта
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ органів малого таза
МРТ ліктьового суглоба
МРТ крижів
МРТ черевної порожнини
МРТ кульшових суглобів
МРТ приносових пазух
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті (зап’ястя)
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ внутрішнього вуха
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ орбіт
МРТ основи черепа
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ гіпофіза
МРТ грудного відділу хребта
МРТ крижово-клубових зчленувань

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

МРТ крижово-клубових зчленувань

МРТ крижово-клубових зчленувань

МРТ крижово-клубових зчленувань

Патологічні стани крижово-клубових (або крижово-здухвинних) зчленувань є частою причиною болю в нижній частині спини, особливо в людей похилого віку та спортсменів. Коли йдеться про ці патології опорно-рухового апарату, крім травм, найчастіше маються на увазі такі захворювання, як синдром крижово-клубового суглоба (діагностується у 15–30 % пацієнтів із хронічним болем у попереку), артроз крижово-клубового зчленувань (приблизно 25 % випадків), дисфункція крижово-клубового зчленування (за різними думками, від 15 до 30 %). У будь-якому випадку, коли є больовий синдром у ділянці попереку з або без іррадіації в ногу, треба пройти якісну діагностику. У разі відповідного анамнезу або після виключення інших причин у діагностику болю в попереку включають магнітно-резонансну томографію крижово-здухвинних зчленувань.

МРТ крижово-здухвинних зчленувань — це метод інструментальної діагностики, який дає змогу оцінити стан суглобів між крижем і клубовими суглобами таза. Дослідження допомагає виявити запальні та дегенеративно-дистрофічні зміни, новоутворення (доброякісні та злоякісні), травми. Безперечними перевагами МРТ крижово-здухвинних сполучень є висока точність, відсутність рентгенівського випромінювання, відмінна статистика виявлення запальних та дегенеративних хвороб на ранній стадії, чудова візуалізація м'яких тканин, хрящів та зв'язок.

Пройти МРТ крижово-здухвинних зчленувань у Києві в діагностичному центрі «RADI» можна на одному з найсучасніших апаратів у Києві. Точність запропонованої діагностики набагато покращує статистику позитивного результату лікування (з-поміж іншого — хірургічного). Оскільки за своєчасного звернення патологія буде виявлена на ранніх стадіях.

МРТ крижово-клубових зчленувань

Переваги нашої цифрової системи МРТ для пацієнта

МРТ крижово-здухвинних сполучень у нашій клініці виконується на одному з найкращих МР-апаратів на даному етапі розвитку медичної техніки — преміальна цифрова система магнітно-резонансної томографії 2022 року Philips Ingenia Ambition з напруженістю магнітного поля 1.5 Т і надпровідним магнітом. Крім того, це успішна інтеграція передових технологій (зокрема використання штучного інтелекту в медицині).

На 50 % менше часу знаходження в гентрі

На 50 % менше часу знаходження в гентрі

Завдяки інтелектуальному програмному забезпеченню (з-поміж іншого — технології Compressed SENSE) стало можливим зменшити час сканування вдвічі без втрати чіткості та контрастності одержуваних зображень.

На 80 % нижче рівень акустичного навантаження

На 80 % нижче рівень акустичного навантаження

Технологія ComforTone без впливу на якість зображення та тривалість дослідження знижує рівень шуму від котушки томографа на 80 %. Рівень акустичного навантаження, що залишився, відмінно нівелюється за допомогою спеціальних навушників або беруш (вушних затичок).

Допомога під час проходження обстеження

Допомога під час проходження обстеження

Під час діагностики пацієнт отримує автоматичні підказки (зокрема щодо часу дослідження, що залишився) від інтегрованої в апарат функції AutoVoice. Завдяки цьому діагностика стає менш стресовою.

Ефект візуального та аудіо занурення

Ефект візуального та аудіо занурення

Візуальний та музичний супровід допомагає набагато знизити страх і напруження від перебування в гентрі томографа.

01/10
/

Переваги МРТ крижово-здухвинних зчленувань у діагностичному центрі «RADI»

Інформативність та чутливість 98–99,9 %
Інформативність та чутливість 98–99,9 %

МРТ крижово-клубових зчленувань у медичному центрі «RADI» — можливість пройти якісну діагностику та здобути чіткі МР-знімки в різних площинах, а також із різним збільшенням. На нашому МР-томографі, розробленому на революційній архітектурі dStream, можна виявити найменші патологічні ділянки, оцінити масштаби, локалізацію та точні межі патології крижово-клубових суглобів на ранніх стадіях.

Можливість динамічного контролю
Можливість динамічного контролю

Крім того, що в нас може пройти МРТ крижово-клубових сполучень кожен, кому відмовили в інших клініках — діти з 0 років, пацієнти 70+, люди із зайвою вагою (до 200 кг), за допомогою МРТ, як і в разі проведення УЗД, можна забезпечити динамічний контроль патології. Оскільки її можна проводити настільки часто, як це діагностично виправдано. Дітей до 7 років та дорослих із проблемами збереження нерухомості обстежуємо під седацією.

Експертне оцінювання знімків
Експертне оцінювання знімків

Наші лікарі постійно підвищують кваліфікацію — проходять спеціалізації, навчання та складають іспити у європейських радіологічних спільнотах.

Координація діагностичного процесу з вашим лікарем
Координація діагностичного процесу з вашим лікарем

Щоб зробити результати магнітно-резонансної томографії крижово-здухвинних зчленувань ще інформативнішими та більш відповідними до діагностичної мети, якщо буде потреба — представник центру зв'яжеться зі спеціалістом, який спрямував на обстеження.

Як проводиться МРТ крижово-здухвинних зчленувань

Крок 1

Крок 1

Пацієнт знімає металеві предмети, одягає медичний халат та лягає на стіл томографа. У деяких випадках (коли це діагностично обґрунтовано та призначено) вводиться контрастна речовина для кращої візуалізації запалень або новоутворень (особливо злоякісних). Також пацієнту можуть запропонувати надіти навушники або вушні затички.

Крок 2

Крок 2

Стіл засувається в магнітний тунель, після чого апарат починає сканування. Пацієнт мусить зберігати нерухомий стан, інакше знімки будуть менш чіткими та контрастними, що ускладнює діагностику. Дослідження займає 20–30 хвилин, у разі застосування контрастування — до 45 хвилин (а в деяких випадках, найчастіше за складних патологій, воно триває ще довше).

Крок 3

Крок 3

Після магнітно-резонансної томографії крижово-клубових зчленувань пацієнт повертається до звичного життя. Якщо вводили контраст, рекомендується пити більше води. Лікар аналізує знімки та видає висновок, який допоможе скласти ефективний план лікування.

01/10
/

Скільки коштує МРТ крижово-здухвинних зчленувань у медичному центрі RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
МРТ крижово-клубових з'єднань
2450.00 ₴
Назва послуги
Ціна

Як підготуватися до МРТ крижово-здухвинних зчленувань

Спеціальна підготовка до МРТ крижово-здухвинних зчленувань зазвичай не потрібна, принаймні, коли проводиться нативна діагностика. У разі призначення МРТ крижово-здухвинних зчленувань із контрастуванням щодо підготовки найкраще проконсультуватися зі спеціалістом. Оскільки вона дуже часто включає рекомендації, які забезпечують безпеку під час введення контрастних агентів (речовина, що використовується, — гадоліній).

Коли проводиться МРТ крижово-клубових зчленувань

Показаннями до МРТ крижово-здухвинних зчленувань є:

  • болі в попереку (зокрема ті, що прострілюють та віддають у нижні кінцівки) та тазі неясного походження;
  • хронічні болі в спині, що знижують якість життя;
  • напруга в крижово-клубовому суглобі під час різких рухів;
  • зменшення гнучкості та рухливості хребта;
  • кульгавість невідомої етіології;
  • судоми в литкових м'язах;
  • набряклість або почервоніння шкіри в ділянці крижів;
  • підозра на хворобу Рейтера, туберкульоз, кальцифікуючий тендиніт, аномалії розвитку, сакроілеїт (запалення суглобів), артроз, травми, дегенеративні зміни, пухлинні процеси та/або метастази в крижово-клубових суглобах;
  • виявлення та контроль динаміки ревматоїдних артритів;
  • розширена діагностика за виявлення анкілозуючого спондиліту (хвороби Бехтерева) або генетичної схильності до нього;
  • запалення в суглобах нижніх кінцівок (особливо гомілкостопа);
  • травматизація нижньої частини спини та/або кісток таза;
  • оцінювання наслідків перенесених інфекцій та запалень;
  • неефективне лікування та прогресування симптомів за вже виявлених захворювань крижово-клубової ділянки тощо.

До абсолютних протипоказань для МРТ крижово-здухвинних зчленувань зазвичай відносять наявність у тілі металевих уламків, які під час впливу магнітного поля можуть зсуватися та нести небезпеку для життя пацієнта, і приладів та конструкцій життєзабезпечення (з-поміж іншого — кардіостимулятора, нейростимулятора, феромагнітних або електронних імплантів, металевих імплантатів, інсулінової помпи).

Коли говорять про відносні протипоказання, йдеться про:

  • вагітність (I триместр);
  • годування груддю;
  • ниркову недостатність, алергію на гадоліній та стани, за яких знижується функція виведення рідини (для введення контрастних агентів);
  • неможливість зберігати нерухомість (сильні болі, клаустрофобія, тяжкі психічні захворювання та ін.).

Шукаєте, куди записатися на МРТ крижово-здухвинних зчленувань? Діагностичний центр «RADI» — саме той медичний заклад, у якому вам допоможуть пройти обстеження в комфорті та здобути найбільш розгорнуту інформацію про стан крижово-клубових суглобів. Наш персонал буде з вами на кожному етапі діагностики: допоможе впоратися із хвилюванням, дасть відповідь на ваші запитання, проведе інструктаж та підготує до процедури. Щоб записатися на МРТ крижово-клубових зчленувань, телефонуйте в наш контакт-центр або скористайтесь онлайн-формою на сайті.

Поширені питання

Що можна побачити на МРТ крижово-клубових зчленувань?

МРТ крижово-здухвинних зчленувань показує осередки запалень у спинному мозку, хребетних дисках і суглобах, розширення суглобової щілини, утворення кісткових розростань, осередки відкладення кальцію в суглобово-зв'язувальному апараті, травми, новоутворення тощо.

Чи можна вагітним робити МРТ крижово-клубових зчленувань?

Без контрасту МРТ крижово-клубових суглобів можна робити, починаючи з другого триместру вагітності, якщо користь перевищує ризики. В І триместрі МРТ проводять тільки за життєво важливими показаннями — коли збереження життя жінки важливіше, ніж вагітності. Проведення МРТ крижово-здухвинних зчленувань із контрастуванням не рекомендується на будь-якому терміні. Оскільки контрастні речовини можуть проникати через плаценту, а їхній вплив на плід недостатньо вивчено.

Яку МРТ крижово-здухвинних сполучень призначають частіше: з контрастуванням чи без?

Найчастіше призначають нативне МРТ крижово-клубових зчленувань — без введення контрасту. МРТ крижово-клубових зчленувань із контрастуванням проводять тільки в тих випадках, коли є підозри на первинні пухлини або метастази (коли потрібно знати їхні чіткі межі), а також за неясних запальних процесів (особливо, коли призначена терапія не діє) та для оцінювання активної стадії сакроілеїту.

Коментарі (0)


Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле