МРТ крижово-клубових зчленувань
Патологічні стани крижово-клубових (або крижово-здухвинних) зчленувань є частою причиною болю в нижній частині спини, особливо в людей похилого віку та спортсменів. Коли йдеться про ці патології опорно-рухового апарату, крім травм, найчастіше маються на увазі такі захворювання, як синдром крижово-клубового суглоба (діагностується у 15–30 % пацієнтів із хронічним болем у попереку), артроз крижово-клубового зчленувань (приблизно 25 % випадків), дисфункція крижово-клубового зчленування (за різними думками, від 15 до 30 %). У будь-якому випадку, коли є больовий синдром у ділянці попереку з або без іррадіації в ногу, треба пройти якісну діагностику. У разі відповідного анамнезу або після виключення інших причин у діагностику болю в попереку включають магнітно-резонансну томографію крижово-здухвинних зчленувань.
МРТ крижово-здухвинних зчленувань — це метод інструментальної діагностики, який дає змогу оцінити стан суглобів між крижем і клубовими суглобами таза. Дослідження допомагає виявити запальні та дегенеративно-дистрофічні зміни, новоутворення (доброякісні та злоякісні), травми. Безперечними перевагами МРТ крижово-здухвинних сполучень є висока точність, відсутність рентгенівського випромінювання, відмінна статистика виявлення запальних та дегенеративних хвороб на ранній стадії, чудова візуалізація м'яких тканин, хрящів та зв'язок.
Пройти МРТ крижово-здухвинних зчленувань у Києві в діагностичному центрі «RADI» можна на одному з найсучасніших апаратів у Києві. Точність запропонованої діагностики набагато покращує статистику позитивного результату лікування (з-поміж іншого — хірургічного). Оскільки за своєчасного звернення патологія буде виявлена на ранніх стадіях.
Переваги нашої цифрової системи МРТ для пацієнта
МРТ крижово-здухвинних сполучень у нашій клініці виконується на одному з найкращих МР-апаратів на даному етапі розвитку медичної техніки — преміальна цифрова система магнітно-резонансної томографії 2022 року Philips Ingenia Ambition з напруженістю магнітного поля 1.5 Т і надпровідним магнітом. Крім того, це успішна інтеграція передових технологій (зокрема використання штучного інтелекту в медицині).
Переваги МРТ крижово-здухвинних зчленувань у діагностичному центрі «RADI»
МРТ крижово-клубових зчленувань у медичному центрі «RADI» — можливість пройти якісну діагностику та здобути чіткі МР-знімки в різних площинах, а також із різним збільшенням. На нашому МР-томографі, розробленому на революційній архітектурі dStream, можна виявити найменші патологічні ділянки, оцінити масштаби, локалізацію та точні межі патології крижово-клубових суглобів на ранніх стадіях.
Крім того, що в нас може пройти МРТ крижово-клубових сполучень кожен, кому відмовили в інших клініках — діти з 0 років, пацієнти 70+, люди із зайвою вагою (до 200 кг), за допомогою МРТ, як і в разі проведення УЗД, можна забезпечити динамічний контроль патології. Оскільки її можна проводити настільки часто, як це діагностично виправдано. Дітей до 7 років та дорослих із проблемами збереження нерухомості обстежуємо під седацією.
Наші лікарі постійно підвищують кваліфікацію — проходять спеціалізації, навчання та складають іспити у європейських радіологічних спільнотах.
Щоб зробити результати магнітно-резонансної томографії крижово-здухвинних зчленувань ще інформативнішими та більш відповідними до діагностичної мети, якщо буде потреба — представник центру зв'яжеться зі спеціалістом, який спрямував на обстеження.
Як проводиться МРТ крижово-здухвинних зчленувань
Скільки коштує МРТ крижово-здухвинних зчленувань у медичному центрі RADI?
Як підготуватися до МРТ крижово-здухвинних зчленувань
Спеціальна підготовка до МРТ крижово-здухвинних зчленувань зазвичай не потрібна, принаймні, коли проводиться нативна діагностика. У разі призначення МРТ крижово-здухвинних зчленувань із контрастуванням щодо підготовки найкраще проконсультуватися зі спеціалістом. Оскільки вона дуже часто включає рекомендації, які забезпечують безпеку під час введення контрастних агентів (речовина, що використовується, — гадоліній).
Коли проводиться МРТ крижово-клубових зчленувань
Показаннями до МРТ крижово-здухвинних зчленувань є:
- болі в попереку (зокрема ті, що прострілюють та віддають у нижні кінцівки) та тазі неясного походження;
- хронічні болі в спині, що знижують якість життя;
- напруга в крижово-клубовому суглобі під час різких рухів;
- зменшення гнучкості та рухливості хребта;
- кульгавість невідомої етіології;
- судоми в литкових м'язах;
- набряклість або почервоніння шкіри в ділянці крижів;
- підозра на хворобу Рейтера, туберкульоз, кальцифікуючий тендиніт, аномалії розвитку, сакроілеїт (запалення суглобів), артроз, травми, дегенеративні зміни, пухлинні процеси та/або метастази в крижово-клубових суглобах;
- виявлення та контроль динаміки ревматоїдних артритів;
- розширена діагностика за виявлення анкілозуючого спондиліту (хвороби Бехтерева) або генетичної схильності до нього;
- запалення в суглобах нижніх кінцівок (особливо гомілкостопа);
- травматизація нижньої частини спини та/або кісток таза;
- оцінювання наслідків перенесених інфекцій та запалень;
- неефективне лікування та прогресування симптомів за вже виявлених захворювань крижово-клубової ділянки тощо.
До абсолютних протипоказань для МРТ крижово-здухвинних зчленувань зазвичай відносять наявність у тілі металевих уламків, які під час впливу магнітного поля можуть зсуватися та нести небезпеку для життя пацієнта, і приладів та конструкцій життєзабезпечення (з-поміж іншого — кардіостимулятора, нейростимулятора, феромагнітних або електронних імплантів, металевих імплантатів, інсулінової помпи).
Коли говорять про відносні протипоказання, йдеться про:
- вагітність (I триместр);
- годування груддю;
- ниркову недостатність, алергію на гадоліній та стани, за яких знижується функція виведення рідини (для введення контрастних агентів);
- неможливість зберігати нерухомість (сильні болі, клаустрофобія, тяжкі психічні захворювання та ін.).
Шукаєте, куди записатися на МРТ крижово-здухвинних зчленувань? Діагностичний центр «RADI» — саме той медичний заклад, у якому вам допоможуть пройти обстеження в комфорті та здобути найбільш розгорнуту інформацію про стан крижово-клубових суглобів. Наш персонал буде з вами на кожному етапі діагностики: допоможе впоратися із хвилюванням, дасть відповідь на ваші запитання, проведе інструктаж та підготує до процедури. Щоб записатися на МРТ крижово-клубових зчленувань, телефонуйте в наш контакт-центр або скористайтесь онлайн-формою на сайті.
Поширені питання
Що можна побачити на МРТ крижово-клубових зчленувань?
МРТ крижово-здухвинних зчленувань показує осередки запалень у спинному мозку, хребетних дисках і суглобах, розширення суглобової щілини, утворення кісткових розростань, осередки відкладення кальцію в суглобово-зв'язувальному апараті, травми, новоутворення тощо.
Чи можна вагітним робити МРТ крижово-клубових зчленувань?
Без контрасту МРТ крижово-клубових суглобів можна робити, починаючи з другого триместру вагітності, якщо користь перевищує ризики. В І триместрі МРТ проводять тільки за життєво важливими показаннями — коли збереження життя жінки важливіше, ніж вагітності. Проведення МРТ крижово-здухвинних зчленувань із контрастуванням не рекомендується на будь-якому терміні. Оскільки контрастні речовини можуть проникати через плаценту, а їхній вплив на плід недостатньо вивчено.
Яку МРТ крижово-здухвинних сполучень призначають частіше: з контрастуванням чи без?
Найчастіше призначають нативне МРТ крижово-клубових зчленувань — без введення контрасту. МРТ крижово-клубових зчленувань із контрастуванням проводять тільки в тих випадках, коли є підозри на первинні пухлини або метастази (коли потрібно знати їхні чіткі межі), а також за неясних запальних процесів (особливо, коли призначена терапія не діє) та для оцінювання активної стадії сакроілеїту.