МРТ внутрішнього вуха
За статистикою ВООЗ, орієнтовно 5 % популяції страждає від порушень внутрішнього вуха, таких як хвороба Меньєра, вестибулярний неврит та ін., які спричиняють запаморочення, шум у вухах та втрату слуху. Приблизно у 70 % пацієнтів із захворюваннями внутрішнього вуха є хронічні симптоми й у 30 % розвивається стійке зниження слуху. Для підтвердження патологій слухової системи та контролю ефективності лікування потрібна діагностика, що дає можливість точно виявити відхилення та причини їхнього виникнення. Один із таких методів — магнітно-резонансна томографія внутрішнього вуха.
МРТ внутрішнього вуха — це метод діагностики, що забезпечує отримання пошарового зображення структури равлика, перетинчастого каналу та вестибулярного апарату в різних проєкціях. Вона допомагає виявити та детально вивчити аномалії, запальні процеси, пухлини та інші захворювання, що впливають на слух та рівновагу.
Пройти МРТ внутрішнього вуха в Києві в діагностичному центрі «RADI» означає вибрати комфортні умови діагностики на сучасному апараті, що забезпечує високу контрастність і чіткість МР-знімків, а також мінімальну товщину зрізів. Крім того, у нас кожен пацієнт здобуває експертне розшифрування знімків із високою точністю встановлення діагнозу.
Переваги цифрової системи Philips Ingenia Ambition 1.5T (2022) для пацієнтів
Магнітно-резонансний томограф Philips Ingenia Ambition 1.5T (2022) з тунелем 70 см завширшки — перший у світі цифровий МР-томограф, створений на базі інноваційної технології dStream. Цей апарат відрізняється високою надійністю і дає можливість здобувати чіткі пошарові знімки. Крім того, магнітно-резонансна томографія внутрішнього вуха на цьому устаткуванні має й низку інших переваг для пацієнтів.
Переваги МРТ внутрішнього вуха у «RADI»
Магнітно-резонансна томографія внутрішнього вуха на системі Ingenia Ambition 1.5T забезпечує високоякісні зображення, що дають можливість детально візуалізувати анатомічні структури та зафіксувати найменші аномалії розвитку та осередки ураження на досліджуваній ділянці. Загалом нині діагностика на цьому апараті дає високу достовірність результатів — 95–98 %. Водночас забезпечується низький рівень шуму та комфорт.
Під час МРТ внутрішнього вуха не використовується іонізувальне випромінювання. Це дає змогу проводити обстеження багаторазово, якщо це обґрунтовано медичними показаннями. Багаторазове обстеження неможливе під час застосування КТ із його рентгенівським опроміненням. Оскільки ВООЗ рекомендує не перевищувати дозу сумарного опромінення 150 мЗв на рік.
Перед проведенням МРТ внутрішнього вуха, якщо буде така потреба, представник нашої клініки зв’яжеться для уточнення нюансів із лікарем, який рекомендував діагностику. Такий підхід суттєво підвищує інформативність МРТ внутрішнього вуха та забезпечує її відповідність поставленим діагностичним цілям.
Ми проводимо МРТ внутрішнього вуха для дітей віком до 7 років, а також для пацієнтів із клаустрофобією та іншими станами, які ускладнюють збереження нерухомості, із застосуванням медикаментозного сну. Крім того, ми обстежуємо пацієнтів віком від 70 років і з масою тіла до 200 кг.
Спеціалісти клініки регулярно проходять тренінги, спеціалізовані курси, стажування та атестації у європейських радіологічних спільнотах.
Як проводиться МРТ внутрішнього вуха
Скільки коштує МРТ внутрішнього вуха в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до МРТ внутрішнього вуха
Спеціальна підготовка до МРТ внутрішнього вуха без застосування контрасту не потрібна. Однак, якщо призначена МРТ внутрішнього вуха з контрастуванням, перед процедурою треба виконати кілька нескладних, але важливих пунктів.
У яких випадках проводиться МРТ внутрішнього вуха
Показаннями до МРТ внутрішнього вуха є необхідність:
- оцінити стан слухового нерва та внутрішніх структур вуха за підозри на пухлини, інфекції, запалення та ін.;
- виявлення причин хронічного головного болю, який з великою ймовірністю пов’язаний із проблемами внутрішнього вуха;
- обстеження за порушень слуху, тинітусу (шуму в вухах) або втрати слуху незрозумілого походження;
- діагностики за підозри на аномалії або патології розвитку вуха, включно з вродженими дефектами;
- оцінювання стану пацієнта після перенесених травм голови чи вуха (для виключення ушкоджень);
- моніторингу після оперативних втручань на ділянці вуха або голови.
Головним протипоказанням до МРТ внутрішнього вуха є наявність у тілі незнімних пристроїв для підтримання життєдіяльності (кардіостимулятора, помпи тощо), феромагнітних імплантів, уламків, які можуть зміститися та створити ризик для життя пацієнта та ін.
Також є певні складнощі з проведенням МРТ внутрішнього вуха за:
- проблем, пов’язаних із необхідністю збереження нерухомого положення тіла (у цьому разі є можливість застосування седації);
- ваги пацієнта понад 200 кг;
- І триместра вагітності (навіть у разі необхідності нативного дослідження);
- гострого інфаркта або передінфарктного стану;
- загального тяжкого стану пацієнта тощо.
Перешкодою до проведення МРТ внутрішнього вуха з контрастом стане весь період вагітності, непереносимість гадолінію, ниркова недостатність, тяжкі хронічні захворювання дихальної системи, стани, що супроводжуються утрудненим виведенням рідини з організму.
Остаточне рішення щодо можливості проведення МР-діагностики внутрішнього вуха завжди залишається за радіологом.
Бажаєте записатися на МРТ внутрішнього вуха в діагностичному центрі «RADI»? Зателефонуйте в наш контакт-центр та отримайте консультацію. У нас ви пройдете дослідження в комфортних умовах на сучасному обладнанні, а наші фахівці детально проаналізують результати сканування, враховуючи навіть незначні відхилення. Оскільки ми знаємо, наскільки важлива точність діагнозу для призначення ефективного лікування. Виберіть нас — довіртеся професіоналізму та відповідальності!
Поширені питання
МРТ вуха найчастіше призначають для оцінювання м'яких тканин, нервів та судин, а також виявлення запалень та пухлин, КТ — кісткових структур та виявлення пошкоджень кісток. А краще те дослідження, яке призначить вам лікар після того, як повністю оцінить ваші скарги та анамнез.
У разі шумів у вухах найчастіше рекомендується МРТ без контрасту для виявлення структурних і функціональних змін у головному мозку та внутрішньому вусі. Однак, якщо є підозра на новоутворення чи судинні патології, з великою ймовірністю лікар призначить МРТ із контрастом для детальнішої візуалізації.
Проблеми з внутрішнім вухом можуть виявлятися шумом чи дзвоном у вухах, запамороченням, порушенням рівноваги та погіршенням слуху. Такі симптоми часто спричиняються пошкодженнями равлика або вестибулярного апарату, які відповідають за слух та координацію рухів.
МРТ вуха можна робити за наявності металевих коронок у роті. Оскільки вони зазвичай не мають значного впливу на якість зображення і не становлять небезпеки. Однак не забувайте повідомити про них лікаря та спеціаліста зі МРТ, адже в деяких випадках металеві об'єкти можуть спричиняти артефакти, що впливають на розшифрування результатів сканування.