МРТ сечового міхура
Завдяки цьому, а також відсутності іонізуючого випромінювання, нині МРТ є найкращим методом візуалізації при стадіюванні раку сечового міхура. У медичному центрі RADI для оцінки м’язової інвазивності раку сечового міхура застосовується інноваційна система VI-RADS.
МР-урографія — це один із різновидів магнітно-резонансної візуалізації сечовидільної системи. Ця методика клінічно корисна у разі підозри на обструкцію сечовивідних шляхів, гематурію, вроджені аномалії, а також хірургічно змінену анатомію сечового міхура та сечовивідних шляхів.
Переваги нашого обладнання
Переваги МРТ сечового міхура та надниркових залоз в RADI
Як проводиться МРТ сечового міхура?
Скільки коштує МРТ сечового міхура в медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ сечового міхура?
В яких випадках проводять МРТ сечового міхура?
МРТ сечового міхура найчастіше виконується для:
- виявлення та оцінки інвазії стінок сечового міхура перехідно-клітинним раком або іншими злоякісними новоутвореннями малого таза;
- уточнення характеру новоутворення, виявленого раніше за допомогою УЗД або КТ;
- обстеження пацієнтів із підозрою на рак сечового міхура, які мають протипоказання до застосування йодовмісних контрастних речовин або іонізуючого випромінювання;
- стадіювання (визначення стадії) раку сечового міхура;
- виявлення вроджених вад розвитку сечового міхура та сечовивідних шляхів у дітей;
- діагностики цистоцеле або свищів сечового міхура;
- перед- і післяопераційної оцінки стану сечовидільної системи.
У медичному центрі RADI стадіювання раку сечового міхура проводиться за стандартизованою шкалою ймовірності інвазії (поширення пухлини в м’язову стінку) — VI-RADS MRI.
Результати стадіювання раку за системою VI-RADS MRI
- VI-RADS 1 категорія — м’язова інвазія вкрай малоймовірна;
- VI-RADS 2 категорія — м’язова інвазія малоймовірна;
- VI-RADS 3 категорія — м’язова інвазія сумнівна;
- VI-RADS 4 категорія — м’язова інвазія ймовірна;
- VI-RADS 5 категорія — інвазія в м’язовий шар і за межі сечового міхура вкрай імовірна.
МР-урографія призначається для діагностики:
- сечокам’яної хвороби;
- обструкції сечовивідних шляхів, не пов’язаної із сечокам’яною хворобою;
- вроджені аномалії розвитку (ектопія сечоводу, ретрокавальний сечовід, первинний мегауретер, первинна обструкція сечовідного переходу);
- МР-урографію в комбінації зі МР-ангіографією і стандартною МР-візуалізацією також використовують для перед- і післяопераційної оцінки функції сечовидільної системи у пацієнтів, які потребують або перенесли трансплантацію нирки.
Поширені питання
Завдяки високій контрастній роздільній здатності м’яких тканин і можливості багатоплощинної візуалізації, МРТ вважається найкращим методом візуалізації для виявлення метастазів при раку сечового міхура. Крім цього, магнітно-резонансна томографія дає змогу чітко диференціювати шари стінки сечового міхура та дає можливість точно оцінити глибину інвазії та екстравезикальне поширення пухлини. Здатність розрізнити м’язово-інвазивний і нем’язово-інвазивний рак сечового міхура має важливе значення під час планування лікування.
На сьогодні методом, який дає змогу поставити остаточний діагноз рак сечового міхура, є цистоскопія з біопсією. Однак підтвердження наявності ракової пухлини в сечовому міхурі — це необхідна, але недостатня умова під час планування подальшого лікування. МРТ дає змогу отримати повнішу інформацію про локалізацію, розмір, структуру пухлини, глибину інвазії стінки сечового міхура, а також наявність регіонарних та/або віддалених метастазів.
МР-урографію часто призначають у разі дилатації або обструкції сечовивідних шляхів шляхів пацієнтам, які мають протипоказання до застосування йодовмісної контрастної речовини або іонізуючого випромінювання. Найчастіше — це діти, вагітні жінки, літні або ослаблені хворі. Водночас варто зазначити, що МР-урографія має нижчу діагностичну чутливість, порівняно з КТ, під час виявлення каменів у нирках і сечоводах.
Крім цього, МР-урографія може бути показана як додатковий метод під час визначення стадії раку нирок, сечового міхура та передміхурової залози. Це пов’язано з тим, що МРТ має вищу, порівняно з КТ, контрастною та роздільною здатністю під час диференціації здорових і патологічних тканин.