УЗД слинних залоз
Згідно з офіційною інформацією, понад 10 % населення впродовж життя має захворювання слинних залоз, включно із сіалоаденітом та сіалолітіазом. Крім того, експерти говорять про те, що приблизно 5 % випадків пухлин голови та шиї пов'язані саме з патологіями слинних залоз. Своєчасна діагностика та лікування — це те, завдяки чому можна значно знизити ризик ускладнень (зокрема хронізацію процесу). Одним із найбільш показових видів діагностики великих та дрібних слинних залоз є їхній огляд за допомогою ультразвукового апарату.
УЗД слинних залоз — це неінвазивний метод візуалізації, за якого за допомогою ультразвукових хвиль можна оцінити структуру залоз, виявити запальні процеси, новоутворення, поодинокі та множинні мінеральні утворення в протоках. Процедура абсолютно безпечна, безболісна й часто застосовується як перший етап обстеження за підозри на розвиток патологічного стану цієї ділянки.
Якщо ви хочете зробити УЗД слинних залоз, звертайтеся до діагностичного центру «RADI». Наші спеціалісти докладуть максимум зусиль для того, щоб ретельно оцінити стан ваших слинних залоз та підготувати докладний опис знімків. Це допоможе профільному лікарю (терапевту, отоларингологу, щелепно-лицьовому хірургу та ін.) поставити точний діагноз і вибрати найкраще лікування.
Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики
Philips EPIQ 7 Elite — це ультразвукова система преміального класу, призначена для максимально точної діагностики. Завдяки інноваційним технологіям візуалізації з використанням інтелектуальної обробки даних та чистого хвильового фронту вона забезпечує чудову точність результатів УЗД слинних залоз.
Переваги УЗД слинних залоз у «RADI»
Робота ультразвукової системи Philips EPIQ 7 Elite ґрунтується на сучасних інтелектуальних технологіях. Вона забезпечує формування зображень у реальному часі з глибоким проникненням ультразвуку, високою деталізацією та частотою кадрів. Це дає можливість досягати відмінного рівня точності результатів УЗ-обстеження слинних залоз.
Ультразвукове дослідження слинних залоз можна багаторазово виконувати з невеликими інтервалами між процедурами. Це особливо актуально в ситуаціях, коли стан пацієнта потребує динамічного контролю.
Через 30–35 хвилин після проведення УЗ-діагностики слинних залоз пацієнт отримує готовий висновок. До нього входять детальні зображення та опис результатів дослідження.
УЗД слинних залоз не несе ризику інфікування або ускладнень і не має суворих вікових чи будь-яких інших обмежень.
У нашому центрі результати УЗД слинних залоз підготовлюють тільки спеціалісти, які мають вузьку спеціалізацію і регулярно підвищують свою кваліфікацію на профільних семінарах, тренінгах та ін.
Як проводиться УЗД слинних залоз
Скільки коштує УЗД слинних залоз в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до УЗД слинних залоз
Під час підготовки до УЗД слинних залоз треба дотримуватися певних правил, щоб здобути найточніші результати діагностики.
У яких випадках проводиться УЗД слинних залоз
Показанням до УЗД слинних залоз є:
- підозра на сіалоаденіт (запалення слинних залоз), сіалолітіаз (камені), доброякісні або злоякісні новоутворення, рідинні утворення, гнійні скупчення в залозах тощо;
- опухлість, почервоніння та біль у ділянці залоз;
- біль різної інтенсивності (особливо під час їди);
- сухість у роті або навпаки — підвищене слиновиділення;
- необхідність оцінювання стану збільшених залоз чи вузлів;
- дослідження стану залоз за травм обличчя та шиї;
- оцінювання змін за системних захворювань, що впливають на слинні залози (зокрема синдрому Шегрена, лімфопроліферативних хвороб);
- контроль динаміки під час лікування захворювань слинних залоз;
- моніторинг стану після операцій.
УЗД слинних залоз не має абсолютних протипоказань. Проте є деякі відносні обмеження:
- відкриті рани, опіки або інфекційні висипання в ділянці контакту датчика УЗ-апарату зі шкірним покривом;
- сильний набряк у досліджуваній ділянці (знижує якість візуалізації);
- неможливість зайняти необхідне положення для проведення дослідження (наприклад, за травми шиї або тяжких захворювань);
- алергія на гель для УЗД (дуже рідкісне явище, але за наявності реакції на його компоненти є ймовірність, що процедура буде дискомфортною).
За наявності відносних протипоказань для УЗД слинних залоз іноді вибирається альтернативна діагностика або коригується ця процедура.
Бажаєте зробити УЗД слинних залоз у Києві? Зв'язавшись з інформаційною службою діагностичного центру «RADI» або заповнивши онлайн-форму на сайті, ви можете безпосередньо записатися на УЗД слинних залоз у зручний для вас час. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке допомагає виявити захворювання на ранніх стадіях та розпочати лікування на етапі, коли воно матиме максимально позитивний результат.
Поширені питання
Як болить привушна слинна залоза?
Біль у привушній слинній залозі зазвичай відчувається як тягнучий або пульсуючий, що посилюється під час жування або коли людина розмовляє. Вона іноді супроводжується набряком, почервонінням шкіри та відчуттям дискомфорту в ділянці вух чи нижньої щелепи.
Чи можна за допомогою УЗД виявити пухлину слинної залози?
УЗД ефективно виявляє пухлини слинних залоз. А також визначає їхній розмір, форму та структуру, що дає можливість відрізнити доброякісні новоутворення від злоякісних. Водночас для отримання точнішого діагнозу найчастіше проводиться біопсія та гістологічне дослідження.
Чи можна побачити слинне каміння на УЗД?
УЗД дає змогу виявити слинні камені (сіалолітіаз), оскільки вони зазвичай виглядають як щільні утворення в слинних протоках. Цей метод допомагає визначити їхній розмір, розташування та вплив на залози.
Чи можна робити УЗД слинних залоз за наявності зубних імплантів?
УЗД слинних залоз спокійно проводиться за наявності зубних імплантів. Оскільки вони не заважають проникненню ультразвукових хвиль у тканини та не спотворюють результат. Ультразвук також не впливає на імпланти.
Олесь:
21.01.2025
Все пройшло чітко - без зайвої метушні. Дякую!
Ірина:
03.01.2025
Завжди вважала, що узі роблять тільки для органів живота. Тому трохи здивувалася призначенню лікаря. Але в самій процедурі нічого страшного нема. Все пройшло добре.
Писаренко Людмила:
18.12.2024
Робила за рік таке узі три рази, бо треба було простежити динаміку лікування. Тепер вже можна видихнути, бо хворобу нарешті подолано.