УЗД органів малого таза
Цистит, ендометрит, параметрит, сальпінгоофорит, цервицит, уретрит, простатит, міоми, синдром хронічного тазового болю, доброякісна гіперплазія простати, безпліддя — це тільки невелика частка захворювань, за яких одним із методів діагностики є ультразвукове дослідження органів малого таза.
УЗД органів малого таза — це метод неінвазивної візуалізації органів, що ґрунтується на використанні ультразвукових променів. У жінок ультразвукова діагностика органів малого таза дає можливість оцінити стан матки, шийки матки, фалопієвих труб, яєчників та сечового міхура, у чоловіків — простати, сім’яних залоз та сечового. Під час процедури спеціаліст оцінює структуру, розміри, розташування та ехогенність органів, встановлює наявність патологічних процесів (з-поміж іншого — запальних, травматичних, пухлинних).
Є три види УЗД органів малого таза. Його проводять трансвагінально (жінкам), трансректально (чоловікам) і трансабдомінально (обом статям та особливо підходить для тих, хто ще не мав статевих контактів).
У діагностичному центрі «RADI» результати УЗД органів малого таза в жінок і чоловіків має високий рівень клінічної значущості — дає можливість поставити точний діагноз, підібрати найефективніший план лікування (зокрема хірургічного) та відкоригувати його, проконтролювавши ефективність у динаміці.
Переваги нашого апарату для ультразвукової діагностики
Для виконання УЗД органів малого таза в чоловіків та жінок використовується обладнання нового покоління — Philips EPIQ 7 Elite 2022 року. Апарат забезпечує найкращий на цю мить рівень клінічної ефективності. Адже є представником абсолютно нових поглядів і можливостей УЗ-діагностики.
Переваги УЗД органів малого таза в «RADI»
Ультразвукова діагностична система Philips EPIQ 7 Elite дає можливість здобути неперевершену якість зображень та має розширені можливості обробки інформації, зокрема завдяки штучному інтелекту. Тепер пацієнт покладається не тільки на експертний досвід, гостроту зору та уважність фахівця, а й на сучасні технології. Це забезпечує високу достовірність результату та допомагає виявити патологічні зміни менше за 1 мм.
УЗД органів малого таза в жінок та чоловіків використовують для первинного скринінгу та подальшого спостереження за станом пацієнта в разі виявлення відхилень. УЗ-діагностика органів малого таза абсолютно безпечна, тому має необмежену частотність проведення, навіть за день її можна виконати кілька разів. Забезпечуючи достовірність понад 90 %, вона не дає променевого, магнітного та ін. навантаження, ще й коштує набагато дешевше МРТ і КТ.
УЗД органів малого таза не має вікових та будь-яких інших стійких обмежень. Його можна проводити жінкам (навіть вагітним), чоловікам, підліткам і дітям. Цей різновид діагностики не пов’язаний із ризиками (зокрема інфекційними) та болем (є можливим невеликий дискомфорт), проводиться в затишних умовах.
Висновок щодо результатів УЗД органів малого таза із 3D-зображеннями видається пацієнтові вже через 30–35 хвилин.
За запитом клініка надає другу думку провідного лікаря УЗ-діагностики.
Як проводиться УЗД органів малого таза
Скільки коштує УЗД органів малого таза в RADI?
Як підготуватися до УЗД органів малого таза
УЗД органів малого таза потребує мінімальної підготовки.
Підготовка до УЗД органів малого таза для жінок — вибір оптимального часу проведення. Проводити УЗД органів малого таза краще на 5–7 день менструального циклу, за довгих кровотеч — 10. Винятком є період, коли жінка приймає оральні контрацептиви та не має регулярних менструацій. Тоді жінки, як чоловіки та діти, можуть записатися на УЗД органів малого таза на будь-який день.
У яких випадках проводиться УЗД органів малого таза
УЗД органів малого таза жінкам проводиться за такими показаннями, як:
- порушення менструального циклу (систематичне);
- підозри на запальний процес у статевій системі (ендометрит, сальпінгоофорит та ін.), дисгормональні захворювання (гіперплазія, поліпи, полікістоз та ін.), новоутворення тощо;
- планування вагітності — контроль утворення і виходу яйцеклітини, оцінювання стану шару матки, аналіз прохідності маткових труб;
- моніторинг розвитку плоду під час вагітності;
- загроза переривання вагітності, завмерла вагітність тощо.
Показаннями до УЗД органів малого таза в чоловіків є:
- біль у промежині, зокрема — під час виділення сечі;
- відчуття неповного спорожнення сечового міхура;
- виділення з уретри незрозумілого походження;
- проблеми в інтимній сфері (порушення ерекції, низька потенція, рання еякуляція, неможливість досягти оргазму та ін.);
- травми простати, сечового міхура, мошонки, прямої кишки;
- ознаки інших патологічних процесів в органах малого таза.
У дітей та підлітків УЗД органів малого таза проводиться в разі:
- частих болів внизу живота;
- затримання менархе (коли немає менструацій у дівчини від 16 років);
- надто раннього настання менархе (до 7–8 років);
- передчасного статевого розвитку;
- наявності підозр на розвиток захворювань малого таза різної етіології (найчастіше причиною є ознаки новоутворень матки або яєчників);
- травм статевих органів;
- надмірного оволосіння тощо.
Шукаєте, де зробити УЗД органів малого таза в Києві? Щоб записатися на обстеження в діагностичний центр «RADI», треба зателефонувати в нашу інформаційну службу або скористатися формою онлайн-запису. У нас кожного забезпечать увагою та найінформативнішими результатами обстеження, незалежно від ділянки чи органу, який буде досліджуватися. Адже ми розуміємо, наскільки важливо своєчасно здобути правильний діагноз і лікування.
Поширені питання
Протипоказаннями до УЗД органів малого таза з трансвагінальним введенням датчика можуть бути наявності дівочої пліви, гострі запальні та інфекційні процеси в матці, які супроводжуються болем і набряком тканин, алергія на латекс (його містить насадка і презерватив, що використовують задля інфекційної безпеки), менструальні та інші види кровотеч.
Під час трансректального УЗД у чоловіків лікар має можливість діагностувати низку захворювань органів малого таза, зокрема простатит, аденому простати, везикуліт, обтурацію сім'яних залоз, наявність піску та каміння сечовому міхурі, новоутворень тощо. За необхідності уточнення, додатково проводять КТ і МРТ.
За 2–3 дні треба виключити з раціону газовані напої, бобові, сирі фрукти й овочі, кисломолочні продукти, макаронні, борошняні вироби та будь-яку іншу їжу, що спричиняє газоутворення та довго перетравлюється. Необхідно харчуватися помірно, маленькими порціями, у жодному разі не переїдати.
Найкраще робити той вид УЗД органів малого таза, який вам рекомендує лікар. Немає універсальної відповіді, навіть для пацієнтів однієї статі.
5–7 день менструального циклу має гормональний фон, який вважається найбільш сприятливим для проведення інформативного УЗД малого таза.
Зазвичай рекомендується проводити профілактичний УЗ-огляд органів малого таза один раз на рік. Однак за наявності якихось порушень лікар рекомендує кожному пацієнту та пацієнтці персональну схему планових обстежень.