КТ-ангіографія аорти
Аорта — це найбільша артерія в тілі людини. Вона відходить від лівого шлуночка серця і забезпечує кров'ю всі органи й тканини. Починаючись у грудній порожнині (грудна аорта), вона проходить через діафрагму і йде далі в черевну порожнину (черевна аорта), поділяючись на клубові артерії. Аорта еластична, витримує високий тиск та відіграє ключову роль у кровообігу. Патології аорти, такі як аневризми або розшарування, можуть бути небезпечними для життя. І щоб їх не просто припустити, а точно визначити, призначають комп'ютерно-томографічну ангіографію аорти.
КТ-ангіографія аорти — це високоточний неінвазивний метод дослідження, який дає можливість оцінити стан аорти та її відгалужень завдяки комп'ютерній томографії та внутрішньовенному контрастуванню. За неї зроблені зображення перетворюються на 3D модель, яка допомагає детально вивчити анатомію та виявити патології. Ангіографія аорти під контролем КТ показує розростання сполучної тканини, холестеринові бляшки, відкладення солей кальцію, звуження та розширення просвіту, тромбози, здавлювання або перегинання в судинах, а також розшарування стінок аорти.
Пройти комп'ютерно-томографічну ангіографію аорти в Києві за рекомендацією лікаря можна в діагностичному центрі «RADI». Наші експерти проведуть уважне обстеження та зроблять інформативний висновок, за яким профільний спеціаліст зможе встановити діагноз, підібрати план лікування або рекомендувати додаткову діагностику.

Переваги цифрової системи Philips Incisive CT Plus
У центрі «RADI» КТ-аортографія проводиться на 128-зрізовому томографі Philips Incisive CT Plus 2022 року. Завдяки передовим технологіям, включно з AI-алгоритмами, дослідження стало більш точним, швидким та безпечним.
Переваги ангіографії аорти під контролем КТ у діагностичному центрі «RADI»
Система Philips Incisive CT Plus гарантує високу деталізацію під час КТ-ангіографії аорти завдяки передовим алгоритмам обробки даних. Чіткість зображень на 30 % перевершує результати багатьох інших томографах, що важливо за виявлення патологій аорти та її гілок.
У центрі «RADI» у Києві КТ-дослідження аорти доступне багатьом пацієнтам, включно з дітьми (в екстрених випадках), людьми віком від 70 років, з вагою до 200 кг, імплантами чи неврологічними особливостями. Якщо є потреба, під час КТ застосовується седація.
Протокол та доза опромінення адаптуються під ваш організм та цілі діагностики, встановлені лікарем, забезпечуючи безпеку процедури. Крім того, у деяких випадках за наявності алергії на йод (не сильної) КТ-аортографія з контрастом однаково проводиться, тільки з використанням антигістамінних препаратів. Або пропонується альтернативна діагностика.
Технологія IntelliSpace Portal посилює аналіз структури аорти після сканування, пришвидшуючи та підвищуючи точність діагностики. Пацієнти можуть здобути другу думку наших експертів для повної впевненості.
Як проводиться КТ-аортографія
Скільки коштує КТ-ангіографія аорти в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до комп’ютерної томографії аорти
КТ аорти проводиться із введенням контрастного агента. Тому до підготовки потрібно підійти з усією відповідальністю. Від цього залежить ваше самопочуття під час та після проведення комп'ютерної томографії.
У яких випадках проводиться КТ-ангіографія всієї аорти
КТ-ангіографія всієї аорти проводиться, коли потрібно оцінити її стан повністю. Основні показання до проведення КТ-ангіографії аорти:
- підозра на аневризму чи розшарування аорти;
- вроджені аномалії (наприклад, коарктація);
- тромбоз чи емболія великих судин;
- травми грудної чи черевної порожнини;
- васкуліт;
- синдром Марфана;
- атеросклеротичне ураження аорти та прилеглих судин;
- нашарування холестеринових бляшок у судинному просвіті;
- 3D-моделювання судинного русла перед хірургічним лікуванням аорти або після нього (для оцінювання результату).
Процедура призначається лікарем, якщо є симптоми (біль, пульсація тощо) або результати інших досліджень вказують на патологію.
Прямими протипоказаннями до проведення КТ-ангіографії аорти є:
- алергія на йодовмісний контраст;
- тяжка ниркова недостатність (контраст навантажує нирки);
- вагітність (ризик радіації для плода);
- тяжка серцева недостатність або нестабільний стан;
- гіпертиреоз (через йод у контрасті).
Також обмежують можливості діагностики дитячий вік та ожиріння (навантаження понад 200 кг не витримає пересувний стіл томографа).
Рішення щодо можливості проведення комп'ютерної ангіографії аорти приймає лікар, іноді коригуючи стандартну підготовку.
Шукаєте, де зробити КТ-ангіографію аорти, щоб здобути точний результат і не чекати своєї черги годинами? Прямо зараз можна записатися на КТ-аортографію до медичного центру «RADI». Звернення до нашої клініки забезпечить вам доступ до діагностики преміального класу, комфорту під час процедури та високої точності результатів дослідження. Пам'ятайте, від якості діагностики залежить ефективність лікування. Довіряйте своє здоров'я та життя тільки професіоналам та сучасним технологіям!
Поширені питання
Як часто можна робити ангіографію аорти за допомогою КТ?
Частота проведення КТ-ангіографії аорти залежить від медичних показань та стану пацієнта. Зазвичай її призначають не частіше 1 разу на рік через радіаційне навантаження та вплив контрастної речовини на нирки. Однак під час гострих станів (наприклад, аневризми або тромбозу) лікар із великою ймовірністю рекомендує частіше проведення дослідження, оцінюючи ризики та користь. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, оскільки персональні чинники, такі як вік, хронічні захворювання, стан нирок та попередні дослідження впливають на остаточне рішення.
З якого віку можна робити КТ-ангіографію аорти дітям?
КТ-ангіографію аорти дітям можна проводити з будь-якого віку, якщо є медичні показання (наприклад, вроджені вади серця). Однак через радіацію та використання контрастної речовини процедура призначається тільки за крайньої потреби, з урахуванням ризиків. Рішення приймає лікар, наскільки це є можливим віддаючи перевагу методам, що менше впливають на організм.
Чи можна курити перед проведенням КТ-аортографії?
Курити перед КТ-ангіографією аорти небажано, оскільки нікотин впливає на кровообіг і найчастіше спотворює результати. Рекомендуємо утриматися від куріння щонайменше за 2–4 години до процедури. Однак оптимальний інтервал між курінням та КТ найкраще уточнити в лікаря. Вимоги можуть змінюватися залежно від клініки та стану пацієнта.