УЗД простати
Статистика говорить про те, що приблизно 50 % чоловіків віком від 50 років мають доброякісну гіперплазію передміхурової залози. А рак простати посідає друге місце серед найчастіше діагностованих онкологій у чоловіків. Щорічно діагностується понад 1,4 млн нових випадків захворювання. Тому обстежувати простату треба не тільки за наявності виражених симптомів, а й у межах профілактики. Для цього оптимальним варіантом є регулярні ультразвукові огляди передміхурової залози.
УЗД простати — це неінвазивний метод візуалізації, що використовується для оцінювання структури та стану передміхурової залози. Воно допомагає виявити запалення, новоутворення та інші відхилення від норми. Причому зробити це можна ще на початкових стадіях хвороби. Якщо ви шукаєте, де зробити УЗД простати, звертайтеся до київського діагностичного центру «RADI». У нас можна пройти УЗД простати на сучасному високоточному апараті. У процесі дослідження залози спеціаліст максимально точно оцінить її стан та складе докладний опис УЗ-знімків, що допоможе лікарю-урологу встановити діагноз та підібрати найбільш ефективне лікування.
Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики
Philips EPIQ 7 Elite — це ультразвукова система преміального рівня, яка призначена для високоточної діагностики. Її технології візуалізації на основі чистого хвильового фронту та інтелектуальної обробки даних забезпечують виняткову точність УЗД передміхурової залози.
Переваги ультразвукового дослідження простати у «RADI»
Ультразвукова система Philips EPIQ 7 Elite, що використовується в нашому центрі, поєднує передові інтелектуальні технології. Завдяки формуванню зображення в реальному часі з глибоким проникненням ультразвуку, детальною візуалізацією та високою частотою кадрів, апарат забезпечує одні з найкращих результатів УЗД простати.
УЗД простати можна проводити неодноразово із короткими проміжками в часі. Це особливо важливо у випадках, коли не обійтися без динамічного спостереження за патологічними відхиленнями (зокрема після операції).
Ультразвукове дослідження простати — це повністю безпечний метод, який не спричиняє больових відчуттів і проводиться в комфортних умовах. Він не пов’язаний із ризиком інфікування чи ускладнень після процедури. Крім того, така діагностика не має суворих вікових чи інших обмежень.
Усього через 30–35 хвилин після завершення УЗД передміхурової залози пацієнт отримує на руки готовий висновок, що включає УЗ-зображення простати, детальне розшифрування та опис результатів обстеження.
Інтерпретацією результатів УЗД простати в нашому центрі займаються тільки експерти, які одержали вузьку спеціалізацію в галузі урології та постійно вдосконалюють свої знання на профільних навчаннях.
Як проводять УЗД простати
Скільки коштує УЗД простати в RADI?
Як підготуватися до УЗД простати
Підготовка до УЗД простати має певну специфіку.
У яких випадках проводиться УЗД простати
Лікар оцінює наявність показань до УЗД передміхурової залози за:
- симптомів, пов'язаних із порушенням сечовипускання — часте, болюче або утруднене сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
- підозри на захворювання передміхурової залози (з-поміж іншого — аденому, простатит, новоутворення, серед яких і рак простати);
- необхідності в проведенні регулярних обстежень — скринінг у чоловіків віком понад 45 років для раннього виявлення патологій;
- підготовки до операції;
- контролю лікування (зокрема хірургічного);
- проблем репродуктивної функції — діагностика причин чоловічого безпліддя та порушень в роботі статевої системи;
- больового синдрому в ділянці таза — неясні або хронічні болі в нижній частині живота, промежини або попереку.
Протипоказань до УЗД простати практично немає. Проте можуть бути деякі обмеження до певного методу дослідження.
Для трансабдомінального УЗД (через черевну стінку):
- виражене ожиріння (погіршує якість зображення);
- наявність відкритих ран, опіків чи інфекцій на шкірі живота;
- сильне газоутворення.
Для трансректального УЗД:
- гострі запальні процеси в прямій кишці;
- геморой у стадії загострення;
- анальні тріщини;
- нещодавні операції на прямій кишці;
- злоякісні новоутворення в прямій кишці та ін.
Перед призначенням процедури лікар оцінює стан пацієнта, прагнучи звести до мінімуму можливі ризики та незручності.
Шукаєте, де пройти УЗД простати в Києві? Записатися на УЗД простати в діагностичному центрі «RADI» можна звернувшись до нашої інформаційної служби або скориставшись онлайн-формою на сайті. Наші спеціалісти використовують сучасне ультразвукове обладнання, яке дає можливість виявляти ознаки захворювань на ранніх стадіях та вчасно розпочати лікування.
Поширені питання
Яке УЗД простати краще: трансректальне чи трансабдомінальне?
Трансректальне УЗД простати зазвичай дає більш точні та деталізовані результати, оскільки датчик розміщується ближче до органу. Водночас трансабдомінальне дослідження на сучасному апараті також дає інформацію про орган, яка є достатньою для встановлення діагнозу. Крім того, вибір виду УЗД простати залежить від рекомендацій лікаря.
Що не можна робити перед УЗД простати?
Перед тим, як зробити УЗД простати, не вживайте алкоголю та гострих продуктів. Вони можуть вплинути на стан сечового міхура та точність здобутої клінічної інформації. Також треба уникати інтенсивних фізичних навантажень, які можуть змінити положення органів.
Яка норма простати в чоловіків?
Нормальні розміри простати в чоловіків становлять приблизно 2,5–4 см завдовжки, 3–5 см завширшки та 2–2,5 см завтовшки. Обсяг простати зазвичай не перевищує 25–30 мл, але є ймовірність, що він зміниться з віком.
Який вигляд має рак простати на УЗД?
На УЗД рак простати найчастіше проявляється осередками неоднорідної структури зі зміненою ехогенністю. Здебільшого це гіпоехогенні (темні) ділянки тканини залози. Також можна побачити ділянки ущільнень або збільшені лімфатичні вузли поблизу передміхурової залози.
Чи можна пити воду перед УЗД простати?
Перед УЗД простати пити воду можна, але важливо дотримуватися рекомендацій лікаря. За трансабдомінального УЗД необхідно наповнити сечовий міхур, тому перед процедурою рекомендується випити 1–1,5 л негазованої води.
Олеся Г.:
09.10.2024
В цьому діагностичному центрі дослідження проводив мій чоловік. Не так давно зверталася і я сама, залишившись задоволеною всіма наданими послугами.
Леонід:
26.09.2024
Проходив УЗД простати в "Раді" і залишився задоволений обслуговуванням. Лікар провів огляд уважно та професійно, пояснив кожен етап процедури. Дякую персоналу за тепле ставлення та комфортну атмосферу — рекомендую клініку всім!
Дмитро:
30.07.2024
Якщо конкретно по ділу, то у нас на Святошині кращого варіанту для проходження узі в теперішній час не знайдеш. Ціна взагалі смішна в порівнянні з багатьма навороченими клініками…