МРТ головного мозку
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ гіпофіза
МРТ внутрішнього вуха
МРТ орбіт
МРТ приносових пазух
МРТ основи черепа
МРТ голови та шиї
МРТ артерій шиї
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ грудинно-ключичних зчленувань
МРТ грудного відділу хребта
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ молочних залоз
МРТ ліктьового суглоба
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ матки та яєчників
МРТ сечового міхура
МРТ органів малого таза
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ черевної порожнини
МРТ печінки
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ прямої кишки
МРТ хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ крижів
МРТ крижово-клубових зчленувань
МРТ суглобів
МРТ кульшових суглобів
МРТ колінного суглоба
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
Біопсія молочної залози під МРТ контролем

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

УЗД щитоподібної залози

УЗД щитоподібної залози

УЗД щитоподібної залози

Поширеність захворювань щитоподібної залози постійно зростає, зокрема через підвищене психоемоційне напруження, неправильне харчування та сучасний ритм життя. За думкою експертів, різні патології щитовидки є приблизно у третини популяції. Причому ця сумна статистика стосується не тільки дорослих, а й дітей. Наприклад, вузлові утворення діагностують у 30 % дорослих, а збільшення залози через дефіцит йоду — у 10–30 %; у дітей найпоширенішими проблемами є гіпо- та гіпертиреоз, дифузний токсичний зоб (так звана хвороба Грейвса), вузли щитоподібної залози. Найпростішим і найдоступнішим видом діагностики, який допоможе контролювати стан цього органу ендокринної системи є ультразвукове дослідження.

УЗД щитоподібної залози — це один із методів візуалізації органу, який входить до програми обстеження за контролю стану (зокрема за наявності чинників ризику — вік, обтяжена спадковість та ін.), підозри або виявлення патологій ендокринної системи. Воно дає можливість оцінити форму, розмір, структуру щитоподібної залози та прилеглих до неї тканин, виявити структурні зміни та аномальні маси (з-поміж іншого — доброякісні та злоякісні новоутворення).

УЗД щитоподібної залози в діагностичному центрі «RADI» виконується на інноваційному апараті спеціалістами, які мають значний досвід діагностики захворювань цього органу ендокринної системи. Крім того, у нашій клініці в разі виявлення онкопатологій можна додатково пройти такі інформативніші види діагностики, як КТ і МРТ. Для отримання максимально точних результатів УЗД щитоподібної залози достатньо зателефонувати нам або скористатися формою онлайн-запису.

УЗД щитоподібної залози

Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики

Для УЗ-сканування використовується інноваційний апарат Philips EPIQ 7 Elite. Нові технології, впроваджені в ньому, істотно розширюють можливості не тільки первинної діагностики, а й контролю лікування (наприклад, динаміки новоутворень або метастазів з інших органів).

Обробка зображень нового покоління

Обробка зображень нового покоління

XRES Pro забезпечує трансляцію кадрів у режимі реального часу. Використовувані в ній фільтри покращують різкість меж та зон переходу тканин із різною ехогенністю. Це допомагає покращити якість диференціації інших захворювань з онкологіями та визначати ефективність лікування.

Перша об’ємна панорамна УЗ-візуалізація та тонкі зрізи

Перша об’ємна панорамна УЗ-візуалізація та тонкі зрізи

Live xPlane допомагає здобувати об’ємні знімки з високою роздільною здатністю. Це покращує планування лікування, а датчики xMATRIX дають змогу робити знімки, що відображають ультратонкі 2D зрізи, навіть найдрібнішої патологічної ділянки тканин щитоподібної залози.

Штучний інтелект для швидкого аналізу

Штучний інтелект для швидкого аналізу

Anatomical Intelligence Ultrasound (AIUS) трансформує УЗ-апарат у систему, що самоадаптується, чим покращує інформативність дослідження завдяки інноваційним способам отримання зрізів і моделювання органів.

Чудова роздільна здатність та деталізація

Чудова роздільна здатність та деталізація

Ця система для ультразвукового сканування допомагає робити не тільки 2D, 3D та 4D знімки, але й підвищує чіткість візуалізації досліджуваних тканин у режимі миттєвого відгуку. Технологія nSIGHT деталізує досліджувану ділянку до 1 мм без втрати різкості та частоти кадрів зображення.

01/10
/

Переваги УЗД щитоподібної залози в «RADI»

Інформативність
Інформативність

Система Philips EPIQ 7 Elite покращує якість візуалізації до небувалого раніше рівня та аналізує здобуті дані за допомогою ШІ. У поєднанні з досвідом спеціалістів з ультразвукової діагностики це забезпечує високу точність та клінічну значущість результатів обстеження.

Можливість динамічного спостереження
Можливість динамічного спостереження

УЗД щитоподібної залози ідеально підходить для моніторингу виявленої патології в динаміці. Воно часто призначається саме за хронічних та вроджених змін органу, які потребують регулярного динамічного та недорогого оцінювання якості проведеної терапії. А УЗД не має опромінювального впливу й набагато дешевше за МРТ.

Діагностика для кожного
Діагностика для кожного

УЗД щитоподібної залози, як і інші методи ультразвукового обстеження, майже не має абсолютних протипоказань (зокрема вікових — його можна проводити з перших днів життя до глибокої старості). Крім того, метод не несе загрози інфікування і, якщо немає ранових поверхонь на шкірі, не спричиняє болю або інших дискомфортних відчуттів.

Швидкий результат
Швидкий результат

Процедура виконується впродовж 10–15 хвилин. Висновок та результати УЗД щитоподібної залози отримуються пацієнтом уже через 20–35 хвилин після процедури у форматі міжнародного стандартизованого протоколу.

Експертне оцінювання результатів
Експертне оцінювання результатів

Розшифровкою отриманих даних займаються тільки спеціалісти з великою клінічною практикою у сфері ендокринології. Лікарі УЗ-діагностики, які працюють у нас, регулярно відвідують навчання міжнародного рівня.

Як проводять УЗД щитоподібної залози

Крок 1

Крок 1

Після нескладної підготовки, яка потрібна не всім, УЗ-сканування виконується в положенні лежачи на спині зі злегка закинутою головою. Оскільки в такому положенні УЗД щитоподібної залози стає інформативнішим. Комфорт пацієнта забезпечує зручний валик, який підкладають під шию. Для покращення прохідності УЗ-хвиль та контакту датчика апарату з поверхнею шкіри на ділянку шиї наноситься гель.

Крок 2

Крок 2

Лікар притуляє датчик до досліджуваної ділянки та переміщає його в необхідній послідовності. На цьому етапі обстеження пацієнту рекомендується дотримуватися нерухомості та рекомендацій спеціаліста.

Крок 3

Крок 3

Знімки та висновок УЗД щитоподібної залози із попереднім діагнозом видаються пацієнту майже відразу після дослідження.

01/10
/

Скільки коштує УЗД щитоподібної залози в RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
УЗД щитоподібної залози (к.м.н. Гурандо А.В.)
780.00 ₴
Назва послуги
Ціна

Як підготуватися до УЗД щитоподібної залози

Для ультразвукового дослідження щитоподібної залози не потрібна складна підготовка, з-поміж іншого — не треба скасовувати приймання препаратів або дотримуватися дієти. Однак є інші рекомендації, які треба виконувати.

У яких випадках проводиться УЗД щитоподібної залози

Є такі показання до УЗД щитоподібної залози, як:

  • збільшення розмірів органу;
  • погіршення когнітивних функцій та фізичної активності;
  • порушення сну та сонливість вдень;
  • зниження чи підвищення ваги без інших явних причин;
  • зміна голосу;
  • безпричинний кашель і задишка;
  • тривала субфебрильна температура;
  • тремор рук та ніг;
  • порушення потовиділення;
  • нервозність, безпричинна агресія та часті зміни настрою;
  • порушення менструального циклу (зокрема, якщо немає місячних);
  • порушення пульсу (особливо прискорений пульс);
  • погіршення зорової функції;
  • біль та дискомфорт у ділянці шиї;
  • грудка в горлі або відчуття стороннього тіла;
  • необхідність оцінювання динаміки виявленого захворювання;
  • контроль лікування захворювання щитоподібної залози;
  • профілактичні огляди (за віком, у разі планування вагітності, роботи на шкідливих виробництвах тощо).

Абсолютних протипоказань до УЗД щитоподібної залози немає.

Вам необхідно зробити УЗД щитоподібної залози та ви підшукуєте найкращий варіант діагностики в Києві? Висококваліфіковані спеціалісти «RADI» допоможуть здобути максимально точний і об’єктивний результат. Записатися на УЗД щитоподібної залози або дізнатися про деталі дослідження можна, зателефонувавши в інформаційну службу діагностичного центру.

Поширені питання

Що показує УЗД щитоподібної залози?

Під час проведення УЗ-діагностики щитоподібної залози спеціаліст оцінює обсяг, форму, рухливість, контури, розміри та структуру (ехогенність) органу, а також стан лімфатичних вузлів та прилеглих тканин, кровонаповнення тощо. Завдяки цьому можуть бути виявлені абсолютно всі патологічні зміни, пов’язані зі щитоподібною залозою: від збільшення / зменшення її розмірів та зміни форми до наявності аномальних мас (зокрема злоякісних пухлин, вузликів).

Які функції має щитоподібна залоза в організмі людини?

Щитоподібна залоза — це частина ендокринної системи, яка виробляє такі гормони, як тироксин, трийодтиронін, тиреокальцитонін тощо. Вони беруть участь у регуляції швидкості метаболізму та впливають на функції багатьох систем і внутрішніх органів.

Чи є протипоказання для УЗД щитоподібної залози?

Тимчасово відмовитися від дослідження доведеться за наявності ушкоджень шкіри, патологій ЦНС чи недотримання правил підготовки.

Як часто треба виконувати УЗД щитоподібної залози?

Частота проведення обстеження визначається залежно від клінічного випадку. Наприклад, за виявлених хронічних ендокринних захворювань обстеження проводиться через кожні 4–5 місяців після лікування, до 40 років — один раз на 5 років, після 40 років — щорічно, за планування вагітності — за рекомендацією терапевта залежно від присутніх захворювань або ризиків, проживання у несприятливих регіонах чи роботі на шкідливих виробництвах — через кожні пів року.

Що не можна робити перед УЗД щитоподібної залози?

Підготовка до УЗД щитоподібної залози передбачає відмову від вживання алкоголю, виключення будь-якого фізичного чи психоемоційного стресу.

Чи можна проводити УЗД щитоподібної залози дітям?

Дослідження роблять дітям будь-якої вікової групи. Якщо буде потреба, застосовується седація (найчастіше до 7 років).

Коментарі (3)
  1. Жанна:
    21.01.2025


    Це обстеження допомогло мені разом з лікарем розібратися, в чому суть постійних стрибків гормонів у мене - і як наслідок, постійних “каруселей” з настроєм. Так що можу рекомендувати й іншим.

  2. Мельник О.:
    02.01.2025

    Процедуру проводили моїй мамі. Спасибі від нас двох за якісну роботу і підтримку.

  3. Діана:
    20.12.2024


    Вдячна лікарям центру за дбайливе ставлення. У мене непроста ситуація. Але мене приспокоїли і морально підтримали. Зараз відчуваю себе значно стабільніше.



Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле