МРТ головного мозку
МРТ голови та шиї
МРТ молочних залоз
Біопсія молочної залози під МРТ контролем
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ печінки
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ сечового міхура
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
МРТ матки та яєчників
МРТ прямої кишки
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ колінного суглоба
МРТ суглобів
МРТ хребта
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ органів малого таза
МРТ ліктьового суглоба
МРТ крижів
МРТ черевної порожнини
МРТ кульшових суглобів
МРТ приносових пазух
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті (зап’ястя)
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ внутрішнього вуха
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ орбіт
МРТ основи черепа
МРТ м’яких тканин шиї

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

УЗД жовчного міхура

УЗД жовчного міхура

УЗД жовчного міхура

За інформацією ВООЗ, захворювання жовчного міхура, включно із жовчнокам'яною хворобою та холециститом, трапляються у 10–15 % дорослого населення. Причому, у жінок вони діагностуються у 2–3 рази частіше, ніж у чоловіків. Здебільшого патології жовчного пов'язані з неправильним харчуванням, стресами та ожирінням. Приблизно 80 % випадків жовчнокам'яної хвороби протікають безсимптомно. Пацієнти дізнаються про проблему тільки з появою ускладнень. Тому регулярна ультразвукова діагностика жовчного та його проток суттєво знижує ризик несвоєчасного виявлення патологічних станів, пов'язаних із ними.

УЗД жовчного міхура — це неінвазивний метод медичної діагностики, що дає можливість візуалізувати стан жовчного міхура й жовчовивідних шляхів, виявити камені, запальні процеси, поліпи, дивертикули, зміни стінок органу тощо. Таке обстеження широко використовується для оцінювання роботи жовчного міхура, а також моніторингу стану після консервативного та хірургічного лікування.

Звернувшись для проведення УЗД жовчного міхура в Києві до діагностичного центру «RADI», ви зможете пройти якісне обстеження. Воно дасть можливість із високою точністю оцінити стан органу, встановити діагноз і підібрати найбільш вдалий метод лікування, включно з операцією, внести корективи в терапію.

УЗД жовчного міхура

Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики

Philips EPIQ 7 Elite — це ультразвуковий апарат експертного рівня, створений для досягнення максимальної точності діагностики. Пристрій використовує технології візуалізації із застосуванням чистого хвильового фронту та інтелектуального аналізу інформації. Це дає можливість здобувати зображення високої якості. Він активно застосовується в гастроентерології, забезпечуючи деталізовану та достовірну візуальну інформацію стану органів.

Перша об’ємна панорамна візуалізація та тонкі зрізи

Перша об’ємна панорамна візуалізація та тонкі зрізи

Швидка та точна візуалізація з глибоким аналізом структури органу — це результат використання функції Live xPlane. Вона дає можливість проводити об'ємне панорамне сканування органів із високою роздільною здатністю. Завдяки використанню датчиків xMATRIX, апарат має можливість отримувати надтонкі двовимірні зрізи, для яких характерна відмінна чіткість.

Нове покоління обробки зображень

Нове покоління обробки зображень

Технологія XRES Pro, що працює в режимі реального часу, використовує багатопараметричні фільтри для детального аналізу зображення. Вона розділяє та покращує візуалізацію елементів, підвищуючи чіткість контурів та перехідних ділянок. Це забезпечує високу деталізацію тканин органу.

Використання штучного інтелекту

Використання штучного інтелекту

Anatomical Intelligence Ultrasound (AIUS) — технологія, що розширює функціонал УЗ-систем. Адаптивні алгоритми допомагають сформувати моделі органів, створювати якісні зрізи та виконувати точний кількісний аналіз інформації під час обстеження жовчного міхура. Це покращує точність діагностики та підвищує клінічну значущість результатів.

Відмінна роздільна здатність та максимальна деталізація

Відмінна роздільна здатність та максимальна деталізація

Цей ультразвуковий апарат забезпечує швидкий перехід між режимами роботи, що робить процес обстеження зручнішим. Завдяки технології nSIGHT досягається висока роздільна здатність зображення, що дає можливість знайти вогнище патологічних тканин розміром до 1 мм.

01/10
/

Переваги УЗД жовчного міхура в «RADI»

Інформативність
Інформативність

УЗ-система Philips EPIQ 7 Elite оснащена найновішими інтелектуальними технологіями, що забезпечують вирішення найскладніших діагностичних завдань. Апарат створює зображення в режимі реального часу з високою частотою кадрів, глибиною проникнення та рівномірністю, які недоступні для інших УЗ-апаратів. Це дає змогу максимально деталізувати структуру жовчного міхура на УЗД та здобути повний обсяг необхідної інформації для точної діагностики та лікування.

Можливість динамічного спостереження
Можливість динамічного спостереження

Ультразвукове дослідження жовчного міхура можна проводити з невеликими інтервалами, щоб відстежувати зміни стану пацієнта в динаміці.

Діагностика, що доступна для кожного
Діагностика, що доступна для кожного

УЗД жовчного міхура не має вікових чи будь-яких інших суворих обмежень. До того ж це безпечна процедура, під час проведення якої не виникає інфекційних чи травматичних ризиків, болю та дискомфорту.

Експертне оцінювання отриманих результатів
Експертне оцінювання отриманих результатів

Розшифровка УЗД жовчного міхура проводиться спеціалістом із великим досвідом роботи, який регулярно оновлює знання та навички на спеціалізованих курсах, тренінгах тощо.

Швидка підготовка результатів
Швидка підготовка результатів

Усього через 30–35 хвилин після проведення УЗ-діагностики жовчного міхура вам видадуть готовий висновок із зображеннями та докладним описом.

Як проводиться УЗД жовчного міхура

Крок 1

Крок 1

Пацієнт лягає на кушетку в положення на спину й оголює живіт. На ділянку проєкції жовчного спеціаліст наносить спеціальний гель, який покращує провідність ультразвукових хвиль, і починає сканування.

Крок 2

Крок 2

Лікар переміщає датчик шкірою в ділянці проєкції жовчного міхура та прилеглих тканин, УЗ-зображення виводиться на екран та записується. Під час УЗД жовчного міхура спеціаліст іноді просить виконати різні дії (з-поміж іншого — лягти на лівий бік, затримати подих на кілька секунд, зробити нахили). Це допомагає лікареві здобути повну картину стану жовчного міхура, а також диференціювати каміння.

Крок 3

Крок 3

Після сканування лікар аналізує отримані зображення, готує висновок та надає результати пацієнтові.

01/10
/

Скільки коштує УЗД жовчного міхура в медичному центрі RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
УЗД черевної порожнини (печінка, жовчний міхур та жовчовивідні шляхи, підшлункова залоза, селезінка)
735.00 ₴
УЗД функції жовчного міхура (до та після жовчогінного сніданку)
625.00 ₴
Назва послуги
Ціна

Як підготуватися до УЗД жовчного міхура

Підготовка до УЗД жовчного міхура включає кілька простих правил, які обов'язково потрібно виконати для підвищення точності дослідження.

У яких випадках проводиться УЗД жовчного міхура

Лікарі радять записатися на УЗД жовчного міхура, якщо у вас спостерігаються такі симптоми, як:

  • біль у ділянці жовчного міхура без видимої причини;
  • пожовтіння шкіри або склер;
  • зникнення апетиту та формування огиди до їжі;
  • постійна нудота;
  • відчуття важкості в животі;
  • почервоніння язика;
  • печія після їди;
  • часті відрижки;
  • неприємний присмак у роті (особливо гіркота) тощо.

Крім того, показаннями до УЗД жовчного міхура є:

  • надмірна вага;
  • хронічні захворювання, такі як холецистит чи панкреатит;
  • харчові отруєння;
  • тривале медикаментозне лікування;
  • травми внутрішніх органів;
  • підозра на онкологію жовчного та його проток, печінки;
  • вроджені чи набуті аномалії розвитку жовчного міхура.

Також УЗД жовчного міхура іноді входить в:

  • щорічне профілактичне обстеження для оцінювання загального стану організму;
  • моніторинг динаміки раніше діагностованого захворювання;
  • підготовку до хірургічного втручання (для уточнення стану органу перед операцією) тощо.

УЗД є найбезпечнішим методом візуалізації за діагностики захворювань жовчного міхура. Метод добре переноситься пацієнтами. Тому особливих протипоказань для УЗД жовчного міхура немає, але є такі обмеження:

  • ушкодження шкіри у ділянці проєкції жовчного міхура;
  • тяжкі стани пацієнта, за яких йому важко лежати на спині або повертатися;
  • тяжкі запальні захворювання внутрішніх органів, такі як перитоніт або гострі напади холециститу (ці стани можуть вимагати додаткової обережності в проведенні діагностики).

Шукаєте оптимальний варіант, щоби пройти УЗД жовчного міхура в Києві? Зверніться до діагностичного центру «RADI». Наші консультанти нададуть вам всю необхідну інформацію про процес обстеження, вартість та інші аспекти. А також допоможуть записатися на обстеження у час, який буде зручним для вас. У нас можна зробити УЗД жовчного міхура на сучасному обладнанні, яке дає можливість виявити захворювання на ранніх стадіях та розпочати своєчасне лікування.

Поширені питання

Що показує УЗД жовчного міхура?

Обстеження жовчного міхура дає можливість виявити різні захворювання: запалення жовчного та жовчних шляхів, каміння, поліпи, онкологію, перегин жовчного міхура, застій жовчі та інші патологічні зміни. Метод допомагає оцінити стан жовчного міхура, його форму та розміри.

Чи можна пити воду перед проведенням УЗД жовчного міхура?

Перед УЗД жовчного міхура треба утриматися від пиття. Оскільки рідина, як і їжа, провокує виділення жовчі та зменшення розмірів органу. Це значно ускладнює діагностику та спотворює клінічну інформацію.

Як часто можна робити УЗД жовчного міхура?

Для УЗД жовчного міхура норму за допустимою кількістю можливих обстежень не визначено. Якщо є необхідність регулярного моніторингу, наприклад, у разі хронічних захворювань, за рекомендацією лікаря дослідження можна проводити навіть кілька разів на тиждень.

Чи можна вагітним робити УЗД жовчного міхура?

УЗД жовчного міхура можна робити в будь-якому триместрі вагітності. Цей метод діагностики є безпечним для майбутньої мами та плоду.

Коментарі (0)


Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле