УЗД пахових лімфовузлів
Частота патологій пахових лімфовузлів залежить від їхньої причини й варіюється в різних популяціях. Наприклад, венеричні захворювання трапляються у 1–3 % сексуально активного населення в розвинених країнах щорічно, і в частини з них відзначається лімфаденопатія, у разі банальних інфекцій ніг (наприклад, від порізів або грибка) збільшення лімфовузлів виникає у 5–10 % пацієнтів, травми, фурункули або абсцеси в ділянці ніг або паху спричиняють реакцію лімфовузлів у 10–20 % випадків, лімфоми складають приблизно 3–4 % всіх випадків раку, а метастази в пахові лімфовузли трапляються у 10–15 % пацієнтів із раком статевих органів або нижніх кінцівок, збільшення лімфовузлів у разі аутоімунних захворювань спостерігається у 20–50 % хворих. Загалом, патології пахових лімфовузлів виникають досить часто за місцевих інфекцій та запалень (до 10–15 % випадків у загальній практиці), водночас злоякісні причини рідкісніші (менше за 1 %). Дуже часто, незалежно від причини, за тривалого збереження нетипової реакції рекомендують пройти ультразвукове дослідження вузлів у паховій ділянці.
УЗД пахових лімфовузлів — це спосіб інструментальної діагностики, який дає можливість візуалізувати всі групи лімфатичних вузлів у паховій ділянці. Процедура допомагає визначити розмір, форму, структуру лімфовузлів та виявити можливі відхилення, що важливо для ранньої діагностики захворювань. Цей метод використовується для діагностики захворювань лімфовузлів, таких як запалення, інфекції, пухлини, метастази та інші патологічні зміни. УЗД пахових лімфовузлів є безпечним, не спричиняє дискомфорту та не супроводжується променевим навантаженням організму.
Пройти ультразвукове дослідження лімфовузлів паху в Києві можна в діагностичному центрі «RADI». Наші експерти оперативно проведуть ультразвуковий огляд поверхневих та глибоких лімфовузлів, уважно поставляться до складання опису результатів дослідження. На основі їхнього висновку ваш лікар буде мати можливість підібрати оптимальну схему лікування, яка буде найефективнішою та покращить прогноз.

Переваги системи Philips EPIQ 7 Elite для пацієнтів
Philips EPIQ 7 Elite — ультразвуковий апарат преміального класу, який має можливість виявляти навіть незначні зміни в пахових лімфовузлах. Його висока роздільна здатність допомагає своєчасно діагностувати запалення, пухлини, кісти та метастази.
Переваги ультразвукового дослідження пахових лімфатичних вузлів у центрі «RADI»
УЗД лімфовузлів пахової ділянки на Philips EPIQ 7 Elite надає чітке й деталізоване зображення. Сучасні технології допомагають лікареві не тільки точно оцінити структуру лімфовузлів, а й виявити навіть незначні зміни на ранніх стадіях.
У Philips EPIQ 7 Elite використовуються технології штучного інтелекту, які допомагають фахівцям глибше досліджувати лімфовузли. Це дає можливість точно виявити ознаки запалення та новоутворень (зокрема злоякісного процесу), мінімізуючи ризик помилок.
УЗД пахових лімфовузлів можна проводити без обмежень, оскільки процедура не має променевого навантаження і не спричиняє дискомфорту. Це особливо важливо для пацієнтів із хронічними захворюваннями або під час регулярних онкологічних перевірок.
Процедура УЗД пахових лімфовузлів безпечна як для дорослих, так і для дітей, починаючи з народження. Ультразвукові хвилі не шкодять організму, що робить діагностику доступною, безпечною та безболісною.
Результати УЗ-дослідження пахових лімфовузлів можна здобути впродовж 30–35 хвилин після процедури. Пацієнту видається детальний висновок з описом змін та структурним аналізом лімфовузлів.
Як проводиться УЗД лімфовузлів пахової ділянки
Скільки коштує УЗД пахових лімфовузлів в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до ультразвукової діагностики лімфовузлів паху
Підготовка до УЗД пахових лімфовузлів мінімальна, але для точності дослідження краще виконати прості рекомендації.
У яких випадках проводять УЗД пахових лімфатичних вузлів
Показанням до УЗД пахових лімфовузлів є такі ознаки:
- збільшення лімфовузлів (>1,5–2 см) без видимої причини;
- тривале збереження запаленого стану (понад 4 тижнів);
- біль, почервоніння, нагноєння — підозра на інфекцію або абсцес;
- збільшена щільність, нерухомість, злиття лімфатичного вузла в паху з тканинами — ризик онкологічного процесу (зокрема метастазів);
- системні симптоми — лихоманка, втрата ваги, нічна пітливість (якщо вони виникають на тлі збільшення лімфатичного вузла тощо);
- контроль під час лікування інфекції чи пухлинного процесу.
УЗД лімфовузлів паху допомагає оцінити їхню структуру, розмір, а також характер змін, що відбулися в тканинах лімфатичних вузлів.
Прямих протипоказань до УЗ-дослідження пахових лімфовузлів немає, оскільки це абсолютно безпечний метод. Однак дослідження проводять з обережністю або відкладають, якщо є:
- шкірні інфекції, пошкодження (гнійники, опіки, дерматит) у паху — через дискомфорт і те, що це заважає контакту датчика зі шкірою;
- сильна алергія на гель — рідкісна, але можлива реакція;
- виражений больовий синдром — здебільшого він спричиняє дискомфорт під час натискання датчиком на тіло.
Шукаєте, де якісно зробити УЗД пахових лімфовузлів у Києві? Прямо зараз можна записатися на УЗД лімфовузлів пахової ділянки до київського діагностичного центру «RADI». Наші експерти проведуть огляд пахових лімфатичних вузлів за допомогою преміальної ультразвукової системи, що забезпечує візуалізацію, яка перевищує можливості багатьох інших апаратів. Правильний вибір місця діагностики — впевнений крок до кращого прогнозу лікування. Довіряйте своє здоров'я тільки професіоналам!
Поширені питання
За яких хвороб збільшуються (запалюються) пахові лімфовузли?
Пахові лімфовузли збільшуються в разі інфекційних та неінфекційних захворювань. Основні причини: інфекції (бактеріальні — стрептококи, стафілококи; вірусні — герпес, ВІЛ, мононуклеоз; венеричні — сифіліс, хламідіоз, гонорея; грибкові — кандидоз, споротрихоз та ін.), онкологія (лімфоми, метастази та ін.), аутоімунні хвороби (ревматоїдний артрит, вовчак тощо). Якщо ви відчуваєте, що лімфовузол у паху збільшився, потрібно звернутися до лікаря та пройти УЗД пахових лімфатичних вузлів.
Який нормальний розмір лімфовузла в паху?
Нормальний розмір пахового лімфовузла в дорослих — до 1,5 см у діаметрі. У дітей лімфовузли зазвичай менші — до 1 см. У деяких випадках, особливо в худих людей, лімфовузли можуть трохи промацуватися, але без появи болю і почервоніння. Якщо збільшення та болючість лімфовузла зберігаються тривалий час, призначають УЗД пахових лімфовузлів.
Чи мають пахові лімфатичні вузли промацуватись?
Пахові лімфатичні вузли можуть промацуватися в здорових людей, найчастіше в худорлявих. У нормі вони невеликі (до 1,5 см), м'які, рухливі та безболісні. Якщо вузли збільшені, болючі, спаяні з тканинами або мають змінену структуру, це з великою ймовірністю вказує на інфекцію, запалення або інші патології. У таких станах потрібна консультація лікаря.
Як зрозуміти, що лімфовузол не злоякісний?
Доброякісний лімфовузол зазвичай м'який, рухливий, болісний під час натискання (якщо він запалений), не перевищує 1,5–2 см і через якийсь час зменшується. Тривожними ознаками злоякісного процесу є щільність, нерухомість, безболісність, швидке зростання, збільшення понад 2 см, збереження такого стану понад 4 тижні, загальне нездужання. Здебільшого у сумнівних випадках, крім УЗД пахових лімфатичних вузлів, лікар рекомендує провести біопсію та/або МРТ лімфовузлів.