МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
За інформацією ВООЗ, на різні набуті та вроджені захворювання стоп страждають 80 % населення. Крім того, є мікротравми та приховані пошкодження. Дуже часто (за оцінюванням експертів, у 30–40 % випадків) дрібні механічні пошкодження та м’якоткані запальні процеси не візуалізуються на рентгенологічних знімках та під час ультразвукового дослідження. Тому, коли скарги не відповідають результатам рентгена, КТ або УЗД, є хронічні болі в стопі, щоб здобути максимально повну інформацію про кісткові та м’які тканини плюсна та фаланг, призначають МРТ дистального відділу стопи (ступні).
МРТ дистального відділу ступні — це неінвазивний метод 3D візуалізації, що дає можливість здобути деталізовані зображення кісток і м'яких тканин плюсна та пальців стопи. Завдяки високій роздільній здатності та деталізації знімків, МРТ плюсна та фаланг забезпечує детальний аналіз структури стопи. Це допомагає виявити патології, такі як переломи, розтягування, розриви зв'язок, запальні процеси та ін., які можуть бути непомітними на рентгенівських знімках.
Якщо ви вирішите записатися на МРТ дистального відділу ступні в центрі «RADI», то відчуєте явні переваги нашого сервісу. Кожному пацієнту доступна висока якість МР-знімків, комфортні умови проведення діагностики та експертне розшифрування магнітно-резонансної томографії плюсна та фаланг. Крім того, у нас можна пройти обстеження оперативно, без тривалого очікування та непотрібного стресу.
Переваги нашої цифрової системи МРТ
У діагностичному центрі «RADI» для МРТ дистального відділу стопи використовується преміальна модель цифрового МР-томографа Philips Ingenia Ambition 1.5T (2022). Вона надає можливість здобувати максимально розширену інформацію в разі обстеження дистального відділу ступні, навіть якщо патологічний процес поки що є на початковій стадії або поширений тільки на маленьку ділянку м'яких або твердих тканин суглобового апарату.
Переваги МРТ дистального відділу ступні в «RADI»
Спеціальна система Ingenia 1.5T, яка була створена на базі інноваційної архітектури dStream, є першим повністю цифровим МР-томографом. Вона гарантує високу якість знімків у різних площинах, знижує рівень шуму та забезпечує максимальний комфорт для пацієнта. МРТ плюсна і фаланг дає можливість здобути детальну інформацію про м'які тканини (з-поміж іншого — сухожилля, зв'язки й судинно-нервові пучки) і кістки без впливу іонізувального випромінювання на організм.
Щоби правильно спланувати дослідження, наш спеціаліст зв'яжеться із лікарем, який спрямував пацієнта на обстеження. Це дає можливість здобути інформацію, що точно відповідає поставленим діагностичним завданням.
За допомогою сучасного обладнання є можливим провести обстеження дистального відділу ступні та виявити вроджені захворювання опорно-рухової системи в новонароджених та дітей віком до 7 років під седацією. Крім того, ми пропонуємо діагностику для пацієнтів із вагою до 200 кг.
Наші радіологи постійно навчаються, проходять спеціалізації, стажування та курси, а також успішно складають іспити в європейських радіологічних асоціаціях, щоб вдосконалюватися та йти в ногу із часом.
Як проводиться МРТ дистального відділу стоп
Скільки коштує МРТ дистального відділу ступні в медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ дистального відділу ступні
Якщо лікар призначив вам базове дослідження (без введення контрасту), то якоїсь спеціальної підготовки до МРТ дистального відділу стопи не потрібно. А ось для МРТ дистального відділу ступні з контрастом попередньо потрібно буде виконати низку рекомендацій, щоб унеможливити небажану реакцію організму на введення контрастної речовини (гадолінію).
У яких випадках проводять МРТ дистального відділу ступні
Головними показаннями до МРТ дистального відділу ступні є:
- часті, хронічні, гострі болі на ділянці плюсна та фаланг (особливо, якщо вони не піддаються консервативній терапії);
- періодичні епізоди оніміння ступні без видимої причини;
- порушення стабільності суглобів;
- набряклість у дистальному відділі ступні (зокрема на пальцях);
- патологічні зміни рухливості суглобів;
- підозра на травматизацію ділянки плюсна та фаланг (переломи, вивихи або розтягування м'яких тканин та ін.), початкову стадію артрозу або артриту, запалення в м'яких і кісткових тканинах дистального відділу, навколосуглобових тканинах (зокрема в разі травм);
- оцінювання наявності чи стану новоутворень у сфері ступні (зокрема диференціація злоякісного процесу від доброякісного);
- оцінювання стану судин та виявлення можливих проблем із кровопостачанням на ділянці ступні тощо.
МРТ дистального відділу ступні також використовується для глибшого дослідження процесів, виявлених на рентгенівських знімках, або у випадках, коли скарги є, а КТ, рентген та УЗД нічого не показують. Також її призначають перед операцією та для контролю післяопераційного стану або консервативного лікування складних патологій.
До переліку протипоказань до МРТ дистального відділу ступні входять:
- І триместр вагітності;
- наявність у тілі конструкцій, що містять метал та електроніку;
- будь-які сторонні предмети в тілі (особливо на ділянці сканування), які можуть зміститися та створити загрозу життю пацієнта;
- татуювання, зроблені металовмісними пігментами (на нозі);
- стани, пов'язані з проблемою збереження нерухомості (можливе проведення МРТ плюсна та фаланг під седацією) тощо.
Введення контрасту не рекомендується, якщо є:
- стани, пов'язані з порушенням виведення рідини (з-поміж іншого — деякі тяжкі захворювання нирок, печінки та серця);
- весь період вагітності;
- грудне вигодовування (є можливість застосування гадолінію, якщо зробити невелику перерву в годуванні дитини грудьми);
- алергія на контрастний засіб.
Рішення щодо проведення магнітно-резонансної томографії дистального відділу ступні (стандартної або з контрастом) приймає радіолог, проаналізувавши всю інформацію про стан пацієнта.
Шукаєте, де пройти МРТ плюсна та фаланг пальців у Києві? У діагностичному центрі «RADI» працюють досвідчені спеціалісти, які проведуть обстеження в затишних умовах та грамотно розшифрують результати, не проґавивши навіть найменші патологічні зміни тканин. У нас можна пройти й первинне обстеження і здобути об'єктивну другу думку. Звернувшись до нас уперше та поспілкувавшись із нашим персоналом, ви переконаєтеся, що їхньому професіоналізму можна повністю довіряти.
Поширені питання
МРТ показує ушкодження нервів стопи. Оскільки вона дає можливість візуалізувати м'які тканини, включно з нервами, та виявити різні патології, такі як компресія, запалення, травма та ін.
Магнітно-резонансна томографія дистального відділу ступні допомагає виявити причину метатарзалгії (больових відчуттів у плюснефалангових суглобах). Вона надає докладну візуалізацію м'яких тканин та кісток у ділянці плюсна, зокрема запалення тканин, механічні травми та інші ушкодження суглобів, сухожиль, зв'язок, нервів тощо.
Загалом рекомендується знімати шкарпетки перед проходженням МРТ дистального відділу стопи. Це пов'язане з тим, що в шкарпетках можуть бути металеві елементи, наявність яких навіть у мінімальній кількості знижує якість зображень, здобутих у процесі діагностики.