МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шиї / МРТ м'яких тканин шиї — це неінвазивний та безпроменевий метод пошарової візуалізації, який дає можливість безболісно досліджувати м'язи, жирову клітковину, гортань, залози (слинні та щитоподібні), кровоносні судини, нерви, лімфатичні вузли та інші м'які структури на ділянці шиї та виявляти їхні найменші відхилення від норми. Магнітно-резонансна томографія є найінформативнішою діагностикою м'яких структур (зокрема органів) передніх відділів шийної ділянки. Шийний відділ хребта за МРТ м'яких тканин шиї не сканується.
У діагностичному центрі «RADI» вам проведуть магнітно-резонансну томографію м'яких тканин шиї на передовому устаткуванні, що забезпечує достовірність результатів у 95–98 %. А розшифрування здобутих МР-зображень проведуть досвідчені спеціалісти. Крім того, звернувшись до нас, можна розраховувати на обстеження без стресу, у комфортних умовах, з моральною підтримкою та без черг.
Переваги нашої цифрової системи для пацієнтів
Магнітно-резонансний томограф Philips Ingenia Ambition 1.5T 2022 року — перша повністю цифрова система МРТ, що ґрунтується на прогресивній архітектурі dStream. Він відрізняється точністю, високою деталізацією та тонкістю відсканованих шарів тканини. Крім того, для пацієнта є й інші важливі переваги обстеження на апараті.
Переваги МРТ м’яких тканин шиї в «RADI»
Напруженість магнітного поля 1.5 Т дає можливість здобути високу чіткість зображень для правильної інтерпретації та постановки точного діагнозу. Крім того, Ingenia Ambition робить найтонші зрізи та створює детальне 3D зображення м'яких тканин та органів передніх відділів шиї з можливістю виявити найдрібніші зміни (від 0,5 мм) без опромінення та хірургії.
МРТ м'яких тканин шиї можна використовувати для моніторингу зміни патологічних станів, оцінювання ефективності проведеного лікування та контролю можливих ускладнень після хірургічного втручання.
Якщо немає абсолютних протипоказань, ми можемо обстежити практично кожного, від кого відмовилися інші клініки — новонароджені, діти до 7 років, пацієнти 70+, люди з ожирінням (до 200 кг) і з обмеженими можливостями збереження нерухомості (сильним больовим синдромом, клаустрофобією, панічними атаками, епілепсією та ін. порушеннями). В останньому випадку, як і дітям, ми пропонуємо проведення МРТ шиї під седацією.
Якщо потрібно уточнити діагностичні цілі, перед МРТ м’яких тканин шиї наш спеціаліст зв'яжеться з лікарем, який спрямував на обстеження. У деяких випадках це в рази підвищує інформативність МР-сканування.
Інтерпретацією здобутих зображень займаються спеціалісти з величезним накопиченим практичним досвідом, які мають вузькі спеціалізації та постійно оновлюють свої знання в професії.
Як проводиться МРТ м’яких тканин шиї
Скільки коштує МРТ м'яких тканин шиї в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до МРТ м’яких тканин шиї
Жодної специфічної підготовки до МРТ м'яких тканин шиї немає, якщо проводиться нативна діагностика. А ось у разі проведення МРТ м'яких тканин шиї з контрастом, необхідно виконати кілька рекомендацій, насамперед — для своєї безпеки під час введення гадолінію.
У яких випадках проводиться МРТ м’яких тканин шиї
Показанням для МРТ м'яких тканин шиї є:
- підозра на інфекційні та гнійні процеси (з-поміж іншого — абсцеси), запалення (зокрема щитоподібних та слинних залоз, лімфовузлів), сторонні тіла (крім металевих), доброякісні та злоякісні новоутворення (включно з їхньою диференціацією), зміни в судинах шиї, здавлювання судин посттравматичними рубцями, аномалії будови органів переднього відділу шиї та ін.;
- наявність новоутворення в ділянці шиї, яке промацується під час пальпації або таке, що можна побачити візуально;
- необхідність контролю поширення метастазування;
- травма в ділянці шиї з пошкодженням м'яких тканин;
- оцінювання стану тканин шиї перед операцією;
- контроль ефективності лікування, особливо у разі онкології;
- моніторинг післяопераційних ускладнень тощо.
МРТ м'яких тканин шиї з контрастуванням найчастіше проводять за вже діагностованої пухлини для уточнення інформації про її точну локалізацію, межі, наявність метастазування в інші органи тощо.
Також причиною для обстеження м'яких тканин шиї є поєднання кількох тривожних симптомів, серед яких:
- набряклість шиї;
- постійний або повторюваний біль у шиї;
- напади головного болю;
- часті епізоди запаморочення та/або непритомності;
- шум у вухах;
- ознаки порушення кровопостачання, включно з онімінням рук;
- утруднене дихання;
- повна чи часткова втрата голосу;
- збільшення лімфатичних вузлів та/або щитоподібної залози;
- порушення функції ковтання та/або відчуття грудки в горлі;
- ознаки ендокринологічних захворювань тощо.
Протипоказаннями до МРТ м'яких тканин шиї можна вважати:
- наявність у тілі конструкцій із феромагнітних матеріалів;
- металеві сторонні тіла (стружка, уламки та ін.) у ділянці очних орбіт, порожнини черепа та ін. ділянках, де їхнє зміщення є небезпечним для життя;
- наявність життєзабезпечувальних конструкцій з електронікою;
- загальні захворювання на стадії декомпенсації;
- тяжкі форми клаустрофобії, епілепсії та інші порушення, пов'язані з неможливістю збереження нерухомості (можливе проведення обстеження під медикаментозним сном);
- вага понад допустимі для столу апарату 200 кг;
- I триместр вагітності, навіть для нативного дослідження;
- весь період виношування дитини — для застосування контрасту тощо.
Крім того, застосування речовини-підсилювача є неможливим за тяжкої серцевої та ниркової недостатності, тяжких хронічних захворювань дихальної системи, алергії на контрастну речовину (гадоліній), а також за будь-яких станів, що супроводжуються затримкою рідини в організмі.
Остаточне рішення щодо можливості проведення МР-діагностики м'яких тканин шийної ділянки приймає тільки радіолог.
Шукаєте, де зробити МРТ м'яких тканин шиї в Києві? Записатися на МРТ м'яких тканин шиї до діагностичного центру «RADI» буде правильним рішенням. Тут вам забезпечать комфорт, обстеження без стресу та довгих очікувань, точність здобутого результату. Дослідження проводитися на новітньому надійному устаткуванні з інтерпретацією знімків досвідченими спеціалістами, зокрема тими, що мають спеціалізацію у сфері патологій тканин шийної ділянки. Звертайтеся до нас та отримайте точну інформацію про свій стан для вибору найефективнішої схеми лікування (з-поміж іншого — хірургічного).
Поширені питання
За допомогою МРТ м'яких тканин шиї можна виявити не тільки новоутворення в горлі (на ділянці гортані та глотки), а й язика, дна порожнини рота, слинних залоз, щитовидки та ін. Крім того, магнітно-резонансний метод дає можливість оцінити ступінь розростання пухлини та проростання метастазів.
Завжди кращим є той метод діагностики, який рекомендує лікар. Водночас МРТ, у разі діагностики патологій м'яких тканин шиї, є ще й найдоцільнішою. Завдяки високій роздільній здатності, вона дає змогу диференціювати шкірну тканину, підшкірно-жирову клітковину, м'язи, сухожилля, судинно-нервові пучки, міжм'язові простори та ін.
Головна відмінність МРТ м'яких тканин шиї зі МРТ шийного відділу полягає в діагностичній меті. У першому випадку досліджуються м'які тканини та органи передніх відділів шиї, у другому — кісткові тканини хребта, спинний мозок, нерви та міжхребцеві диски шийного відділу.