МР-ентерографія
Магнітно-резонансна ентерографія - це метод візуалізації, який застосовують для оцінювання анатомії та патології тонкого і товстого кишківника. Зараз золотим стандартом діагностики захворювань кишківника є ендоскопія. Однак цей метод має недостатню інформативність для виявлення глибоких підслизових/мезентеріальних уражень, і може бути протипоказаний деяким пацієнтам. Тому магнітно-резонансна ентерографія є неінвазивною та високоінформативною альтернативою ендоскопічному дослідженню під час діагностики захворювань кишківника.
Переваги нашого обладнання
У клініці RADI використовується новітнє обладнання для проведення МРТ, а саме - модель 2022 року Philips Ingenia Ambition 1.5T. Це цифрова система магнітно-резонансної томографії преміум-класу з напруженістю магнітного поля 1.5 Тесла і широкою апертурою тунелю магніту 70 см. Її основними перевагами є:
Переваги МР-ентерографії в RADI
Застосування інноваційних технологій.
Система ідентифікації дихальних рухів Vital Eye дає змогу проводити діагностику без необхідності затримувати дихання, що важливо під час обстеження кишківника дітей і пацієнтів у важкому стані. Також технологія Vital Eye допомагає знизити кількість артефактів, що виникають на сканах під час дихальних і перистальтичних рухів.
Координація діагностичного процесу з лікарем.
Щоб правильно спланувати дослідження, лікарі RADI зв'яжуться з вашим лікарем. Такий підхід дає змогу отримати максимально повну інформацію, що відповідає поставленій діагностичній меті.
Відповідність суворим стандартам європейської сертифікації радіологів.
Лікарі центру RADI проходять тренінги, спеціалізації, стажування, курси та складають іспити в європейських радіологічних спільнотах.
Можливість обстеження кишківника у новонароджених/немовлят із застосуванням седації.
Як проводиться МР-ентерографія?
Скільки коштує МР-ентерографія в Медичному центрі RADI?
МР-ентерографія з контрастом
Назва послуги
Ціна
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
МР-ентерографія з контрастом
6250 ₴
Назва послуги
Ціна
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МР-ентерографії?
Перед дослідженням вам запропонують заповнити Форму безпеки проведення магнітно-резонансної томографії. Дайте максимально повну відповідь на запитання. Це дасть змогу лікарям оцінити, наскільки безпечним є проведення МР-ентерографії у вашому конкретному випадку.
У яких випадках проводять МР-ентерографію?
Показання до МР-ентерографії включають, але не обмежуються наступним:
- Діагностика запальних захворювань кишківника (ЗЗК), включаючи оцінку активності, ступеня та поширення хвороби.
- Подальше спостереження за раніше діагностованими ЗЗК, включаючи оцінку активності захворювання та реакції на проведене лікування.
- Оцінка ймовірних ускладнень, пов'язаних із ЗЗК, таких як стриктура (звуження просвіту кишки), непрохідність кишківника, свищ або абсцес.
- Диференціація хвороби Крона від виразкового коліту у дітей із колітом невідомої етіології, пошук ознак, більш характерних для хвороби Крона, таких як: трансмуральний характер ураження, термінальне ураження тонкої кишки, асиметричне ураження брижової межі тонкої кишки, пов'язані проникаючі ускладнення (свищі, свищеві ходи), відсутність ураження прямої кишки та дистального відділу товстої кишки.
- Негайна оцінка пацієнта при підозрі на захворювання кишківника після негативних результатів КТ та/або ендоскопії або замість цих тестів, за наявності патологічних процесів, таких як підгостра непрохідність кишківника або ентерит, не пов'язаний із ЗЗК (наприклад, спровокований інфекцією або васкулітом).
- Виявлення пухлин, джерел кровотечі та судинних аномалій.
МР-ентерографія розроблена спеціально для того, щоб забезпечити детальну оцінку стану тонкої кишки. Однак деяким пацієнтам може знадобитися додаткова МРТ оцінка захворювань або станів, пов'язаних із ЗЗК.
Вона містить:
- дослідження панкреатобіліарного дерева (за наявності відомого або підозрюваного склерозуючого холангіту);
- дослідження періанальної/промежинної області (за наявності відомого або підозрюваного періанального свища або абсцесу);
- дослідження крижово-клубових суглобів.
Поширені питання
Чи виявляє МР-ентерографія пухлини тонкої кишки?
Так. Магнітно-резонансна ентерографія – це цінний діагностичний інструмент, який застосовується для виявлення таких доброякісних новоутворень тонкого кишківника, як: аденоми, ліпоми, гемангіоми, поліпоз, гастроінтестинальні стромальні пухлини, лейоміоми. МР-ентерографія також дозволяє отримати корисну діагностичну інформацію про злоякісні ураження тонкого кишківника: аденокарциноми, карциноїдні пухлини, лімфоми, метастатичні вогнища.
Чи використовується МР-ентерографія при діагностиці целіакії?
Целіакія – це глютен-чутлива ентеропатія, що уражає тонкий кишківник у генетично схильних людей. Хоча остаточний діагноз целіакії ставиться на підставі результатів біопсії тонкої кишки, МР-ентерографія дозволяє припустити діагноз у дорослих пацієнтів з неспецифічними кишковими розладами та припустимо низьким ризиком розвитку целіакії. Крім цього, МР-ентерографія може бути корисною для виявлення таких ускладнень, як інвагінація кишківника, лімфома та карцинома.
У чому переваги МР-ентерографії при діагностиці ЗЗК?
Завдяки найбільшій (порівняно з КТ) контрастній та роздільній здатності, МР-ентерографія є переважним методом візуалізації при запальних захворюваннях кишківника. МРЕ широко використовується для діагностики та спостереження за ускладненнями хвороби Крона, оскільки повторна комп'ютерна томографія піддає пацієнтів неприйнятно високому кумулятивному опроміненню.
Каміла:
03.10.2024
Спасибі персоналу медцентру за професійний та уважний підхід, а також за саме обстеження на сучасному обладнанні. Результати обстеження допомогли встановити причини тривалого болю і призначити вчасне лікування.
Яна Перетейко:
10.08.2024
Важливо, що під час МРТ не довелося затримувати дихання. Бо в мене через кілька секунд з паузою в диханні вже починає крутитися в голові.