УЗД органів черевної порожнини
Захворювання органів черевної порожнини (ОЧП) — одні з лідерів за поширеністю, смертністю та інвалідизацією в практиці сімейних лікарів, терапевтів та лікарів інших спеціалізацій (гастроентерологів, гепатологів, нефрологів та ін.). Найчастіше діагностуються функціональні захворювання шлунка та кишківника, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, жовчнокам’яна хвороба, алкогольна та неалкогольна жирова хвороба печінки, хронічні панкреатити та холецистити. Ці та інші захворювання органів черевної порожнини завжди погіршують якість життя та потребують якісної діагностики. Здебільшого за них на першій стадії обстеження спеціалісти рекомендують пройти ультразвукову діагностику органів черевної порожнини.
УЗД органів черевної порожнини — це безпечний, швидкий у виконанні, неінвазивний спосіб візуалізації печінки (зокрема її судин), жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, селезінки, іноді — нирок, надниркових залоз та сечового міхура. Під час нього лікар УЗД має можливість зробити первинний чи профілактичний скринінг, оцінити ефективність лікування (з-поміж іншого — хірургічного). УЗД органів черевної порожнини в Києві в діагностичному центрі «RADI» забезпечує не просто високу точність результатів, а й обстеження в комфорті та турботі персоналу.

Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики
Ультразвукова система Philips EPIQ 7 Elite з технологією покращення візуалізації nSIGHT забезпечує високу частоту кадрів та точну візуалізацію тканин. Роздільна здатність на рівні пікселів гарантує розпізнавання патологічних процесів, розмір яких не перевищує 1 мм.
Переваги УЗД черевної порожнини у діагностичному центрі «RADI»
УЗ-сканер Philips EPIQ 7 Elite дає змогу здобути максимально інформативне зображення та розширює можливості ультразвукової діагностики завдяки обробці здобутої інформації за допомогою штучного інтелекту. Такий підхід до розшифровки допомагає виявляти найдрібніші патологічні вогнища та відхилення в тканинах на початковому етапі їхнього розвитку.
Ультразвукове дослідження черевної порожнини, як і нативна МРТ, є абсолютно нешкідливим для пацієнтів від 0 до 105 років. Тому його можна використовувати для скринінгів та спостереження за станом пацієнта в динаміці (зокрема з невеликими інтервалами між оглядами). Проте, на відміну від МРТ, ультразвукове дослідження (незалежно від ділянки організму) є більш доступним видом діагностики. Крім того, правила підготовки до УЗД черевної порожнини абсолютно нескладні, а ризик ускладнень дорівнює нулю.
Професіоналізм лікарів та технічні інновації гарантують максимально швидке отримання результатів. Висновок видається через 30–35 хвилин після ультразвукової діагностики черевної порожнини.
Інтерпретацією результатів та складанням опису займається спеціаліст із великим досвідом роботи з патологіями ОЧП. Він постійно вдосконалює свої знання, відвідуючи міжнародні конференції, семінари тощо.
Як роблять УЗД органів черевної порожнини
Скільки коштує УЗД черевної порожнини в RADI?
Як підготуватися до УЗД черевної порожнини
У підготовці до УЗД черевної порожнини немає нічого складного. Вона полягає в дотриманні низки простих правил (можливі додаткові індивідуальні рекомендації, залежно від стану пацієнта та цілей діагностики).
У яких випадках проводиться УЗД черевної порожнини
Показанням до УЗД органів черевної порожнини можуть бути такі симптоми:
- дискомфорт та/або болючі відчуття будь-якого характеру в животі, правому та/або лівому підребер’ї (іноді — у попереку);
- неприємний присмак у роті (гіркий, кислий, затхлий);
- ознаки загальної інтоксикації в поєднанні з проявами гастроентерологічних патологій;
- різка зміна ваги (у будь-який бік);
- здуття живота;
- збільшення розмірів органів або виявлення в них ущільнень під час пальпації;
- зміна кольору та стану поверхні язика;
- травми (особливо удари в ділянку живота);
- жовтяничність склер тощо.
Сканування виконується за підозри про наявність або необхідність контролю динаміки під час лікування таких захворювань, як:
- онкології органів черевної порожнини;
- метастазування раку з інших органів на органи черевної порожнини та заочеревинного простору;
- запальні процеси (холангіт, панкреатит, холецистит та ін.);
- гепатит;
- цироз;
- конкременти в жовчному міхурі, нирках та ін.;
- абдомінальний сепсис;
- патології кровотворної системи;
- абсцеси, нориці, доброякісні новоутворення органів черевної порожнини;
- холестероз;
- деякі паразитози;
- вроджені вади розвитку органів черевної порожнини;
- грижа живота;
- травматичні ушкодження після аварії, поранення, бійок та ін.;
- цукровий діабет тощо.
Також УЗД використовується в рамках щорічних профілактичних програм та різних комплексних обстежень (наприклад, для спортсменів).
Хочете зробити УЗД черевної порожнини, підшукуєте кращу клініку? Записатися на УЗД черевної порожнини можна в медичному центрі «RADI». Тут ультразвукову діагностику проводять на апараті преміального класу, який допомагає діагностувати різні патологічні процеси органів черевної порожнини на початку їхнього розвитку, включно з тими, що раніше майже не можна було побачити на УЗД. Звернення до нас гарантує не тільки високу інформативність дослідження, а й експертне розшифрування результатів.
Поширені питання
Що показує УЗД черевної порожнини?
Під час УЗД органів черевної порожнини спеціаліст досліджує печінку та її судини, жовчний міхур та його протоки, селезінку, у разі підозри на грижу — м'які тканини передньої черевної стінки. Якщо є потреба, обстеження розширюється оглядом органів заочеревинного простору — нирки, надниркові залози, черевний відділ аорти з оцінюванням якості кровотоку в ньому, підшлункова залоза та ін. Патології ОЧП часто взаємопов'язані, тому вирішальним для точної діагностики є одночасна візуалізація всіх органів.
Чи є протипоказання до УЗД ОЧП?
Список протипоказань до УЗД органів черевної порожнини мінімальний і не всі обмеження є абсолютними. Найчастіше обстеження можуть відкласти або замінити на МРТ органів черевної порожнини за пошкоджень шкіри на ділянці контакту зі сканером або нестабільному стані пацієнта.
Які розміри в нормі мають бути в ОЧП?
Середньостатистичні розміри органів черевної порожнини в дорослої людини визначаються в різних напрямках і можуть інтерпретуватися тільки лікарем. У дітей ці параметри залежать від віку.
Навіщо потрібна додаткова діагностика черевної порожнини?
Додаткове виконання УЗД органів черевної порожнини призначається для контролю ефективності лікування, планування діагностичної пункції чи операції, динамічного спостереження за хронічних процесів чи вроджених аномалій внутрішніх органів. Також додаткова діагностика знадобиться, якщо ви захочете здобути другу думку щодо свого стану.
Що не можна робити перед УЗД органів черевної порожнини?
Обов'язковий список обмежень можна дізнатися, зателефонувавши до нашого контакт-центру. Зазвичай він включає рекомендації щодо харчування (зокрема дієту для зменшення перистальтики, дотримання інтервалу між останньою їдою та УЗД), приймання препаратів для усунення метеоризму та закрепів, тимчасової відмови від паління, вживання алкоголю напередодні дослідження та ін.
Чому УЗД органів черевної порожнини виконують натще?
Скупчення їжі чи газів заважає точній візуалізації та інтерпретації результатів. Єдиний орган черевної порожнини, який у діагностичних цілях можуть оглядати після їди — жовчний міхур. Обстеження відбувається за спеціальною схемою — до та після жовчогінного сніданку.
Вітрук Ніна Аркадіївна:
03.11.2024
Можу залишити хороший комплімент. Роботою діагностичного центру задоволена.
Мостович Ольга:
28.09.2024
Я проходила обстеження для контролю ефективності лікування. З результатів видно, що призначене мені раніше лікування було високоякісним, і залишків хвороби більше не спостерігається.
Лілія:
15.08.2024
Треба було перевірити печінку, але додатково отримала й результати по інших органах черевної порожнини. Мій лікар сказав, що опис виконаний на найвищому рівні. І по ньому він визначив додатковий діагноз. Тепер переходжу до лікування.