УЗД судин нижніх кінцівок
Патологічні стани судин нижніх кінцівок, зокрема облітеруючий атеросклероз та захворювання периферичних артерій, широко поширені та їхня частота збільшується з віком. На думку експертів, облітеруючий атеросклероз судин ніг вражає 2–3 % населення (частіше чоловіків, ніж жінок), захворювання периферичних артерій є у 3–10 % людей, а у віковій категорії старше 70 років — в 15–20 %. Раннє виявлення та вчасно призначене лікування можуть суттєво покращити прогноз лікування та якість життя пацієнтів. Тому, якщо у вас є скарги на тяжкість і біль у ногах, треба регулярно проходити такий вид діагностики, як ультразвукове дослідження судин ніг (включно з ультразвуковою доплерографією нижніх кінцівок — прослуховування кровотоку).
УЗД судин нижніх кінцівок — це неінвазивний метод діагностики, який допомагає виявити та забезпечує динамічний контроль різних судинних захворювань та порушень кровообігу, тобто дає змогу розширити можливості звичайної доплерографії судин ніг.
Пройти УЗД судин ніг у Києві можна в діагностичному центрі «RADI». Наші експерти проводять дослідження вен та артерій ніг на новітньому устаткуванні з розширеними можливостями (з-поміж іншого — із застосуванням штучного інтелекту в діагностиці). Кожен пацієнт, який звернувся до нас, пройшов обстеження (зокрема ультразвукову доплерографію нижніх кінцівок) у комфорті, теплі та здобув розгорнутий опис результатів, який допоміг виявити найдрібніші відхилення та підібрати лікування.
Переваги УЗ-системи Philips EPIQ 7 Elite для пацієнтів
Апарат для ультразвукової діагностики Philips EPIQ 7 Elite підходить для широкого спектра клінічних випадків (від простих досліджень до складніших і таких, що вимагають високої точності діагностики) і має дуже високу чутливість — допомагає виявити найменші патологічні ділянки.
Переваги УЗД судин ніг у центрі «RADI»
УЗД судин нижніх кінцівок на Philips EPIQ 7 Elite забезпечує зображення чудової якості, а розшифровка результатів не залежить тільки від лікарських знань і очей. Система має низку вбудованих алгоритмів та режимів, які допомагають виявити та точно описати патологічні зміни на ранніх етапах їхнього розвитку, що покращує прогноз лікування.
Штучний інтелект зараз перебуває на верхівці популярності. Однак у медицині — це не просто іграшка чи інструмент для скорочення витрат часу, а реальна можливість виявити та оцінити найдрібніші патології.
УЗД ніг (зокрема з ультразвуковою доплерографією судин ніг) використовують не тільки для первинного скринінгу, а і для подальшого динамічного спостереження за станом пацієнта. Цей вид інструментальної діагностики можна проводити з невеликими інтервалами, оскільки під час нього немає іонізувального опромінення, болі та накопичувального чи відкладеного впливу на здоров'я, неможливо пошкодити клітини організму. Ультразвук є безпечним, навіть для вагітних та малюків.
УЗД судин нижніх кінцівок можна проводити пацієнтам від 0 до 101+ років. Для візуалізації використовуються ультразвукові хвилі, які не шкідливі для здоров'я, принаймні в концентрації, яка використовується під час УЗД.
Уже через 30–35 хвилин після дослідження пацієнт отримує результати у форматі міжнародного стандартизованого протоколу та УЗ-знімків.
Як проводиться УЗД артерій та вен ніг
Скільки коштує УЗД судин нижніх кінцівок у медичному центрі RADI?
Як підготуватися до УЗ-сканування судин нижніх кінцівок
УЗД судин нижніх кінцівок не потребує складної підготовки, але все ж включає загальні рекомендації, до яких краще прислухатися.
У яких випадках проводять УЗД судин ніг
Показаннями до УЗД судин нижніх кінцівок є:
- наявність таких симптомів, як набряклість, тяжкість у ногах, варикоз, болючість на деяких ділянках ніг, холодні ноги, судоми, блідість шкіри нижніх кінцівок, біль під час ходьбі тощо;
- підозра на атеросклероз, емболію, порушення венозного кровотоку, наявність тромбів, недостатність клапанів, аневризми, зниження кровопостачання в певних ділянках судин та ін.;
- травматизація ніг (коли є можливість пошкодження судин);
- розширена діагностика в разі варикозного розширення вен;
- необхідність виявлення проблем з артеріальним кровообігом;
- контроль після хірургічного лікування судинних захворювань — для оцінювання прохідності судин та функції клапанів;
- обтяжена спадковість — близькі родичі мали випадки захворювань судин нижніх кінцівок (наприклад, варикозного розширення вен або артеріальної недостатності);
- ожиріння;
- цукровий діабет;
- моніторинг вікових змін (особливо за наявності таких чинників ризику, як гіпертонія та куріння) тощо.
Протипоказань до ультразвукової доплерографії судин ніг та дуплексного сканування майже немає. Оскільки, як згадувалося вище, цей вид діагностики вважається абсолютно безпечним, не пов'язаний з інвазією, радіацією або введенням контрастної речовини (найчастіше). Однак у деяких випадках можливість проведення УЗД обмежується:
- пошкодженням шкіри в ділянці дослідження (до загоєння);
- алергією на гель (підбирається аналог);
- обмеженою рухливістю пацієнта;
- тяжкими психоемоційними розладами (зокрема сильним стресом).
Шукаєте, де записатися на доплерографію ніг? Зробіть УЗД судин нижніх кінцівок у Києві в діагностичному центрі «RADI» — це місце, у якому не пропустять навіть дрібні зміни у венозному та артеріальному кровотоках, а також загальному стані судин. Наш сучасний УЗ-апарат та висока кваліфікація експертів забезпечать високу точність результатів діагностики. Щоб записатися на цей та інші види ультразвукової діагностики, зв'яжіться з нами телефоном або скористайтесь онлайн-формою на сайті.
Поширені питання
Чим відрізняється УЗД вен від УЗД артерій нижніх кінцівок?
Здебільшого УЗД вен та артерій нижніх кінцівок поєднують в УЗД судин ніг, але якщо їх проводять окремо, то УЗД вен та УЗД артерій розрізняють цілі дослідження та спосіб аналізу судин. УЗД вен спрямоване на оцінювання стану венозної системи та виявлення венозних захворювань, тому основна увага приділяється венозному відтоку, стану венозних клапанів та можливій наявності тромбів. А УЗД артерій використовується для діагностики захворювань артеріальних судин (зокрема атеросклерозу, стенозу, аневризми) та порушення кровообігу. І за нього важливо оцінити периферичне кровопостачання, швидкість кровотоку, а також наявність звужень чи закорковувань.
Чи треба знімати спідню білизну для проведення УЗД судин ніг?
Іноді для проведення УЗД вен та артерій нижніх кінцівок потрібно знімати нижню частину одягу, включно з білизною. Це забезпечує доступ до ділянки, на якій досліджуються судини (стегна, гомілки та стопи) — ультразвуковий датчик має щільно прилягати до шкіри. Проте найчастіше процедура не вимагає повного оголення. Якщо хочете знати, як проходитиме дослідження у вас, про це краще уточнити в фахівця перед обстеженням, щоби бути готовим до процедури.
Що показує УЗД судин нижніх кінцівок?
УЗД судин нижніх кінцівок показує стан артерій та вен ніг, а також допомагає в діагностиці різних судинних захворювань. Цей метод виявляє звуження та закорковування, тромби, проблеми з венозними клапанами, аневризми, будь-які зміни в кровотоку, пошкодження судин тощо.
У чому різниця між доплерографією судин ніг та дуплексним скануванням?
Доплерографія судин ніг та дуплексне сканування — це два види ультразвукового тестування основних артерій та вен нижніх кінцівок. УЗДГ простіша процедура, яку частіше використовують для первинного скринінгу — вона дає можливість оцінити факт, швидкість, інтенсивність та напрямок руху крові й у такий спосіб виявити патологічні рефлюкси, перетікання, тромбози. Тоді як за допомогою УЗДС можна одразу візуально оцінити кровотік, а також структуру та анатомічну будову артерій та вен, зокрема виявити пошкодження судин та найближчих тканин, а не припускати їхню наявність. Тому УЗДС вважається більш інформативним.