МРТ приносових пазух
Захворювання носа і приносових (придаткових, навколоносових) пазух є одними з найпоширеніших серед патологій верхніх дихальних шляхів. За інформацією різних експертів, тільки на синусити страждають від 10 до 30 % населення України. А крім них, є й інші патологічні стани придаткових пазух носа (зокрема злоякісні), а також травматичні пошкодження та аномалії розвитку кісток черепа й пазух носа. Одним із кращих та найпоказовіших видів діагностики цих станів є магнітно-резонансна томографія приносових пазух.
МРТ носа / МРТ приносових пазух — це неінвазивний, абсолютно безпечний і дуже інформативний непроменевий метод тривимірної візуалізації, що застосовується для оцінювання анатомії та патологічних станів носової порожнини, верхньощелепних (гайморових), лобових, клиноподібних пазух і решітчастого (ґратчастого) лабіринту носа. МРТ навколоносових пазух у Києві в діагностичному центрі «RADI» — розумне співвідношення ціни та якості послуги. Вона дає можливість здобути чіткі та контрастні інформативні скани порожнин носа та приносових пазух у 1–2 мм зрізах у різних проєкціях та виявити патологічні ділянки від 1 мм (зокрема набряклість, стоншення та потовщення слизової, новоутворення на початковій стадії, тріщини та переломи кісток лицьового скелета, сторонні тіла) без променевого навантаження та стресу.
Переваги нашої цифрової системи МРТ
У медичному центрі «RADI» для МРТ носа та приносових пазух використовується преміальна модель цифрової системи магнітно-резонансної томографії 2022 року Philips Ingenia Ambition 1.5. Вона забезпечує знімки високої якості з деталізацією найдрібніших відхилень у пазухах носа.
Переваги МРТ навколоносових пазух у «RADI»
Система Ingenia 1.5T була створена на основі революційної архітектури dStream та є першим повністю цифровим МР-томографом. Вона забезпечує вищу та стабільнішу якість знімків у різних проєкціях, низький рівень шуму та максимальний комфорт для пацієнта. МРТ пазух носа в нас підвищує точність діагностики патологій носа та повітроносних порожнин (з-поміж іншого — новоутворень на ранніх стадіях) до 95–98 %, спрощує виявлення травм лицьового скелета та дає змогу знизити ймовірність розвитку ускладнень.
Щоби правильно спланувати дослідження, наш спеціаліст зв'яжеться з лікарем, який спрямував вас на МРТ придаткових пазух носа з контрастом або без нього. Такий підхід дає можливість здобути під час дослідження інформацію, яка повністю відповідатиме діагностичній меті.
Можна обстежити дітей віком до 7 років (від перших днів життя), людей із клаустрофобією, епілепсією, психомоторним збудженням, епізодами панічних атак тощо, вікових пацієнтів. Також у нас можуть пройти діагностику люди з ожирінням (допустима вага до 200 кг).
Наші радіологи проходять тренінги, спеціалізації, стажування, курси та складають іспити у європейських радіологічних спільнотах.
Як проводиться МРТ приносових пазух
Скільки коштує МРТ приносових пазух в медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ навколоносових пазух
Специфічна підготовка до МРТ носових пазух, якщо вона проводиться без внутрішньовенного введення контрасту, не потрібна. Якщо була призначена МРТ приносових пазух із контрастуванням, перед діагностикою потрібно буде виконати кілька простих, але дуже важливих кроків.
У яких випадках проводять МРТ приносових пазух
Показаннями для МРТ навколоносових пазух є:
- різке погіршення нюху або випадки, коли він повністю зникає;
- часті або постійні напади головного болю нез'ясованої етіології (особливо в ділянці лоба та скронь);
- періодичні епізоди носової кровотечі та/або запаморочення;
- закладеність носа (найчастіше — з одного боку);
- часті нежиті;
- слиз, що стікає задньою стінкою носоглотки;
- підозра на орбітальний абсцес, новоутворення (зокрема поліпи, кісти), запальні процеси (з-поміж іншого — хронічний гайморит), патологічну зміну товщини слизової оболонки, травми, вроджені та набуті аномалії розвитку приносових пазух та ін.
Крім клінічної картини, яка вказує безпосередньо на патології носа та придаткових пазух, причиною для призначення МРТ іноді стає симптоматика, пов'язана з очима, вухами та горлом:
- шум і звук, що плаває, у вухах;
- зниження зору та ефект двоїння, спалахів в очах;
- підвищене неконтрольоване виділення слізної рідини;
- проблеми із розмиканням щелепи;
- дискомфорт під час ковтання;
- оніміння обличчя;
- біль у ділянці лицьової частини черепа;
- збільшення шийних лімфатичних вузлів та ін.
МРТ пазух носа можуть рекомендувати для:
- обстеження за неможливості провести КТ;
- уточнення результатів рентгенографії пазух носа;
- призначення консервативного та малоінвазивного лікування;
- отримання актуальної інформації для планування операції;
- диференціації доброякісного процесу від злоякісного;
- моніторингу невиліковних патологій;
- контролю післяопераційних ускладнень та результатів лікування.
Протипоказанням до проведення МРТ приносових пазух стає:
- наявність у тілі конструкцій, що містять метал та електроніку (з-поміж іншого — феромагнітних імплантів);
- будь-які сторонні предмети в тілі (особливо в ділянці сканування), які можуть зміститися та створити загрозу життю пацієнта;
- порушення, пов'язані з проблемою збереження нерухомого стану (тут ми можемо запропонувати вихід — седація);
- вага понад 200 кг;
- І триместр вагітності (навіть для нативного дослідження);
- непереносимість гадолінію, ниркова недостатність, тяжкі форми хронічних захворювань дихальних шляхів легень, вагітність та будь-які стани, що супроводжуються поганим виведенням рідини з організму (якщо необхідне МРТ пазух носа з контрастом);
- гострий інфаркт та передінфарктний стан;
- загальний тяжкий стан та ін.
Остаточне рішення щодо можливості проведення МРТ пазух носа (нативної або з введенням контрасту) завжди залишається за радіологом.
Шукаєте, де зробити МРТ пазух носа? Не знаєте, що показує МРТ пазух носа й не розумієте, навіщо вам його призначили? Прямо зараз можна записатися на МРТ приносових пазух у медичному центрі «RADI». У нас ви знайдете спеціалістів, які все пояснять, проведуть обстеження в комфортних умовах, грамотно розшифрують результати МРТ приносових пазух, що забезпечить ефективність подальшого лікування. Звернувшись до нас уперше та поспілкувавшись із нашим персоналом, ви зрозумієте, що ви знайшли діагностичний центр, експертам якого можна довіряти.
Поширені питання
Тут немає універсальної відповіді. Вибір між КТ та МРТ придаткових пазух носа робить лікар, який рекомендує діагностику з огляду на особливості стану пацієнта та діагностичні цілі. Ані КТ, ані МРТ не належать до категорії скринінгових досліджень, які можна самопризначати.
МРТ носа та приносових пазух використовують для виявлення та оцінювання поліпів. Вона показала високу ефективність у диференціації злоякісних та доброякісних процесів. А в разі введення контрасту дає чітку інформацію про межі, локалізації та обсяги патологічних тканин.
МРТ без введення контрасту триває 15–20 хвилин, а тривалість МРТ приносових пазух із контрастом — приблизно 40 хвилин.
Якщо немає протипоказань, МРТ придаткових пазух є абсолютно безпечною процедурою. Тому виконувати її можна з маленькими часовими інтервалами для контролю лікування, якщо це обґрунтовано медичними показаннями.