МРТ головного мозку
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ гіпофіза
МРТ внутрішнього вуха
МРТ орбіт
МРТ приносових пазух
МРТ основи черепа
МРТ голови та шиї
МРТ артерій шиї
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ грудинно-ключичних зчленувань
МРТ грудного відділу хребта
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ молочних залоз
МРТ ліктьового суглоба
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ матки та яєчників
МРТ сечового міхура
МРТ органів малого таза
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ черевної порожнини
МРТ печінки
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ прямої кишки
МРТ хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ крижів
МРТ крижово-клубових зчленувань
МРТ суглобів
МРТ кульшових суглобів
МРТ колінного суглоба
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
Біопсія молочної залози під МРТ контролем

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

МРТ грудинно-ключичних зчленувань

МРТ грудинно-ключичних зчленувань

МРТ грудинно-ключичних зчленувань

Грудинно-ключичний суглоб є важливою сполукою між грудиною та ключицею. Він забезпечує стабільність та рухливість верхніх кінцівок. Травми та захворювання в цій ділянці можуть суттєво впливати на якість життя пацієнтів, водночас вони досить поширені. Наприклад, деформуючий артроз суглобів трапляється у 20–40 % населення, причому частіше в жінок після 40 років, а вивихи ключиці — це приблизно 5 % від загальної кількості вивихів. Зменшити ризики ускладнень та інвалідизації можна за проведення своєчасної діагностики, включно зі МРТ грудинно-ключичних з’єднань.

МРТ грудинно-ключичних зчленувань — це високоточний неінвазивний метод візуалізації, що дає можливість детально оцінити стан суглобів, хрящів, зв'язок та навколишніх м'яких тканин. Дослідження допомагає виявити запалення, дегенеративні зміни, травми та новоутворення, недоступні для рентгену або КТ. Завдяки тому, що дослідження не ґрунтується на іонізуючому випромінюванні, процедура максимально безпечна, якщо дотримуватися рекомендацій і не приховувати інформацію про хронічні захворювання, вагітність тощо.

Зробити МРТ грудинно-ключичних зчленувань у Києві можна в діагностичному центрі «RADI». Ми пропонуємо комфортні умови обстеження на новітньому цифровому обладнанні, що забезпечує високу деталізацію знімків та достовірність результатів діагностики. Досвідчені радіологи проведуть ретельний аналіз зроблених зображень і складуть висновок відповідно до міжнародних стандартів.

МРТ грудинно-ключичних зчленувань

Переваги нашої цифрової системи МРТ

МРТ грудинно-ключичних суглобів проводиться на сучасному томографі преміального класу Philips Ingenia Ambition 1.5T (модель 2022 року). Завдяки цифровим технологіям цей апарат надає розширений обсяг інформації, що значно підвищує ефективність діагностики.

Пришвидшене сканування

Пришвидшене сканування

Використання інтелектуальної технології Compressed SENSE дало можливість зменшити час сканування на 50 %, не знижуючи якість 3D-зображення суглоба. Знімки зберігають високу чіткість та контрастність, показуючи анатомію грудинно-ключичних зчленувань у найдрібніших деталях.

Комфортні умови дослідження

Комфортні умови дослідження

Технологія In-Bore Experience створює розслаблювальну атмосферу під час сканування завдяки аудіовізуальному супроводу. Тоді як технологія ComforTone знижує шуми на 80 %, а зручні навушники забезпечують додаткову звукоізоляцію.

Психологічна підтримка

Психологічна підтримка

Система AutoVoice автоматично надає пацієнтам чіткі інструкції та важливу інформацію в процесі обстеження, що допомагає зменшити психологічне навантаження та зробити дослідження інтуїтивно зрозумілим.

Обстеження без затримки дихання

Обстеження без затримки дихання

Система Vital Eye для відстеження дихальних рухів дає можливість проводити діагностику без потреби затримувати дихання. Це особливо важливо під час обстеження дітей та пацієнтів у тяжкому стані.

Нові технології обробки даних та експертність

Нові технології обробки даних та експертність

Автоматизовані протоколи та AI-алгоритми (зокрема аналізу та обробки знімків) пришвидшують діагностику та спрощують роботу лікарів. Водночас спеціалісти нашого центру регулярно підвищують свою кваліфікацію, беручи участь у спеціалізованих тренінгах, вебінарах, семінарах та ін.

01/10
/

Переваги МРТ грудинно-ключичних зчленувань у «RADI»

Підвищена інформативність та точність
Підвищена інформативність та точність

МРТ грудинно-ключичних зчленувань у медичному центрі «RADI» — це можливість зробити детальні знімки грудинно-ключичних зчленувань у різних проєкціях та збільшеннях, чутливість до 99 %. Завдяки передовій технології dStream та AI-алгоритмам наш томограф виявляє мінімальні відхилення (приблизно 1 мм). Це дає можливість точно визначити розташування, розміри та межі патологій на ранніх етапах.

Можливість повторного обстеження
Можливість повторного обстеження

МРТ дає можливість здійснювати діагностику без використання рентгенівського випромінювання, покладаючись тільки на магнітне поле та радіохвилі. За наявності показань лікар має можливість призначити повторне проведення цієї процедури.

Підвищена доступність діагностики
Підвищена доступність діагностики

Ми проводимо обстеження для пацієнтів усіх вікових та вагових категорій, включно з людьми віком від 70 років та з масою тіла до 200 кг. Також є можливість виконати МРТ ключиці дітям молодшого віку та людям із проблемами збереження нерухомості (наприклад, у разі клаустрофобії або ПТСР). У таких випадках процедура проводиться із застосуванням седації.

Контакт із вашим лікарем
Контакт із вашим лікарем

Під час дослідження можливе проведення консультації наших спеціалістів із лікарем, який рекомендував пацієнтові пройти магнітно-резонансну томографію. Це допомагає персоналізувати та адаптувати протокол дослідження відповідно до цілей діагностики.

Як проводиться МРТ грудинно-ключичних суглобів

Крок 1

Крок 1

Під час магнітно-резонансної томографії грудинно-ключичних зчленувань пацієнт укладається на спину на стіл томографа. Після цього спеціаліст фіксує голову, груди та руки. Для запобігання виникненню артефактів, що спричиняються рухами, важливо зберігати нерухомість у процесі сканування.

Крок 2

Крок 2

Стіл із пацієнтом заїжджає до кільцевої частини томографа до рівня пояса, після чого спеціаліст залишає приміщення, але залишається на зв'язку з пацієнтом. Під час процедури поруч із пацієнтом має можливість перебувати близька людина.

Крок 3

Крок 3

МРТ грудинно-ключичних суглобів займає приблизно 15 хвилин. Якщо потрібно докладніше дослідження судин, час іноді збільшується. Діагностика з контрастом триває від 30 до 45 хвилин, залежно від часу, необхідного для введення гадолінію та його накопичення в досліджуваних тканинах.

01/10
/

Скільки коштує МРТ грудинно-ключичних зчленувань у медичному центрі RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
МРТ обох грудинно-ключичних сполучень
2730.00 ₴
Назва послуги
Ціна
МРТ обох грудинно-ключичних сполучень з в/в контрастуванням
4050.00 ₴

Як підготуватися до МРТ грудинно-ключичних з’єднань

У разі нативної магнітно-резонансній томографії грудинно-ключичних суглобів пацієнту не потрібно дотримуватися суворих правил підготовки, достатньо не забувати про загальні рекомендації. А ось у разі МРТ із контрастом потрібно підготувати свій організм до введення контрастної речовини та переконатися, що вона не завдасть шкоди (особливо ниркам).

У яких випадках проводять МРТ грудинно-ключичних зчленувань

Ключовими показаннями до МРТ грудинно-ключичних зчленувань можуть бути:

  • травми або пошкодження суглобів, включно з вивихами та розтягненнями;
  • обмеження рухів у ділянці плечового пояса;
  • підозра на запальні захворювання суглобів;
  • діагностика дегенеративних хвороб суглобів (зокрема остеоартриту);
  • підозра на первинні пухлинні утворення в ділянці ключиці та грудей, а також контроль метастатичного ураження з інших ділянок;
  • біль у ділянці грудинно-ключичного зчленування (особливо така, що зберігається після курсу консервативної терапії);
  • післяопераційне спостереження за станом суглобів та тканин;
  • необхідність оцінювання стану судин та м'яких тканин, що оточують суглоби (з-поміж іншого — перед хірургічним лікуванням ділянки зчленування) та ін.

 

Загальними протипоказаннями до МРТ грудинно-ключичних суглобів є:

  • наявність електронних та металевих імплантатів або сторонніх об'єктів, включно з феромагнітними пристроями та кліпсами (особливо в ділянці шиї та верхньої частини тулуба);
  • перший триместр вагітності;
  • маса тіла понад 200 кг;
  • захворювання, у яких неможливо зберегти нерухомість (у такому разі є можливість провести дослідження під седацією);
  • тяжка серцева недостатність та інші серйозні захворювання.

 

МРТ грудинно-ключичних зчленувань із контрастом не рекомендується проводити під час вагітності, індивідуальної непереносимості гадолінію (тільки в разі сильної алергії), тяжкої ниркової недостатності та інших станів, що супроводжуються затримкою рідини в організмі.

Під час грудного вигодовування потрібно тимчасово перевести дитину на зціджене молоко чи суміш. Після повного виведення контрасту (від 24 до 48 годин) можна повернутися до звичайного режиму годування.

Остаточне рішення щодо можливості проведення МРТ грудинно-ключичних з'єднань (з контрастуванням або без) приймає радіолог.

Шукаєте варіанти, де пройти МРТ грудинно-ключичних з'єднань у Києві? У діагностичному центрі «RADI» працюють висококваліфіковані спеціалісти, які забезпечать комфортне обстеження та точне розшифрування результатів, звернуть увагу навіть на незначні зміни тканин. Це допомагає здобути повну картину стану ділянок, що обстежуються, і, спираючись на це, розробити ефективний курс лікування, реабілітації або план операції. Записатися на МРТ грудинно-ключичних зчленувань можна через контакт-центр або форму зворотного зв'язку на нашому сайті в зручний для вас час.

Поширені питання

Що таке грудинно-ключичне зчленування?

Грудинно-ключичне зчленування — суглоб, що з'єднує груднинний кінець ключиці з верхнім відділом грудини та першим ребром. Воно забезпечує рухливість плечового пояса, даючи можливість ключиці рухатися в різних напрямках.

Що інформативніше для обстеження суглобів: КТ чи МРТ?

Для обстеження ділянки навколо суглобів найінформативнішим методом є МРТ, оскільки вона дає можливість детально візуалізувати не тільки кістки, а й м'які тканини — хрящі, зв'язки, сухожилля і суглобові оболонки. На відміну від КТ, яка краще виявляє кісткові ушкодження, МРТ грудинно-ключичних з'єднань дає можливість діагностувати запалення, дегенеративні зміни та розриви м'якотканних структур. Вибирати метод має лікар, з огляду на клінічні потреби.

Через який час можна повторно зробити МРТ грудинно-ключичних зчленувань?

МРТ ключиці (особливо без контрасту) можна повторювати стільки разів, скільки необхідно. Цей метод не використовує іонізуюче випромінювання та є безпечним для організму. Водночас частоту обстежень визначає лікар, з огляду на динаміку лікування та доцільність повторного сканування.

Коментарі (1)
  1. Ковальська Л.:
    17.03.2025


    Проходила в цьому центрі МРТ ключиці. Апаратура настільки якісна, що помітила таку мікротріщину, якої не було видно на попередніх обстеженнях. Тепер уже лікар точно знає мій стан і розробив спеціальну програму відновлення.



Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле