МРТ головного мозку
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ гіпофіза
МРТ внутрішнього вуха
МРТ орбіт
МРТ приносових пазух
МРТ основи черепа
МРТ голови та шиї
МРТ артерій шиї
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ лопатки
МРТ грудинно-ключичних зчленувань
МРТ грудного відділу хребта
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ молочних залоз
МРТ ліктьового суглоба
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ матки та яєчників
МРТ сечового міхура
МРТ органів малого таза
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ черевної порожнини
МРТ печінки
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ прямої кишки
МРТ хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ крижів
МРТ крижово-клубових зчленувань
МРТ суглобів
МРТ кульшових суглобів
МРТ колінного суглоба
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
Біопсія молочної залози під МРТ контролем

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

КТ поперекового відділу хребта

КТ поперекового відділу хребта

-15% на КТ з 11.03 до 11.05.2025 р.

КТ поперекового відділу хребта

Біль у попереку — одна з найпоширеніших скарг серед дорослих. За статистикою, до 80 % людей стикаються з дискомфортом у нижній частині спини, хоча б раз у житті, а у 10 % біль набуває хронічного характеру. Причиною можуть бути остеохондроз, грижі, травми, запальні процеси або новоутворення. Щоб точно визначити джерело симптомів і призначити лікування, проводиться комп'ютерна томографія поперекового відділу хребта. Вона допомагає оцінити кісткові структури та прилеглі тканини.

КТ поперекового відділу хребта — це рентгенологічний метод діагностики, що ґрунтується на пошаровому скануванні. Він дає змогу виявити дегенеративні зміни, переломи, пухлини, запалення й аномалії розвитку, а також оцінити стан міжхребцевих дисків і суглобів. Якщо є потреба, використовується контрастна речовина, яка покращує візуалізацію судин, нервових волокон і м'яких тканин. КТ попереку дає точніші результати, якщо порівняти їх зі звичайним рентгеном.

Визначити причину болю без детального обстеження неможливо, а самолікування часто погіршує ситуацію, аж до інвалідизації. Щоб уникнути ускладнень і своєчасно почати терапію, рекомендуємо пройти комп'ютерну томографію поперекового відділу хребта в Києві в нашому діагностичному центрі «RADI». Експерти клініки проведуть обстеження швидко, без болю і черг, а головне — з інформативним результатом.

КТ поперекового відділу хребта

Переваги цифрової системи Philips Incisive CT Plus

Записатися на КТ поперекового відділу хребта в медичний центр «RADI» — означає вибрати точну діагностику, безпеку й комфорт. Дослідження проводять на 128-зрізовому томографі Philips Incisive CT Plus 2022 року, який поєднує передові технології та інтелектуальні алгоритми обробки зображень і контролю процесу сканування.

Висока точність діагностики
Висока точність діагностики

128-зрізова технологія дає змогу детально вивчити поперековий відділ хребта, виявляючи найменші зміни в структурі хребців, дисків і навколишніх тканин. Дослідження допомагає діагностувати остеохондроз, спондилолістез, міжхребцеві грижі, стеноз хребетного каналу, наслідки травм та інші патології на початковому етапі розвитку.

Передові технології для безпеки та точності
Передові технології для безпеки та точності

Сучасні технології, такі як низьковольтне сканування (70 кВ), ітеративна реконструкція iDose4, зменшення артефактів O-MAR та аналітична платформа IntelliSpace Portal, дають змогу зробити чіткі знімки за мінімальної дози опромінення. Це особливо важливо для пацієнтів, яким необхідне регулярне спостереження за станом хребта.

Комфорт під час процедури
Комфорт під час процедури

Широкий гентрі томографа, ергономічний стіл і висока швидкість сканування знижують психологічний і фізичний тиск на пацієнта. Це особливо актуально для людей із вираженим больовим синдромом, обмеженою рухливістю, тривожністю, ПТСР, клаустрофобією тощо.

Оперативність результатів
Оперативність результатів

Інноваційні алгоритми оброблення зображень пришвидшують отримання даних, даючи змогу лікарям оперативно аналізувати результати.

Інтуїтивний супровід процедури
Інтуїтивний супровід процедури

Технологія AutoVoice дає чіткі голосові інструкції, допомагаючи пацієнту правильно підготуватися і залишатися нерухомим під час дослідження. Це знижує стрес і робить КТ поперекового відділу хребта комфортним, навіть для тих, хто проходить процедуру вперше або нервує.

01/10
/

Переваги КТ-дослідження поперекового відділу хребта в діагностичному центрі «RADI»

Висока діагностична цінність
Висока діагностична цінність

Сучасний томограф Philips Incisive CT Plus дає змогу детально візуалізувати поперековий відділ хребта, виявляючи дегенеративні зміни, грижі, компресію нервових корінців, наслідки травм тощо. Інтелектуальна система обробки зображень підвищує їхню чіткість, а заразом і достовірність діагностики патологічних станів попереку.

Мінімальне променеве навантаження
Мінімальне променеве навантаження

Технологія зниженої радіаційної експозиції забезпечує безпеку під час частих обстежень. КТ поперекового відділу можна проводити багаторазово, що є особливо важливим під час динамічного спостереження за захворюваннями хребта або післяопераційного контролю.

Комфорт і доступність майже для всіх
Комфорт і доступність майже для всіх

Дослідження доступне для пацієнтів різного віку і фізичного стану, зокрема для дітей (за екстреними показаннями), людей похилого віку, пацієнтів із масою тіла до 200 кг, людей із тривожністю, клаустрофобією, ПТСР, сильними болями та іншими станами, за яких важко зберігати нерухомість. Якщо є потреба, сканування проводиться під медикаментозним сном для підвищення комфорту й точності.

Точний та експертний аналіз
Точний та експертний аналіз

Алгоритм IntelliSpace Portal покращує обробку зображень, даючи змогу виявити найдрібніші зміни. Це пришвидшує постановку діагнозу, і є особливо цінним у складних клінічних випадках або під час моніторингу в динаміці.

Як проводиться КТ поперекового відділу хребта

Крок 1
Крок 1

Перед КТ поперекового відділу хребта пацієнт знімає металеві предмети й лягає на стіл томографа. Лікар пояснює хід процедури та просить зберігати нерухомість. Підготовка займає приблизно 10 хвилин. Якщо потрібна детальна візуалізація тканин, вводиться контрастна речовина. У такому разі знадобиться ще час для розподілу контрасту.

Крок 2
Крок 2

Комп'ютерна томографія поперекового відділу хребта виконується за допомогою рентгенівських променів, які пошарово сканують кістки, диски та м'які тканини. Сканування займає не більше, ніж 1–2 хвилини. Після завершення лікар перевіряє якість зображень перед їхньою обробкою.

Крок 3
Крок 3

Після обробки даних лікар складає висновок. Час його підготовки залежить від складності випадку та діагностичних цілей. Пацієнт здобуває результати КТ попереку з описом у міжнародному форматі та знімками, за якими потрібно пройти консультацію в профільного фахівця. Після дослідження з контрастом підтримуйте достатній рівень гідратації, щоб допомогти організму швидше вивести речовину.

01/10
/

Скільки коштує КТ поперекового відділу в медичному центрі RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
КТ одного відділу хребта
1334.50 ₴
Назва послуги
Ціна
КТ одного анатомічного відділу за клінічною задачею, узгодженою з лікуючим спеціалістом з в/в контрастуванням
3128.00 ₴

Як підготуватися до КТ поперекового відділу

Підготовка до КТ поперекового відділу хребта відіграє важливу роль в отриманні точних і якісних зображень. І якщо в разі дослідження без введення контрасту, вона складається із загальних рекомендацій, то в разі використання КТ поперекового відділу з контрастуванням потрібна обов'язкова додаткова підготовка. Вона допомагає не тільки підвищити інформативність, а і знизити ризик розвитку побічних реакцій.

У яких випадках проводиться комп’ютерна томографія поперекового відділу

КТ попереку призначається для оцінювання стану кісток, суглобів та інших тканин у нижній частині спини. Показання до комп'ютерної томографії поперекового відділу включають такі випадки, як:

  • болі в попереку, що не минають після лікування;
  • підозра на грижу диска або звуження хребетного каналу;
  • травми попереку, наприклад — після падінь або ударів;
  • оніміння, слабкість у ногах або інші ознаки здавлення нервів;
  • підозра на зміщення хребців;
  • додаткова діагностика в разі розсіяного склерозу і проблем із контролем сечовидільної функції;
  • потреба в вимірюванні кута викривлення хребта;
  • контроль стану після операцій на хребті;
  • необхідність складання плану перед хірургічним лікуванням тощо.

 

КТ поперекового відділу хребта з контрастом використовують, коли потрібно краще розглянути м’які тканини, нервові волокна або судини. Тому застосування контрасту показане в таких ситуаціях:

  • підозра на пухлину або запалення в поперековій ділянці;
  • контроль метастатичних уражень хребта;
  • уточнення кровопостачання тканин навколо хребта;
  • виявлення абсцесів або інших прихованих вогнищ інфекції.

 

Протипоказання до КТ поперекового відділу хребта бувають загальними й пов'язаними з контрастом. До загальних обмежень належать:

  • вагітність (через вплив випромінювання на плід);
  • період годування груддю;
  • важкий стан пацієнта, що заважає лежати нерухомо;
  • гострі інфекції з лихоманкою;
  • накопичене променеве навантаження на організм;
  • вага понад 200 кг (технічна особливість столу томографа) та ін.

 

Протипоказання до використання контрасту:

  • проблеми з нирками, оскільки вони виводять речовину;
  • сильна алергія на йод, що спричиняє реакції типу висипу;
  • неконтрольований діабет;
  • печінкова й серцева недостатність;
  • хвороби щитоподібної залози з підвищеною функцією тощо.

 

Консультація лікаря є необхідною до проведення КТ попереку, щоб вивчити симптоми, результати аналізів та історію хвороби, а також оцінити ризики. Самостійно призначати собі таку діагностику не можна.

Остаточне рішення про проведення КТ поперекового відділу хребта з контрастом або без нього приймає спеціаліст центру.

Зверніться до центру «RADI», щоб зробити КТ поперекового відділу хребта в Києві та отримати найбільш достовірний результат. Сучасні технології та досвідчені фахівці гарантують високу якість обстеження. Якщо є направлення від лікаря, запишіться на діагностику через сайт або телефоном просто зараз — подбайте про своє здоров'я, довіривши діагностику в надійні руки професіоналів.

Поширені питання

Що включає поперековий відділ хребта?

Поперековий відділ — це нижня частина спини, що складається з п'яти великих хребців. Вони підтримують тіло, допомагають рухатися та захищають спинний мозок. Тут проходять нерви, що впливають на ноги та внутрішні органи. КТ поперекового відділу хребта показує ці структури чітко та детально.

Як зрозуміти, що є проблеми в поперековому відділі хребта?

Біль у нижній частині спини, скутість чи оніміння в ногах можуть вказувати на проблеми. Іноді відчуття віддають у сідниці чи стегна. Якщо симптоми не проходять, КТ поперекового відділу хребта допоможе визначити причину краще, ніж звичайний рентген. Для точного діагнозу зверніться до лікаря.

Які патології можна побачити на КТ поперекового відділу хребта?

КТ попереку виявляє грижі дисків, протрузії, звуження каналу спинного мозку, наслідки травм (з-поміж іншого — переломи), новоутворення. Також на його знімках можна побачити й інші зміни кісток (дегенеративно-дистрофічні, запалення тощо). Дослідження безпечне (якщо немає протипоказань) і точне, але призначати та інтерпретувати результати має спеціаліст. Зверніться до лікаря.

Коментарі (0)


Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле