КТ щелепно-лицьової ділянки
Згідно з інформацією ВООЗ, захворювання щелепно-лицьової ділянки є серйозною медичною проблемою, зокрема через високу частоту онкологій та травм. Тільки 22–25 % пацієнтів із раком слизової оболонки рота звертаються за медичною допомогою на ранніх стадіях, що суттєво ускладнює лікування. Ще гірша ситуація з діагностикою пухлин верхньощелепної пазухи, де своєчасне виявлення становить тільки 9,1 %. Також високим залишається рівень травм та дефектів щелепних кісток та зубів, що потребують комплексного лікування та реабілітації. Якісне обстеження, з-поміж іншого комп'ютерна томографія щелепно-лицьової ділянки, відіграє величезне значення в постановці точного діагнозу та подальшому подоланні захворювань щелепно-лицьової ділянки.
КТ щелепно-лицьової ділянки — це метод діагностики, який використовує рентгенівські промені для створення детальних зображень структур обличчя, щелеп та зубів. За допомогою КТ можна виявити різноманітні захворювання, такі як пухлини, травми, інфекції, аномалії розвитку та інші хвороби. Метод дає можливість здобути пошарові знімки та більш точно оцінити стан кісток, м'яких тканин та зубних структур. КТ щелеп є важливим інструментом у плануванні операції та оцінювання ефективності лікування.
Пройти КТ щелепно-лицьової ділянки в Києві можна в діагностичному центрі «RADI». Ми пропонуємо нашим пацієнтам зручні умови для обстеження з використанням сучасного цифрового обладнання, яке забезпечує відмінну якість знімків із високою чіткістю, роздільною здатністю, контрастністю та мінімальною товщиною зрізів. А наші експерти-радіологи зроблять найточнішу розшифровку зроблених зображень.
Переваги цифрової системи Philips Incisive CT Plus для пацієнтів
Комп'ютерна томографія щелепно-лицьової ділянки виконується на 128-зрізовому апараті Philips Incisive CT Plus 2022 року. Ця інноваційна модель має безліч просунутих функцій, призначених для вирішення різних діагностичних завдань, зокрема в щелепно-лицьовій хірургії.
Переваги КТ щелепно-лицьової ділянки в «RADI»
КТ щелепно-лицьової області на системі Philips Incisive CT Plus забезпечує отримання якісних зображень із розширеною ділянкою сканування. Реконструкція знімків виконується з роздільною здатністю матриці 768 x 768 і 1024 x 1024, що стає запорукою вивчення невеликих анатомічних ділянок. Це дає можливість ретельно аналізувати структури щелеп та виявляти навіть мінімальні відхилення в досліджуваній зоні.
У нашому центрі КТ щелеп можуть пройти пацієнти навіть старше 70 років, а також ті, хто має масу тіла до 200 кг, діти віком до 7 років і люди з клаустрофобією та іншими станами, за яких ускладнене нерухоме перебування. Дітям та людям із проблемами збереження нерухомості КТ щелепно-лицьової ділянки виконується під седацією.
Завдяки технології iDose4 КТ щелепно-лицьової ділянки виконується з мінімальною дозою опромінення. Рівень радіації за цих умов знижується на 80 %, що дає можливість лікареві здобути зображення кількох ділянок тіла одночасно. Отже, за наявності медичних показань та дотримання рекомендацій профільного лікаря процедуру можна повторити.
Беручи участь у тренінгах, вебінарах та інших навчальних заходах, спеціалісти діагностичного центру регулярно підвищують кваліфікацію.
Якщо потрібно, перед проведенням томографії наш співробітник зв'яжеться з лікарем, який призначив дослідження, щоб уточнити всі важливі моменти. Такий крок допомагає покращити інформативність дослідження та гарантує його точну відповідність поставленим діагностичним цілям.
Як проводиться КТ щелепно-лицьової ділянки
Скільки коштує КТ щелепно-лицьової ділянки в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до КТ щелепно-лицьової ділянки
Для проведення дослідження без контрастування не потрібна жодна спеціальна підготовка. Однак під час проведення КТ щелепно-лицьової ділянки з контрастом треба дотримуватися кількох простих рекомендацій.
У яких випадках проводиться КТ щелепно-лицьової ділянки
Показаннями до КТ щелепно-лицьової ділянки можуть бути:
- підозри на переломи кісток черепа, щелеп або лицьових кісток;
- хронічні запальні захворювання (зокрема синусити, абсцеси чи інфекції м'яких тканин обличчя);
- оцінювання стану після щелепно-лицьових операцій;
- виявлення та діагностика пухлин, кіст або інших утворень;
- проблеми з прикусом та викривлення щелепи;
- патології зубів, зокрема кореневі кістозні утворення, ретиновані зуби або аномалії коренів;
- захворювання та зміни в ділянці скронево-нижньощелепного суглоба;
- оцінювання складних станів після травм або хірургічних операцій у ділянці щелеп та лицьових кісток тощо.
У перелік протипоказань для КТ щелепно-лицьової ділянки входить:
- період грудного вигодовування;
- вагітність (особливо I триместр);
- надмірна вага (понад 200 кг);
- ниркова недостатність, непереносимість йоду та тяжкий перебіг цукрового діабету (за проведення КТ із контрастом);
- невідповідний ризик радіаційного опромінення, коли частота КТ надто висока чи є можливість провести альтернативні методи діагностики без використання променевого навантаження (наприклад, МРТ).
Перед проведенням процедури необхідно обов'язково здобути консультацію радіолога, який оцінить необхідність та безпеку КТ у вашому випадку, ухваливши остаточне рішення щодо проведення обстеження.
Бажаєте записатися на КТ щелепно-лицьової ділянки в Києві в діагностичному центрі «RADI»? Для отримання детальної консультації, зв'яжіться з нашим контакт-центром. Також можна записатися на обстеження, заповнивши онлайн-форму на нашому сайті. Ми забезпечимо комфортне проходження діагностики на сучасному обладнанні, а точні результати допоможуть вашому лікарю обрати найкращий план лікування або скоригувати його.
Поширені питання
У чому різниця між рентгеном та КТ щелепно-лицьової ділянки?
Рентген щелепно-лицьової ділянки дає двовимірне зображення, що дає можливість оцінити загальний стан кісток та зубів. Комп'ютерна томографія — тривимірне з високою деталізацією, що дає змогу точніше вивчити анатомічні структури, м'які тканини, патології та травми. Тому КТ використовується для складнішої діагностики, де потрібна висока точність та комплексне уявлення.
У чому різниця між КТ голови та КТ щелепно-лицьової ділянки?
КТ голови охоплює весь череп, включно з головним мозком, кістками черепа та навколишніми структурами, та використовується для діагностики неврологічних хвороб, травм або пухлин. КТ щелепно-лицьової ділянки фокусується на зубах, щелепах, приносових пазухах і м'яких тканинах обличчя. Вона здебільшого призначена для оцінювання стоматологічних, ортодонтичних чи травматичних патологій.
Чи можна наносити макіяж перед КТ щелепи?
Перед проведенням дентальної КТ щелепи не рекомендується наносити макіяж, оскільки косметичні засоби можуть містити мікрочастинки металів, які можуть спотворити результати сканування. Для точної діагностики шкіра обличчя має бути чистою.
Що показує КТ щелепно-лицьової ділянки?
КТ щелепно-лицьової ділянки дає змогу детально візуалізувати кістки, зуби, суглоби та м'які тканини, виявляючи патології (зокрема переломи, запалення, злоякісні та доброякісні новоутворення). Цей метод діагностики також допомагає оцінити стан зубощелепної системи перед хірургічним втручанням чи імплантацією.
Чи треба чистити зуби перед КТ щелеп?
Чистити зуби перед комп’ютерною томографією щелепи не треба. Однак важливо, щоби під час процедури в ротовій порожнині не було сторонніх предметів, таких як залишки їжі або зубні протези. Рекомендується дотримуватися стандартної гігієни порожнини рота для комфорту діагностики.