КТ грудної клітки за COVID-19
КТ грудної клітки — це швидкий та інформативний метод дослідження. Крім діагностики основної групи захворювань, його рекомендовано виконувати в разі підозри на COVID-19. КТ грудної клітки дає змогу визначити форму, розміри та розташування органів, візуалізувати кісткові, хрящові та паренхіматозні утворення, оглянути порожнину грудної клітки, її наповнення тощо.
Переваги обладнання
Philips Incisive CT Plus 128 зрізів 2022 року є революційним апаратом у галузі медицини. Він створений на основі адаптивного підходу до клінічних завдань. Широкі можливості забезпечені завдяки таким показникам роботи:
Переваги КТ грудної клітки в RADI
процедура дає змогу отримати точний результат за мінімальний проміжок часу — швидкість сканування забезпечує мінімум дихальних артефактів;
дослідження можна проводити навіть у разі, якщо в тілі людини знаходиться кардіостимулятор, медичні імплантати, затискачі тощо;
діагностика дозволена пацієнтам, які страждають на клаустрофобію — у зону томографа поміщається лише та ділянка тіла, яка досліджується;
ми гарантуємо високу якість роботи: відповідність міжнародним стандартам, використання провідних технологій та індивідуальний підхід;
відсутність похибок дає змогу лікарю-радіологу поставити правильний діагноз (чіткість зображення — до 1 міліметра);
завдяки сучасному обладнанню, після процедури пацієнт не відчуває побічних ефектів. Також у цьому випадку немає абсолютних протипоказань.
Як проходить обстеження?
Скільки коштує КТ грудної клітки в RADI?
Як підготуватися до КТ?
Кому необхідно пройти це обстеження?
Лабораторний аналіз крові, хоч і спрямований на визначення збудника SARS-CoV–2, але часто він дає хибнонегативний результат. На сьогодні КТ є ключовим методом діагностики COVID-19. З його допомогою лікар може виявити пневмонію, встановити, наскільки сильно були уражені легені, оцінити рівень заповнюваності альвеол рідиною, фіброзною тканиною та іншим субстратом.
КТ грудної клітки проводиться за призначенням лікаря. Дослідження виправдане, якщо:
- фахівець хоче отримати додаткову інформацію або визначитися, чи необхідна госпіталізація пацієнта в конкретному випадку;
- людина перебуває в зоні ризику (раніше в неї було діагностовано цукровий діабет, ниркову недостатність, захворювання серця та судин);
- потрібно дати оцінку лікуванню, яке проводять (за сприятливого стану через інтервал 2–3 тижні, якщо лікування не дає результату, то через 1 тиждень).
КТ грудної клітки рекомендовано за таких симптомів: втрата смаку та нюху, закладеність носа, кашель, біль у м’язах, запаморочення, сильна слабкість і втома. Клінічна картина важчих випадків представлена болем у грудях, утрудненим диханням, ознаками набряклості та ураження легень, дихальною недостатністю, підвищенням температури тіла до 38 °C.
Поширені питання
Що таке COVID-19?
COVID-19 — це гостра респіраторна інфекція, спричинена вірусом SARS-CoV–2. Його джерелом є хвора людина. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом під час прямого контакту, при кашлі, чханні або розмові, рідше — через брудну поверхню. Сприйнятливість людей до COVID-19 висока. Через антигенний різновид вірусу частота повторного інфікування також залишається великою. Інкубаційний період COVID-19 становить від 1 до 14 днів.
Як виглядає ураження легень на КТ?
На ураження легень унаслідок COVID-19 фахівцю вказує наявність «матових скелець». Так називають світлі ділянки, які нагадують наліт і свідчать про ущільнення тканини. У 85 % випадках вони розташовані в обох легенях, навколо бронхів і біля плеври. Ураження в розмірі до 5 % оцінюється, як легке, до 50 % — як середнє, понад 50 % — як важке. Якщо орган функціонує на 45 % і менше, пацієнт має бути терміново госпіталізований. Крім «матового скельця», на наявність COVID-19 в організмі вказують ознаки: повітря в просвіті бронхів, ущільнення тканини між частками легень, схожість її структури зі структурою бруківки.
Що ще показує КТ грудної клітки, крім COVID-19?
Крім COVID-19, КТ грудної клітки дає змогу виявити туберкульоз, тимому, патологічний процес у ділянці середостіння, новоутворення на легенях. У такому разі для діагностики більше підходить це дослідження, ніж МРТ. КТ грудної клітки виконують у разі механічних та інших травм, переломів ребер і грудного відділу хребта. Щоб візуалізувати судини, а також оцінити стан легеневої артерії, лікар попередньо вводить контрастну речовину.
Мирослава:
10.01.2025
Що ми з родиною перенесли через цей клятий ковід. Добре, що хоч я живою залишилася. Але легені доведеться серйозно підліковувати. Для цього якраз і проходила КТ в цьому центрі.
Марія:
28.12.2024
Гарний діагностичний центр, приємний персонал. Лікар, який проводив мені КТ все детально пояснив, ознайомив з усіма висновками. Візитом в центр я залишилася задоволеною.