МРТ діагностика раку тіла і шийки матки за системою FIGO / МРТ діагностика раку яєчників за системою O-RADS
Рак яєчників, шийки й тіла матки — це захворювання, що достатньо часто трапляються. Рак шийки матки є четвертим за поширеністю видом онкології в жінок — щорічно фіксується орієнтовно 600 тис. нових випадків. Тоді як раку тіла матки — приблизно 150 тис. (найчастіше діагностується в жінок під час менопаузи). Рак яєчників займає третє місце серед онкологій гінекологічного профілю — 10,9 на 100 000 жінок із загальної популяції на рік. Водночас усі три види раку частіше діагностуються на останніх стадіях, тому мають досить високу смертність. Щоб уберегти себе від цього, жінці потрібно проходити регулярний скринінг свого здоров’я. За наявності чинників схильності найкраще для скринінгового обстеження підходить магнітно-резонансна томографія матки та яєчників.
МРТ органів малого таза в жінок, МРТ матки та придатків, МРТ матки та яєчників — це неінвазивний та максимально точний метод візуалізації органів, який застосовується для оцінювання анатомії та патологічних станів матки (тіла та шийки) та яєчників.
МРТ органів малого таза в жінок дає змогу:
- здобути морфологічну та фізіологічну інформацію про органи,
- виявити доброякісні та злоякісні новоутворення,
- диференціювати та стадіювати новоутворення,
- виявити метастази в органи малого таза,
- виявити захворювання яєчників та зміни в їхній структурі,
- оцінити кількість фолікул,
- підтвердити вроджені аномалії будови репродуктивних органів,
- контролювати динаміку здійснюваного лікування та ін.
У порівнянні з КТ та УЗД, МРТ матки та яєчників дає більшу точність та інформативність (особливо під час вивчення новоутворень). Вона має вищу контрастну й роздільну здатність візуалізації, дає змогу визначити наявність патології на ранніх стадіях.
Для виявлення та стадіювання раку тіла / шийки матки та яєчників у діагностичному центрі «RADI» застосовуються стандартизовані системи класифікації FIGO (рак шийки / тіла матки) та O-RADS (рак яєчників). Записатися на МРТ матки та яєчників у нас — це не пропустити життєво важливі зміни у своєму організмі, здобути результати діагностики, у яких ви зможете бути впевненою на 100 %, і пройти обстеження в спокійних та комфортних умовах, без стресу та черг.
Переваги нашої цифрової системи МРТ
У центрі «RADI» для МРТ за діагностики раку шийки матки та інших захворювань використовується обладнання нового покоління. А саме — преміальна цифрова система магнітно-резонансної томографії 2022 Philips Ingenia Ambition 1.5T. Вона має широку апертуру тунелю магніту (70 см) та дає змогу обстежити пацієнтів із зайвою вагою (до 200 кг).
Переваги МРТ матки та яєчників у «RADI»
Як проводиться МРТ матки та яєчників
Скільки коштує МРТ матки та яєчників у медичному центрі RADI
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ матки та яєчників
Специфічної підготовки до МРТ матки та яєчників немає, якщо проводиться обстеження без застосування контрасту. У разі МРТ матки та яєчників із контрастуванням, є чек-лист, який не займе багато часу та сил.
Незалежно від того, призначено дослідження з контрастом або без, МРТ матки та яєчників не проводиться під час менструації. Оптимальним часом проведення діагностики є 7–12 день менструального циклу. Саме в цей період можна здобути найточнішу інформацію про морфологічний та фізіологічний стан матки та придатків.
Також перед МРТ у діагностичному центрі «RADI» обов’язково надайте лікареві результати проведених раніше досліджень (якщо такі є) та попередьте його про наявність зовнішніх і внутрішніх конструкцій, що містять метал чи електроніку.
У яких випадках проводиться МРТ матки та яєчників?
Попри те, що найкращим методом візуалізації жіночої репродуктивної системи є УЗД, воно значно програє в інформативності, точності та можливостях магнітно-резонансної томографії матки та яєчників, особливо за наявності в пацієнтки:
- надмірної ваги,
- скупчення газів у кишківнику,
- вже встановленого діагнозу, який потребує деталізації.
Магнітно-резонансна томографія має вищу контрастну роздільну здатність, найкращу здатність диференціювати тканини, а також можливість багатоплощинної візуалізації. Тому цей метод дедалі частіше використовують для оцінювання патології органів малого таза в жінок.
Показанням до МРТ матки та яєчників можуть стати такі тривожні симптоми збою в організмі жінки (зокрема в комбінації один з одним), як:
- постійно підвищена температура тіла;
- часті епізоди гострого або переймоподібного болю внизу живота;
- швидка втрата ваги (без видимої причини);
- кров’янисті виділення в сечі або стільці;
- болючі менструації;
- порушення менструального циклу;
- кровотечі поза менструацією тощо.
Також МРТ можуть призначити для:
- уточнення клінічної картини за підозрілих результатів УЗД;
- підтвердження діагнозу за підозри на геморагічні кісти яєчників, ендометріому, аномалії маткових труб, фіброму яєчників, лейоміому, поліпи ендометрію, неоваріальні новоутворення та ін.;
- діагностики онкології репродуктивних органів (з-поміж іншого — раку шийки матки, ендометріальної карциноми, раку яєчників);
- диференціації злоякісних утворень від доброякісних;
- підтвердження та контролю вроджених аномалій розвитку органів;
- уточнення причин безплідності;
- контролю консервативного та хірургічного лікування;
- регулярного скринінгу рецидивів раку та ін.
Магнітно-резонансна томографія матки та її придатків також допомагає стадіювати рак тіла / шийки матки та яєчників. За допомогою інформації, виявленої під час обстеження, лікар підбирає найефективнішу схему лікування або коригує терапевтичний протокол, що вже застосовується.
Істотних протипоказань до проведення МРТ матки та яєчників немає. Останнє слово залишається за лікарем — тільки він вирішує, наскільки важливо, безпечно та виправдано проводити обстеження.
Обмеженнями для проведення МРТ є:
- феромагнітні імпланти — ортопедичні конструкції, кардіостимулятори, інсулінові помпи тощо;
- надмірна вага — понад 200 кг;
- гострий інфаркт, інсульт та тяжка серцева недостатність (поки стан не буде стабілізовано);
- І триместр вагітності;
- клаустрофобія та інші психічні розлади;
- татуаж із використанням металовмісних пігментів;
- підвищена чутливість до контрастної речовини (якщо необхідно провести МРТ матки та яєчників із контрастуванням);
- ниркова недостатність та інші стани, які призводять до поганого виведення рідини з організму (для введення контрасту).
Також МРТ із контрастом з обережністю виконують жінкам, що годують груддю. Рекомендується припинити годування, доки речовина не буде повністю виведена з організму — зазвичай це відбувається через дві доби.
Шукаєте, де пройти МРТ матки та яєчників у Києві? Пройдіть обстеження органів малого таза в діагностичному центрі «RADI». Ми пропонуємо високу точність результатів, професіоналізм лікарів, оперативність розшифрування сканів та комфорт під час процедури. А головне — весь наш колектив розуміє надцінність точності та інформативності результатів для кожної пацієнтки. Тому, незалежно від того, було проведено профілактичний скринінг, МРТ діагностику раку тіла та шийки матки за системою FIGO або МРТ діагностику раку яєчників за системою за системою O-RADS, радіологи не пропустять навіть найменше відхилення.
Поширені питання
Найчастіше МРТ за раку ендометрію призначається для:
- постановки діагнозу, коли є симптоми (зокрема матка, що швидко збільшується в розмірі в постменопаузальному віці);
- додаткового оцінювання гістологічно підтвердженого діагнозу;
- уточнення діагнозу після тривожних результатів УЗД або КТ (особливо за наявності вагінального стенозу — немає доступу для біопсії);
- визначення походження раку (ендометріальний чи ендоцервікальний);
- скринінгу за підозри на рецидив раку після лікування;
- отримання інформації щодо метастатичного поширення раку.