МРТ прямої кишки
За думкою експертів, тільки таке захворювання прямої кишки, як колоректальний рак, має сумну статистику — приблизно 2 млн нових випадків і понад 900 тис. смертей на рік. А крім нього є й інші патологічні стани прямої кишки, які потребують якісної діагностики. Найбільш інформативним та нетравматичним дослідженням цієї частини товстого кишківника є магнітно-резонансна томографія прямої кишки.
МРТ прямої кишки — це надійний і безболісний метод 3D-візуалізації нижніх відділів кишківника, який дає можливість зробити пошарові знімки кишкових стінок і тканин, що їх оточують. Вона призначається для первинної діагностики та контролю ефективності проведеного лікування. Магнітно-резонансна томографія прямої кишки допомагає виявити будь-які відхилення від норми в її тканинах (з-поміж іншого — онкологію), навіть на ранніх стадіях їхнього розвитку, коли вони ще не мають виражених симптомів.
Для МРТ прямої кишки в Києві в діагностичному центрі «RADI» не просто застосовують преміальне обладнання, що забезпечує 95–98 % достовірність, а й гарантують грамотну розшифровку результатів досвідченими спеціалістами. Звернення до нашого центру — це висока якість діагностики, яка допомагає заощадити час, виконати процедуру в комфортних умовах, мінімізувати стресові чинники, а головне — забезпечує точне оцінювання поточного стану пацієнта.
Переваги нашої цифрової системи для пацієнтів
Застосування МР-томографа Philips Ingenia Ambition 1.5T 2022 року з архітектурою dStream дає можливість зробити тривимірні пошарові знімки, що детально візуалізують усі тканини з максимальною точністю. Сучасні технології дають нашим пацієнтам ще й інші переваги.
Переваги МРТ прямої кишки у «RADI»
Архітектура dStream, що використовується в нашому томографі, робить МР-установку повністю цифровою, що виключає помилки. Отримані пошарові зображення мають високу контрастність, яка допомагає лікарю встановити правильний діагноз, спланувати операцію та оцінити ефективність лікування. Інформативність результатів дає змогу виявити навіть ті змінені ділянки, розмір яких не перевищує 1 мм.
Невеликий список абсолютних протипоказань допомагає виконувати своєчасну діагностику практично кожному пацієнтові, який звернувся до нас. Магнітно-резонансну томографію прямої кишки можна зробити дітям будь-якого віку, людям похилого віку та пацієнтам із зайвою вагою до 200 кг. Дітям віком до 7 років та іншим пацієнтам, які з якихось причин не можуть зберігати нерухомість, МРТ прямої кишки виконується під седацією.
Якщо буде потреба підвищити інформативність процедури чи виключити протипоказання до МРТ прямої кишки, наш спеціаліст погоджує план виконання обстеження з лікарем, що його призначив.
Спеціалісти «RADI», які виконують процедуру, регулярно проходять курси, тренінги та стажування в європейських радіологічних спільнотах.
Як роблять МРТ прямої кишки
Скільки коштує МРТ прямої кишки в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до МРТ прямої кишки
Складна підготовка до МРТ прямої кишки не потрібна.
Для проведення МРТ прямої кишки з контрастом або без, необхідно обов'язково надати спеціалісту клініки таку інформацію, як:
- направлення на МРТ прямої кишки від лікаря;
- результати раніше проведеної МРТ, УЗД, КТ тощо (якщо вони є);
- медичні висновки про хронічні захворювання, алергічні реакції, вагітність, присутність металевих конструкцій або електронних приладів у тілі та ін.
У яких випадках проводиться МРТ прямої кишки
Показання до МРТ прямої кишки визначаються скаргами та симптомами, що проявляються в пацієнта. Найчастіше причиною призначення магнітно-резонансної томографії прямої кишки є:
- підозри на доброякісні та злоякісні новоутворення нижніх відділів кишківника або метастази, запальні захворювання (з-поміж іншого — флегмону, парапроктит, абсцес, нориці та ін.), внутрішній геморой, набуті порушення прохідності кишківника тощо;
- раніше виявлені патологічні стани — для динамічного спостереження та контролю якості проведеного лікування;
- вроджені аномалії нижніх відділів товстої та прямої кишки;
- необхідність оцінювання поширеності патології;
- профілактичний скринінг за віком та за наявності підвищених ризиків розвитку патологій прямої кишки;
- інфільтративний ендометріоз та ін.
МРТ прямої кишки з контрастом найчастіше призначається за новоутворень (з-поміж іншого — для точнішої диференціації), підозрі на метастазування або у разі дегенеративно-деструктивних порушень.
«Червоними» сигналами для виконання МР-сканування прямої кишки можуть стати такі симптоми, як:
- поява болю, крові чи гною в калі, якщо немає видимих причин;
- анемія, що не має інших етіологічних чинників;
- кров на спідньому;
- підвищена стомлюваність;
- різка зміна ваги (у будь-який бік);
- багаторазові тривалі порушення в дефекації (закрепи, проноси);
- збільшення лімфовузлів та ін.
Протипоказання до МРТ прямої кишки та їх абсолютність встановлюються лікарем персонально у кожному конкретному випадку. Водночас спеціаліст оцінює співвідношення ризиків та діагностичної користі дослідження.
Здебільшого перешкодою до проведення МРТ прямої кишки можуть стати:
- металеві імпланти та прилади з електронікою, що підтримують життєдіяльність (зокрема штучні водії ритму);
- І триместр вагітності;
- весь період виношування дитини, порушення функції нирок, алергія на гадоліній, захворювання на стадії декомпенсації тощо (для проведення МРТ прямої кишки з контрастуванням);
- вага пацієнта понад 200 кг та ін.
Не знаєте, де краще зробити МРТ прямої кишки, щоб ще й максимально точні результати отримати? Діагностичний центр «RADI» пропонує записатися на процедуру та здобути правдиві результати, увагу та відповідальність персоналу. Також у нас можна не тільки пройти первинне обстеження, а і здобути другу думку. Спеціалісти центру помітять навіть мінімальні відхилення в стані тканин прямої кишки, що допоможе вчасно розпочати курс лікування.
Поширені питання
Яку роль відіграє МРТ за діагностики раку?
Якщо зробити МРТ прямої кишки, виявити колоректальний рак можна навіть на початковій стадії. Повторні процедури дають можливість здобути точну інформацію щодо ефективності лікування та наявності рецидивів.
Що краще для діагностики раку прямої кишки: МРТ чи КТ?
Онкологічні ознаки в м’яких тканинах найкраще візуалізуються на знімках МРТ. КТ допомагає покращити інформативність у плані залучення до ракового процесу кісткових структур. Крім того, МРТ має ще одну вагому перевагу — під час дослідження на ваш організм не впливає іонізувальне випромінювання. Водночас останнє слово у виборі виду діагностики онкології та інших захворювань завжди залишається за лікарем.
Наскільки безпечна МРТ прямої кишки?
МРТ за раку прямої кишки або іншого захворювання повністю безпечна. Під час її проведення на організм немає радіопроменевого впливу.
ВІКТОРІЯ:
14.11.2024
Робили таке МРТ моїй мамі. Вона в мене через особливості організму дуже тучна. Але техніка в медичному центрі дає можливість робити обстеження людям з такими особливостями.
Софія:
03.10.2024
Дуже хороший сервіс, привітні й усміхнені спеціалісти. Це вселяє почуття віри у найскладнішій ситуації.
Наталія Осипчук:
31.07.2024
Перевіряла по інтернету характеристики апарата МРТ в цьому центрі. Висновок: це найсучасніша техніка, яка на сьогоднішній день є в Україні. В цьому однозначна перевага.