МРТ суглобів
Магнітно-резонансна томографія – це метод візуалізації, який застосовують для оцінки анатомії та патології суглобів. МРТ є методом вибору візуалізаційної діагностики суглобів, оскільки дає змогу чітко візуалізувати сполучну, хрящову тканину, а також кістковий мозок.
Останнім часом МРТ стала безпечною альтернативою і практично замінила рентгенівську артрографію, яка вимагає введення в суглоби газу і пов'язана з ризиком емболії. Магнітно-резонансна томографія дає змогу детально оцінити м'які тканини суглоба, визначити межі ураження (включно з внутрішньосуглобовими зв'язками і менісками), виявити патологічну васкуляризацію хряща, а також зміни в субхондральному шарі кістки.
Переваги нашого обладнання
Переваги МРТ суглобів у RADI
Щоб правильно спланувати дослідження, лікарі RADI зв'яжуться з вашим лікарем. Такий підхід дає змогу отримати максимально повну інформацію, що відповідає поставленій діагностичній меті.
Лікарі центру RADI проходять тренінги, спеціалізації, стажування, курси та складають іспити в європейських радіологічних спільнотах.
Як проводиться МРТ суглобів?
Скільки коштує МРТ суглобів у медичному центрі RADI?
7:00 - 22:00
7:00 - 22:00
Як підготуватися до МРТ суглобів?
Перед дослідженням вам запропонують заповнити Форму безпеки проведення магнітно-резонансної томографії. Дайте максимально повну відповідь на запитання. Це дасть змогу лікарям оцінити, наскільки безпечним є проведення МРТ у вашому конкретному випадку.
У яких випадках проводять МРТ суглобів?
МРТ є високочутливою методикою при захворюваннях суглобів, включаючи наступні:
- артрит та інша суглобова патологія, що призводить до скупчення рідини в суглобах (включно з визначенням ступеня ушкодження суглоба в разі ревматоїдного артриту та інших поліартрикулярних і сподилоартрикулярних синдромів);
- аваскулярний (асептичний) некроз головки стегнової кістки;
- дисплазія тазостегнового суглоба, суглобів кисті та стопи у немовлят і дітей;
- остеоартрит;
- синдром порушення рівноваги надколінка диспластичного генезу;
- розлади скронево-нижньощелепного суглоба;
- пухлини, що не виявляються на сцинтиграфії (за локального кісткового болю);
- гістіоцитоз, плазмоцитома, множинна мієлома (рання діагностика при генералізованих захворюваннях скелета);
- кісткові та хрящові пухлини;
- метастатичні вогнища в суглобах;
- ускладнення після операцій на суглобах.
Поширені питання
Головними плюсами магнітно-резонансної томографії є відсутність іонізуючого випромінювання, а також висока контрастна і роздільна здатність, що дає змогу диференціювати волокнисті хрящі (наприклад, меніск), гіалінові хрящі, сухожилля, зв'язки, кістки, рідину, а також патологічну тканину (наприклад, пухлину).
МРТ допомагає виявляти скупчення рідини в уже наявних порожнинах (суглобових сумках), а також дифузну рідину в навколосуглобових тканинах. Це зі свого боку дає змогу діагностувати набряки, гематоми, кісткові забої або окультні переломи кісток.
Контрастну речовину використовують для більш якісної візуалізації тканин і структур суглоба. Найчастіше її застосовують у разі підозри на запалення, інфекцію або пухлину. Контраст вводиться в суглобові порожнини і судини, що дає можливість лікареві більш детально оцінити шкоду, спричинену захворюванням або травмою.
Магнітно-резонансна томографія колінного суглоба зазвичай проводиться для діагностики:
- причин болю, набряку, тугорухливості, нестабільності колінного суглоба;
- наслідків травм, таких як розтягнення зв'язок або сухожиль;
- переломів кісток, які не можуть бути виявлені за допомогою рентгена або інших методів візуалізації;
- артриту різної етіології;
- скупчення рідини в колінному суглобі;
- інфекції (наприклад, остеомієліту);
- пухлин (первинних і метастатичних вогнищ);
- некрозу кісток;
- ускладнень, пов'язаних з імплантованими хірургічними пристроями;
- причин болю або інших ускладнень після операції на коліні.
Лікар також може порекомендувати МРТ, щоб визначити, чи потрібно робити артроскопію колінного суглоба або операцію, а також відстежувати прогрес після операції на коліні.