КТ за онкології
Комп'ютерна томографія (КТ) — це рентгенологічне обстеження, яке супроводжується створенням зображень усіх видів органів, тканин, кісток та інших анатомічних структур. Спеціаліст зберігає їх у цифровому вигляді та дає оцінку як пошарових знімків, так і загальних фрагментів. У разі підозри на онкологію центр RADI проводить КТ таких зон: голова, шия, органи грудної клітки, органи черевної порожнини та органи малого таза. Додатково можлива процедура скринінгу раку легенів за шкалою RADS. У результаті лікар може виявити як невеликі ракові вогнища, так і об'ємніші злоякісні новоутворення.
Переваги обладнання
Діагностика злоякісних новоутворень проводиться за допомогою томографа Philips Incisive CT Plus 128 зрізів, 2022 року випуску. Цей апарат відрізняється від схожих моделей завдяки таким показникам роботи:
Переваги КТ за онкології в RADI
висока швидкість сканування, за якої фахівець може забезпечити мінімальну кількість дихальних артефактів (апарат проводить до 128 зрізів);
обладнання працює в декількох режимах, залежно від мети й об'єкта дослідження, що дає змогу отримати низьке променеве навантаження пацієнту;
безпека процесу діагностики досягається завдяки відсутності абсолютних протипоказань, обмежень і побічних ефектів;
фахівці не допускають похибки в роботі (чіткість зображень, які виходять у результаті — до 1 міліметра);
прийом ведуть найкращі фахівці своєї справи — крім лікаря, також є можливість отримати другу думку експерта-радіолога;
високий сервіс підтверджений великою кількістю позитивних відгуків наших відвідувачів.
Як проходить обстеження?
Скільки коштує КТ онкосринінг в RADI?
Як підготуватися до КТ?
Кому необхідно пройти це обстеження?
КТ при онкології призначається лікарем у таких випадках:
- підозра на рак різного ступеня локалізації;
- перевірка онкохворого, який уперше отримав хімієтерапію;
- наявність патологічного процесу між курсами хімієтерапії;
- необхідність оцінки корекції терапії;
- планування хірургічного втручання;
- ремісія після курсу лікування, який дав ефект.
Обстеженню можуть підлягати такі системи та органи: дихальна система, грудна клітка, щитоподібна залоза, головний мозок, спинний мозок, скелет, лімфовузли, підшкірна клітковина, органи черевної порожнини та малого таза.
Поширені питання
Які абсолютні та відносні протипоказання є у КТ?
Абсолютні протипоказання: вагітність, період лактації, вік пацієнта до 6 років, а також велика маса тіла (понад 220 кілограмів).
Відносні протипоказання: ниркова недостатність, загальні соматичні та психічні розлади, алергія на препарати з йодовмісним складом, декомпенсація цукрового діабету, ознаки гіпертиреозу.
Чи може КТ не побачити онкологію?
У 99 % випадках КТ при онкології показує правильний результат.
Єдиний варіант, який варто врахувати, — це гіпердіагностика. Це означає, що лікар-радіолог може побачити новоутворення, але для правильної постановки діагнозу потрібна низка додаткових процедур.
Чи можна робити КТ без контрасту?
Так, КТ можна проводити при онкології без застосування контрасту, але це залежить від мети дослідження. Без контрасту метод дає змогу візуалізувати кісткові структури, великі пухлини або пошкодження, однак деталізація м'яких тканин і судин може бути недостатньою. У багатьох випадках використання контрасту рекомендується для точнішого виявлення метастазів, пухлин і змін у тканинах.
Анастасія:
09.01.2025
Навіть при моїй клаустрофобії все пройшло нормально. Бо мені раніше здавалося, що ці апарати КТ чи МРТ виглядають як повністю закрита капсула. Насправді все це не так.
Гаврилюк Оксана:
27.12.2024
Обслуговування на належному рівні. Діагностика відбулась дуже швидко, хоча я дуже боялась, але привітний голос лікаря мене заспокоїв. Результати отримала на руки після обстеження без затримок.