МРТ головного мозку
МРТ судин головного мозку
МРТ головного мозку та реконструкція судин головного мозку
МРТ головного мозку за розсіяного склерозу
МРТ головного мозку за епілепсії
МРТ гіпофіза
МРТ внутрішнього вуха
МРТ орбіт
МРТ приносових пазух
МРТ основи черепа
МРТ голови та шиї
МРТ артерій шиї
МРТ м’яких тканин шиї
МРТ шийного відділу хребта
МРТ грудинно-ключичних зчленувань
МРТ грудного відділу хребта
МРТ грудної клітки та середостіння
МРТ молочних залоз
МРТ ліктьового суглоба
МРТ променево-зап’ясткового суглоба та проксимального відділу кисті
МРТ дистального відділу кисті — п’ясті та пальців
МРТ матки та яєчників
МРТ сечового міхура
МРТ органів малого таза
МРТ панкреатобіліарної системи
МРТ черевної порожнини
МРТ печінки
МРТ нирок та наднирників
МР-ентерографія
МРТ прямої кишки
МРТ хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ періанальної зони
МРТ мʼяких тканин куприкової ділянки
МРТ крижів
МРТ крижово-клубових зчленувань
МРТ суглобів
МРТ кульшових суглобів
МРТ колінного суглоба
МРТ гомілковостопного суглоба та проксимального відділу стопи (заплесна)
МРТ дистального відділу ступні — плюсна та фаланг
МРТ скринінг раку молочної залози за системою BIRADS
МРТ-скринінг раку передміхурової залози за системою PI-RADS
Біопсія молочної залози під МРТ контролем

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле

МРТ артерій шиї

МРТ артерій шиї

МРТ артерій шиї

Захворювання артерій шиї, особливо атеросклероз сонних артерій, є поширеною причиною інсультів та інших судинних ускладнень. У 10 % людей віком від 70 років спостерігається атеросклероз сонних артерій, глобальна поширеність патології — 1,52 %. Здебільшого атеросклероз характеризується накопиченням холестеринових бляшок в артеріях, призводить до звуження судин та зниження кровотоку. Стеноз (звуження) судин шиї так само часто призводить до погіршення живлення тканин мозку та значно підвищує ризик інсульту. Ця інформація наголошує на важливості ранньої діагностики та профілактики захворювань артерій шиї для зниження ризику серйозних ускладнень (зокрема смерті). Одним із найкращих видів діагностики в таких випадках є магнітно-резонансна томографія артерій шиї.

МРТ артерій шиї — це неінвазивний метод дослідження судин, що дає можливість виявити звуження, розширення, закорковування, атеросклеротичні бляшки тощо. Під час неї використовується магнітне поле та радіохвилі, а в деяких випадках (рідко) — контрастна речовина для покращення візуалізації. Процедура допомагає діагностувати причини запаморочення, інсульту, ішемії мозку та ін. Водночас вона безболісна, не пов'язана з опроміненням та підходить для регулярного контролю стану судин.

Зробити МР-ангіографію судин шиї в діагностичному центрі «RADI» — це реальна можливість здобути точні відомості про своє здоров'я, не пропустити формування найдрібніших відхилень. Довірте своє здоров'я експертам із європейською кваліфікацією та отримайте точний діагноз у комфортних умовах та з дотриманням усіх заходів безпеки.

МРТ артерій шиї

Переваги нашої цифрової МР-системи для пацієнта

МР-ангіографія судин шиї в медичному центрі «RADI» проводиться на високоточній передовій системі візуалізації Philips Ingenia Ambition 1.5T (2022). Цей апарат був створений на базі цифрової технології dStream, завдяки чому забезпечує детальне сканування судин без спотворень та огріх.

Швидше на 50 % без втрати якості

Швидше на 50 % без втрати якості

Завдяки технології Compressed SENSE знижується потреба в повторних скануваннях, що пришвидшує процес дослідження майже вдвічі. Висока швидкість не впливає на якість знімків, а це дуже важливо, коли йдеться про діагностику атеросклерозу та судинних патологій.

Комфорт та ясність процесу для пацієнта — у пріоритеті

Комфорт та ясність процесу для пацієнта — у пріоритеті

Система AutoVoice допомагає пацієнту орієнтуватися під час обстеження, даючи голосові підказки про рух столу, необхідність затримки дихання і час сканування, що залишився. Крім того, процедуру роблять набагато комфортнішою та знижують тривожність ергономічний стіл томографа, швидкість проведення процедури та конструкція гентрі.

Тиха робота томографа

Тиха робота томографа

Технологія ComforTone зменшує акустичний шум на 80 %, зберігаючи відмінну якість зображень і високу швидкість сканування. Додатково пацієнту пропонуються навушники (або вушні затички), які мінімізують звукове навантаження, що особливо важливо для чутливих людей.

Ефект повного занурення

Ефект повного занурення

Для максимального комфорту передбачено відео- та музичний супровід, що створює ефект занурення. Це допомагає розслабитися, навіть тим, хто відчуває дискомфорт у замкнутому просторі.

01/10
/

Переваги МРТ артерій шиї у «RADI»

Баланс інформативності, точності та комфорту
Баланс інформативності, точності та комфорту

Система Ingenia Ambition 1.5T створює найтонші зрізи артерій шиї, формуючи деталізовані 3D-зображення (з-поміж іншого — кровотоку). Висока якість сканів, мінімальний шум, значне скорочення часу сканування, на відміну від можливостей інших томографів, AI-оброблення, зручний стіл томографа тощо — усе це забезпечує кращий досвід пацієнта.

Безпека та можливість повторних обстежень
Безпека та можливість повторних обстежень

МР-ангіографія артерій шиї не використовує випромінювання, що робить її безпечною для багаторазового застосування, на відміну від КТ. Це дає можливість виявляти зміни кровообігу та зміну анатомії судин на ранніх стадіях.

Персоналізований підхід
Персоналізований підхід

Параметри МРТ артерій шиї підбираються індивідуально. Якщо даних від вашого лікаря недостатньо, представник нашого центру зв'язується з ним для уточнення діагностичних цілей. Це набагато підвищує інформативність процедури та її відповідність завданням, що поставлені перед діагностикою.

Діагностика, що підійде майже всім
Діагностика, що підійде майже всім

Оцінити стан артерій шиї на нашому апараті можна в розширеного кола пацієнтів, включно з дітьми віком до 7 років, пацієнтами від 70 років, людьми з клаустрофобією, тривожними розладами, зайвою вагою та іншими проблемами. Ми коригуємо протоколи під ваш організм та пропонуємо різні рішення для комфорту пацієнтів (зокрема МРТ під седацією), а стіл нашого томографа витримує до 200 кг (замість стандартних 120–150 кг).

Експертне оцінювання результатів
Експертне оцінювання результатів

Інтерпретацією результатів дослідження займаються спеціалісти з європейською сертифікацією. Тому ви здобудете максимально точний опис знімків та висновок у міжнародному форматі.

Як проводиться МРТ-ангіографія шиї

Крок 1

Крок 1

Пацієнт знімає всі металеві прикраси, переодягається в одяг без металевих елементів та залишає гаджети поза апаратною. Потім його укладають на пересувний стіл томографа, голову та шию фіксують для нерухомості, щоб забезпечити чіткість зображень. Налаштовують апарат на сканування шийної ділянки.

Крок 2

Крок 2

Пацієнт повільно переміщається до тунелю томографа. Апарат створює магнітне поле та радіохвилі, які фіксують сигнали від тканин та судин шиї. МРТ артерій шиї триває 20–40 хвилин, а в деяких випадках ще й довше. У цей час апарат видає ритмічні звуки, є можливість підтримання зв'язку через мікрофон.

Крок 3

Крок 3

Після завершення сканування стіл висувається, пацієнтові допомагають підвестися. Якщо проводиться МРТ артерій шиї з контрастом, пацієнтові надають поради щодо відновлення. Отримані дані обробляють комп'ютером, формуючи 3D-зображення судин шиї. Радіолог аналізує результати, виявляючи звуження, аневризми або інші аномалії артерій. Пацієнт отримує висновок та рекомендації щодо лікування. Також ми можемо передати результати дослідження безпосередньо вашому лікарю.

01/10
/

Скільки коштує МРТ артерій шиї в медичному центрі RADI?


Без контрасту
З контрастом
Назва послуги
Ціна
МРТ артерій шиї
2580.00 ₴
Назва послуги
Ціна

Як підготуватися до магнітно-резонансної ангіографії артерій шиї

Підготовка до МРТ артерій шиї не є складною, але має кілька кроків, які потрібно виконати, щоб здобути точні результати.

МР-артеріографія шиї проводиться тільки за направленням від лікаря.

МРТ артерій шиї із контрастом проводиться рідко. Якщо було призначено саме такий формат дослідження, обговоріть можливість проведення та деталі підготовки зі спеціалістами нашого інформаційного центру.

У яких випадках проводиться МРТ артерій шиї

Магнітно-резонансна ангіографія артерій шиї проводиться для діагностики різних станів, пов'язаних із кровоносними судинами в цій ділянці.

Показанням до магнітно-резонансної томографії артерій шиї є підозра на розвиток таких станів, як:

  • атеросклероз;
  • стеноз (звуження) або оклюзія (порушення прохідності) судин;
  • ішемічний інсульт чи транзиторні ішемічні атаки;
  • аневризма та судинні мальформації;
  • тромбоз та дисекція (розшарування) артерій;
  • порушення мозкового кровообігу (включно з наявністю таких симптомів, як запаморочення, шум у вухах, непритомність, порушення мовленнєвої функції, зору, рівноваги та/або координації в просторі);
  • ушкодження судин під час травми шиї (наприклад, розшарування артерії);
  • наслідки травми чи операції (зокрема здавлювання судини рубцем);
  • васкуліт (запалення судин);
  • неправильне положення або нетиповий розмір судин;
  • судинні злоякісні та доброякісні утворення;
  • вроджені судинні аномалії та ін.

 

Також МРТ судин шийного відділу призначається за різких змін показників артеріального тиску, частих епізодів напівнепритомності, проблем із ковтанням, порушень пам'яті, безсоння, потемніння та двоїння в очах, частих головних болів та ін.

МРТ артерій шиї є основою діагностики для складання плану операції на судинах та контролю стану пацієнта після хірургічного (з-поміж іншого — після стентування) або консервативного лікування судин.

Протипоказання до МР-артеріографії шиї бувають абсолютними та відносними. До абсолютних заборон відносять наявність імплантованих металевих, феромагнітних або електронних об'єктів (інсулінових помп, кардіостимулятора, кліпс на судинах, протезів та ін.), а також не витягнутих уламків і куль, за використання гадолінію — сильну алергію на контраст і стани, у разі яких порушена функція нирок.

До обмежень, за яких дослідження проводиться на розсуд лікаря:

  • клаустрофобія, сильний стрес, ПТСР тощо;
  • вагітність (у I триместр МРТ проводиться тільки за життєво важливими показаннями, коли є високий ризик для життя жінки);
  • неконтрольовані рухи (ранній дитячий вік, тремор, судоми);
  • тяжкий загальний стан;
  • татуювання з металевими пігментами та ін.

 

Іноді розглядається застосування седації та проведення альтернативних видів діагностики, таких як УЗД із доплером та КТ-ангіографія.

Шукаєте, де зробити МР-ангіографію шиї в Києві? У діагностичному центрі «RADI» для точного дослідження судин використовується сучасна система для магнітно-резонансної томографії 1,5 Тесла. Процедура безпечна, інформативна, не потребує складної підготовки та займає зовсім небагато часу. Записатися на МР-ангіографію артерій шиї для якісного обстеження можна телефоном або через форму на сайті.

Поширені питання

Що краще для дослідження артерій шиї: УЗД чи МРТ?

Для дослідження артерій шиї переважність УЗД або МРТ залежить від мети діагностики та клінічної ситуації. Обидва методи мають свої переваги та обмеження. Наприклад, УЗД дешевше, швидше, підходить для вагітних, але має обмежену деталізацію, не показує м’які тканини, що оточують артерії, та дрібні внутрішньочерепні судини. МР-артеріографія шиї забезпечує точність у разі складних патологій та детальну 3D візуалізацію не тільки судин (зокрема внутрішньочерепних), а й навколишніх тканин, кісток та нервів. Однак МРА дорожча і триваліша, її не можна проводити за наявності металевих імплантатів та життєзабезпечувальної електроніки, а також вона дає менше інформації про кровотік. Тому УЗД найчастіше призначають для скринінгу, базового оцінювання стану судин шиї та контролю лікування, а МРА — для детального дослідження, коли потрібно побачити судини, тканини тощо. Найчастіше МРТ артерій шиї використовується як другий крок, якщо УЗД недостатньо. Іноді їх комбінують: УЗД використовують для первинного аналізу кровотоку, а МРТ — для підтвердження діагнозу та оцінювання анатомії шийних артерій.

Чи можна побачити бляшки в артеріях на МРТ?

МРТ судин шийного відділу виявляє атеросклеротичні бляшки в артеріях шиї, таких як сонні. Метод показує звуження просвіту судини, розмір та структуру бляшок, особливо з контрастом. Однак у деяких випадках для детальнішого аналізу їхньої структури спеціалісти рекомендують застосовувати КТ-ангіографію або УЗД судин із доплерографією.

Що можна побачити на МРТ артерії шиї?

Під час МР-артеріографії шиї можна побачити стан судин, їхній просвіт, стінки та навколишні тканини. Метод виявляє звуження (стенози), аневризми, тромби, атеросклеротичні бляшки, запалення та аномалії розвитку. Також оцінюється кровотік та наявність перешкод для нього. Це допомагає діагностувати причини головного болю, запаморочень, інсультів або шуму у вухах, пов'язаних із порушенням кровопостачання мозку.

Коментарі (1)
  1. Стеценко Юлія:
    27.03.2025


    Отримала призначення на МР-ангіографію артерій шиї. Ніколи з таким не стикалася, тому важко було зрозуміти, де краще провести. За порадою знайомої лікарки відвідала RADI. І зараз залишаю позитивний відгук про роботу цього центру. Ціна, сервіс - усе на найкращому рівні!



Залишити відгук


Обов'язково поле

Бажаєте записатися на обстеження та отримати докладну консультацію?

Заповніть форму, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.
Правильно вкажіть ім'я
Правильно вкажіть прізвище
Правильно вкажіть номер
Обов'язково поле