УЗД молочних залоз
Найпоширеніші хвороби грудей можна розділити на три основні категорії — запалення, доброякісні новоутворення та рак. За думкою експертів, на злоякісні пухлини припадає 10 % усіх новоутворень. І приблизно 99 % випадків раку грудей виникає в жінок і тільки 0.5–1 % у чоловіків. Онкологія молочної залози — це лідер серед злоякісних новоутворень, що діагностуються в жінок. Незважаючи на те, якого походження проблема, дуже важливо провести якісну діагностику. Як скринінг і для відстеження патології в динаміці найчастіше використовують ультразвукову діагностику грудей.
УЗД молочних залоз — це безпечний, нетравматичний та досить доступний метод оцінювання структури та візуалізації патологічних змін тканини грудей. Під час УЗД молочних залоз можна відрізнити злоякісне новоутворення від доброякісного, оцінити рівень ураження тканин (зокрема виявити метастази з інших органів), досліджувати осередки запалень тощо. УЗД грудних залоз у чоловіків найчастіше призначають під час діагностики гінекомастії або наявності ущільнень, що пальпуються.
Зробити УЗД молочних залоз у Києві в діагностичному центрі «RADI» — це здобути інформативний результат та повноцінний опис дослідження, за яким лікар зможе скласти найкращий план лікування. Наші спеціалісти не проґавлять жодну проблему, навіть якщо патологічний процес перебуває на початковій стадії свого розвитку й ще не дає симптомів.

Переваги нашого обладнання для УЗ-діагностики
Ультразвукова система Philips EPIQ 7 Elite має розширені можливості, які роблять її незамінною в ситуації, коли потрібен не просто скринінг, а багаторазове обстеження впродовж короткого проміжку часу. А також під час обстеження пацієнтів, яким протипоказано проведення КТ.
Переваги УЗД молочної залози у «RADI»
Ультразвукова діагностика захворювань молочних залоз на Philips EPIQ 7 Elite в «RADI» — це найточніше ультразвукове дослідження, яке можна пройти в Києві. Обираючи нас, ви забезпечуєте собі точний результат обстеження грудей. Чудова роздільна здатність зображень і грамотна розшифровка результатів, які ґрунтуються на сучасних технологіях, забезпечують точну діагностику запальних вогнищ та новоутворень. Система має низку програм та режимів для виявлення вогнищ та ущільнень розміром від 1 мм. Водночас наявність імплантів, рубців або великий розмір грудей не є перешкодою для точності ультразвукової діагностики.
На нашому апараті точність діагностики забезпечується не просто досвідом та очима лікаря, а й розширеними можливостями застосування ШІ, який допомагає виявити та оцінити найдрібніші патологічні зміни.
УЗД молочної залози в жінок та грудної в чоловіків використовують для первинного скринінгу та подальшого спостереження за станом пацієнта в разі виявлення відхилень. УЗД, як і МРТ, можна використовувати для динамічного контролю з невеликими проміжками між оглядами, водночас ціна на ультразвукову діагностику молочних залоз набагато приємніша.
УЗД молочних залоз — це безпечно й без болю. Дискомфорт і болючість під час натискання на залози можуть відчуватися за запущених процесів, але наші спеціалісти зроблять усе, що від них залежить, щоби провести обстеження максимально делікатно.
Уже через 30–35 хвилин після проведення дослідження кожен пацієнт здобуває результати діагностики у вигляді міжнародного стандартизованого протоколу та УЗ-знімків. Крім того, наш спеціаліст пояснить усі нюанси діагностичного висновку.
Як проводиться УЗД молочних залоз
Скільки коштує УЗД молочної залози в RADI?
Як підготуватися до УЗД молочних залоз
Ультразвукове дослідження молочних залоз можна проводити без спеціальної підготовки. Хоча для підвищення достовірності УЗД грудей жінкам краще робити його в період із 5 до 12 дня менструального циклу, а в разі нерегулярних менструацій — за порадою лікаря. Чоловіки та діти можуть обстежитись у будь-який день.
У яких випадках проводиться УЗД грудей
Показанням для УЗД молочної залози є наявність:
- підозр на мастопатію, мастити (не тільки післяпологові), новоутворення (пухлини, фіброаденоми, кісти та ін.), абсцеси, гіпертрофії, атрофії в жінок;
- клінічної картини гінекомастії в чоловіків;
- пальпованих ущільнень (зокрема підозр на пухлину, кісту);
- травм у ділянці грудної клітки;
- збільшених пахвових лімфатичних вузлів;
- тривожних симптомів захворювань грудей, включно з набряклістю, почервонінням шкіри, нетиповими виділеннями із сосків, болючістю за пальпації та без дотиків, висипаннями на сосках або біля них, змінами форми / розміру / кольору сосків або грудей та ін.
Водночас найчастіше остаточний діагноз ставиться після КТ чи МРТ.
Записатися на УЗД молочних залоз також доведеться за необхідності:
- постійного моніторингу діагностованої патології;
- проведення профілактики здоров’я з контролем стану молочних та грудних залоз — найчастіше робити УЗД молочних залоз рекомендується щорічно жінкам після 30 років або тим, хто має обтяжену спадковість, двічі на рік — жінкам після 50;
- уточнення діагнозу після виявлення грудок або інших аномалій за допомогою фізикального огляду чи мамографії;
- оцінювання стану силіконових імплантів та молочних залоз за годівлі дитини груддю;
- підготовки до біопсії;
- уточнення інформації про стан молочних та грудних залоз перед оперативним втручанням;
- контролю лікування (зокрема хірургічного) чи метастазування.
Протипоказань до УЗД грудей немає, оскільки обстеження проходить без променевого навантаження. Тимчасовим обмеженням є ранова поверхня шкіри. УЗ-дослідження молочних залоз / грудних залоз роблять відразу ж після загоєння ран або замінюють на МРТ грудей.
Шукаєте, де зробити УЗД молочних залоз у Києві? У медичному центрі «RADI» можна пройти УЗД молочних залоз не просто на високоточному обладнанні, а й у спокійних комфортних умовах — наші спеціалісти допоможуть упоратися зі збентеженням та видадуть результати в короткий термін. Звернувшись до нас, ви забезпечите собі позитивний досвід та обов'язково порекомендуєте наш діагностичний центр знайомим.
Поширені питання
Чи можна вагітним робити УЗД молочних залоз?
Ультразвукові хвилі безпечні для вагітних та дитини в утробі. Тому жінкам можна робити УЗД за направленням лікаря.
Чи можна курити перед процедурою УЗД грудей?
Курити перед УЗД будь-якої зони не рекомендується.
Навіщо призначають УЗД грудних залоз дітям?
УЗД грудних залоз призначається дітям за такими показаннями, як біль, набряклість, зміна кольору й лущення шкіри в ділянці грудей, поява ущільнень (зокрема в ділянці пахвової западини), травма, занадто раннє статеве дозрівання та ін.
Навіщо призначили УЗД молочної залози після проведеної мамографії?
УЗД грудей після мамографії найчастіше використовують для уточнення інформації, здобутої під час первинного дослідження. Воно дає більшу точність за збільшеної щільності тканин і за необхідності детального огляду регіональних лімфатичних вузлів.
Чи можна користуватися дезодорантом перед УЗД грудей?
Під час УЗД грудей використовують гель, що покращує провідність ультразвукових хвиль та контакт поверхні датчика зі шкірою. Щоб не ускладнювати його дію та проникнення ультразвукових хвиль углиб тканин, рекомендується перед процедурою змити з тіла косметику та не користуватися дезодорантом, оскільки під час УЗД грудних залоз у чоловіків та молочних у жінок вивчаються лімфатичні вузли, проєкція яких є в пахвових западинах.
Ліна Тимофеєва:
16.10.2024
Проходила УЗД у лікарки Дяченко. Дуже кваліфікована спеціалістка, ретельно дослідила кожну ділянку. Під час обстеження все детально пояснювала. Щиро дякую та рекомендую.
Руслана:
02.09.2024
Наталія Валентинівна - прекрасний лікар. Неодноразово допомагала мені до, під час і після вагітності. Спокійно та доступно все пояснює, не нав'язує додаткових платних послуг без необхідності. Велика подяка!
Anna:
29.06.2024
Дівчатка, якщо треба дослідження по жіночій частині, знаєте, куди можна звернутися - діагностичний центр “Раді”.