КТ-ангіографія легеневих артерій
Захворювання легеневих артерій, зокрема тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА), є серйозною патологією, яка щорічно реєструється приблизно в 1 із 1000 осіб. За статистикою, до 30 % випадків нелікованої ТЕЛА призводять до смерті, тоді як своєчасна діагностика та терапія знижують смертність до 2–5 %. Також чинники ризику включають тромбози глибоких вен, серцево-судинні захворювання та тривалу іммобілізацію. Тому так важливо, якщо є симптоми, пройти обстеження легеневих артерій. Золотим стандартом є КТ-ангіографія.
КТ-ангіографія легеневих артерій — це високоточний неінвазивний метод діагностики, що дає можливість оцінити стан судин легень за допомогою рентгенівського випромінювання та введення контрастної речовини. Дослідження застосовується для виявлення тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), судинних аномалій та інших патологій кровотоку в легенях.
Треба зробити КТ-ангіографію легеневих артерій у Києві? Запрошуємо до діагностичного центру «RADI». Кваліфіковані спеціалісти проведуть детальне обстеження, ретельно проаналізують стан судин та нададуть повний висновок. Високоточна діагностика допоможе вашому лікарю встановити точний діагноз і вибрати оптимальну стратегію лікування або, якщо буде потреба, призначити уточнювальні дослідження.

Переваги цифрової системи Philips Incisive CT Plus
Томограф Philips Incisive CT Plus (модель 2022 року) був розроблений з урахуванням комфорту пацієнта та надає покращену візуалізацію. Впроваджені в апарат сучасні технології допомагають зробити деталізовані знімки, забезпечуючи надійну діагностику без стресу та незручностей.
Переваги КТ-ангіографії артерій легень у «RADI»
128-зрізова технологія Philips Incisive CT Plus дає можливість виявляти мінімальні зміни розміром від 1 мм. Якщо порівняти з попередніми моделями, деталізація зросла на 30 %, а зображення стали більш контрастними. Це значно покращує якість сканів та підвищує точність діагностичних висновків щодо КТ-огляду артерій легень.
Якщо немає прямого протипоказання до використання контрасту, ми обслуговуємо пацієнтів різного віку та з різними фізичними особливостями. Наш томограф дає можливість безпечно обстежити дітей, людей віком від 70 років, а також пацієнтів із масою тіла до 200 кг. Для тих, кому важко зберігати нерухомість, ми пропонуємо проведення ангіопульмонографії під контролем КТ із використанням седації, що є особливо актуальним для людей із клаустрофобією, ПТСР, підвищеною тривожністю тощо.
Інтелектуальна платформа IntelliSpace Portal розширює можливості томографа, даючи можливість проводити детальну постобробку даних. Це значно підвищує точність діагностики, зокрема за тривалого динамічного спостереження та складних клінічних випадків.
Для отримання найточніших результатів передбачена можливість консультування з вашим лікарем. Це допомагає враховувати особливості організму пацієнта та конкретні діагностичні цілі.
Як проводиться КТ-ангіографія легеневих артерій
Скільки коштує КТ-ангіографія легеневих артерій в медичному центрі RADI?
Як підготуватися до КТ-ангіопульмонографії
Для безпечного проведення КТ-ангіопульмонографії легеневих артерій із контрастною речовиною важливо дотримуватися рекомендацій із підготовки.
У яких випадках проводиться КТ-ангіографія легеневих артерій
Показанням до проведення КТ-ангіографії легень найчастіше є:
- підозра на тромбоемболію легеневої артерії;
- оцінювання ступеня легеневої гіпертензії;
- виявлення вроджених аномалій розвитку легеневих судин;
- діагностика запальних захворювань судин (васкуліти);
- контроль після оперативних втручань на легеневих артеріях;
- підозра на пухлинні процеси, що здавлюють або проростають у легеневі судини;
- уточнення діагнозу в разі підозри на аневризму або розшарування стінки легеневої артерії та ін.
Також дослідження проводиться в разі неясної задишки, болю в грудях чи зниження насичення крові киснем.
Протипоказання до КТ-ангіопульмонографії включають такі обмеження:
- захворювання, пов'язані з порушенням виведення рідини (наприклад, цукровий діабет II типу або тяжка ниркова недостатність), а також сильна алергія на йод;
- вага пацієнта понад 200 кг;
- вагітність на будь-якому терміні;
- період грудного вигодовування;
- важкі та декомпенсовані стани;
- гострий інфаркт міокарда та ін.
Перед тим, як записатися на КТ-ангіографію легень, обов'язково обговоріть це з лікарем. Спеціаліст оцінить потребу в процедурі, її очікувану діагностичну цінність та можливі ризики.
Шукаєте, де пройти КТ судин легень у Києві з високою точністю? Діагностичний центр «RADI» пропонує комфортні умови та детальні результати. Дослідження допоможе вашому лікарю правильно визначити тактику лікування або внести потрібні корективи до поточної терапії. Записатися на процедуру можна в зручний для вас час, зателефонувавши до контакт-центру або через онлайн-форму на сайті.
Поширені питання
Чи можна робити легеневу КТ-артеріографію без контрасту?
Легеневу КТ-артеріографію проводять із контрастною речовиною, оскільки без неї неможливо детально візуалізувати судини та виявити тромбоемболію.
Ангіографія та артеріографія: це одне й те ж саме?
Ангіографія й артеріографія — подібні діагностичні методи, але не те саме. Ангіографія вивчає кровоносні судини загалом (артерії, вени, капіляри), а артеріографія фокусується виключно на артеріях.
Чи є ймовірним, що контрастна речовина, яка застосовується під час КТ-ангіографії легень, спричинить негативні реакції та які саме?
Застосування контрастної речовини під час КТ-ангіопульмонографії іноді спричиняє негативні реакції з такими побічними ефектами, як алергічні реакції (від висипу до анафілаксії), нудота, запаморочення та порушення функції нирок, особливо в людей із хронічними захворюваннями. Ризик ускладнень підвищується, якщо є алергія на йодовмісні препарати або ниркова недостатність.